FotoReport - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoReport

Elektrografie - prolínání techniky a kumštu

10. června 2003, 00.00 | Fax, xerox, počítač – to jsou pracovní nástroje výtvarníků, kteří se zabývají elektrografií. V Praze nyní probíhá – poněkud utajená - výstava artefaktů, vytvořených členy Maďarského elektrografického sdružení, která nabízí zajímavé pohledy na výtvarné využití této původně grafické techniky. Sedmnáct umělců, žen i mužů, představuje práce velmi široké výrazové škály, jež jako by měly jeden výchozí bod - neklidné a rychlé tempo současného života.

 

 

 

Polární krajina jako vzrušující inspirace

6. června 2003, 00.00 | Skandinávii máme spojenou s chladným podnebím, neporušenou přírodou, typickou zvířenou. Od fotografa ze Skandinávie očekáváme, že se nechá inspirovat krásou rodné krajiny. Norský fotograf Pål Hermansen, jehož vůbec první výstava v Čechách právě probíhá v Komorní galerii Domu fotografie Josefa Sudka, toto očekávání naplňuje. Vždyť se expozice také nazývá „Polární země“. Do klasických pohlednicových snímků zasmušilých fjordů, zářících ledovců a dalších přírodních atrakcí však mají jeho práce daleko.

 

 

 

Fórum digitální fotografie již zítra

2. června 2003, 00.00 | Již zítra proběhne v Kongresovém centru Praha Fórum digitální fotografie, které bude spojením největšího českého semináře o DF, praktického workshopu a prezentace nových digitálních fotoaparátů. Co všechno čeká na návštěvníky?

 

 

 

Fotograf Thomas Ungar – pozoruhodný objev virtuální galerie

28. května 2003, 00.00 | Předčasná smrt vždy obestře osobu zesnulého aureolou tajemství, soucitu, vztahovačného strachu z neodvolatelnosti osudu. Postihne-li předčasná smrt umělce, vtírá se ještě otázka, na kterou neexistuje odpověď: co všechno už nestihnul vytvořit? Thomas Ungar, rodák z Prahy, jehož život se uzavřel v jednapadesáti letech, byl renesančním člověkem. Vedl laboratoř výpočetní techniky na univerzitě v Tel Avivu, ve volném čase se věnoval teoretické matematice, překladům Shakespeara, psaní poezie, studiu řečtiny, malování a hudbě. A - fotografování.

 

 

 

Uříznuté hlavy v parafínu

27. května 2003, 00.00 | Devět hlav bez těl, levitujících ve vodě. Devět hlav, zalitých v parafínu. Devět parafínových kvádříků, v nichž možná také jsou (nebo byly) zakonzervovány hlavy … Řeč není o filmovém thrilleru či sbírce sadistického vraha, nýbrž o výstavě koncepčního triptychu Ondřeje Přibyla v galerii Velryba.

 

 

 

Čekají nás revoluční digitální zrcadlovky?

26. května 2003, 00.00 | Klasické digitální SLR zrcadlovky jsou stále pro většinu uživatelů nedostupné a elektronické "SLR-like" fotoaparáty zase nenabízejí adekvátně kvalitní obraz v hledáčku. Vše by měla změnit nová technologie elektronických hledáčků, jejichž produkce by měla začít již toto léto!

 

 

 

Prodej digitálních fotoaparátů stále prudce roste

22. května 2003, 00.00 | Nejen v celosvětovém měřítku, ale i u nás stále prudce roste počet prodaných digitálních fotoaparátů. Jaké trendy se dají předpokládat v blízké budoucnosti a co může ovlivnit nabídku a poptávku digitálních fotoaparátů u nás?

 

 

 

Uhranut Picassem

20. května 2003, 00.00 | Nekonvenční osobnost Pabla Picassa byla jistě fascinujícím objektem: pro obdivovatele svého díla, pro jiné příslušníky uměleckého světa, pro ženy, pro hltače zpráv ze života slavných … Jeho charismatu podlehl i francouzský fotograf André Villers, který vystavuje vlastní výběr černobílých portrétů svého slavného přítele i dalších klíčových postav francouzského uměleckého světa druhé poloviny minulého století v Obecním domě.

 

 

 

HP a Kodak ukončili projekt Phogenix

19. května 2003, 00.00 | Společný vývoj nové technologie pro maloobchodní zpracování digitálních fotografií společností HP a Kodak byl nečekaně ukončen těsně před dokončením. Po několika letém vývoji se obě společnosti dohodli na ukončení projektu Phogenix v době kdy se měl dostat poprvé na trh.

 

 

 

Když si fotografové začnou pohrávat s divákem

14. května 2003, 00.00 | Cyklem černobílých záběrů pražské architektury “Ignác” chtěli autoři Lukáš Jasanský a Martin Polák vytvořit iluzi atmosféry počátků fotografování. Výsledek však dopadl poněkud rozpačitě, neboť nápad je postaven pouze na úmyslných prohřešcích proti fotografickým zásadám ...

 

 

 

Strana výpisu

... 50 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: