FotoReport - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoReport

LDF: Pražské sochy – umění na každém kroku

22. srpna 2003, 00.00 | Konečně zase doma v Praze. Hned druhý den po příletu jsem vyrazila do města, abych nasála tu krásu. Můj hledáček upoutaly sochy, kterých má Praha víc jak věžiček.

 

 

 

Příliš mnoho erotiky a ukradená kasička

15. srpna 2003, 00.00 | Obavy, že jsou fotografie příliš erotické na důstojné prostory Staroměstské radnice, a potom kasička, ukradená právě v těchto důstojných prostorách přímo při vernisáži jen pro zvané, předznamenaly odstartování výstavy Dany Kyndrové k třicetiletí její fotografické činnosti. Tyto bizarní příhody však nic nemění na síle výpovědi a působivosti, které snímky této originální vypravěčky lidských osudů vyzařují.

 

 

 

LDF: Malá fotogalerie našich přírůstků

14. srpna 2003, 00.00 | Na našich cestách New Yorkem jsme samozřejmě nepotkávaly jen mrakodrapy a Američany, ale i jejich mazlíčky a drobné zvířectvo. Ne vždycky bylo jejich focení jednoduché, ale každopádně fotografie stojí za to. Prvních pár snímků je s Ančinými miláčky pejsky, které fotila v Americe snad úplně všechny. Neodpustila jsem si přidat hned několik fotek fotogenické veverky a ptactva zdejší krajiny. Perličkou na závěr zůstává krásný pavouček, který sice neumí lítat jako ptáci, ale ve vzduchu se udrží pomocí tenoulinkých vláken.

 

 

 

LDF: Při focení New Yorku

12. srpna 2003, 00.00 | Nevím jak Vy, ale já vždycky toužila podívat se do zákulisí divadla, hotelů, filmových představení, prostě všude, kde se něco děje. Všichni kolem nás nám ukazují jen jak mají věci vypadat, ale ne vždy už vám ukazují jak se k tomu dospělo, a jak při přípravě vypadali. Tady je pohled toho, jak jsme vypadaly my v New Yorku.

 

 

 

Mentálně postižení fotografové – soucit či obdiv?

6. srpna 2003, 00.00 | Zátiší, snímek krajiny, architektury, portrét, dokonce i koláž a roláž. Některé působí amatérsky, ale u jiných má divák pocit, že se dívá na profesionální fotografie. Ve skutečnosti všechny práce vytvořili mentálně postižení lidé – absolventi 1. ročníku projektu „S fotoaparátem za poznáním“.

 

 

 

LDF: Procházka po Brooklyn Bridge v NY

4. srpna 2003, 00.00 | Čím je Brooklynský most zajímavý? To je jednoduché, je tu krásný výhled, prostředí, spousta laviček k odpočinku. Z vlastní zkušenosti vím, že se na něm dá strávit i celé dopoledne focením a vůbec se nebudete nudit pokud se tam vydáte s kamarádkou, třeba jako já, je o zábavu vždy postaráno.

 

 

 

LDF: Náš první den v New Yorku

31. července 2003, 00.00 | Na letiště jsme přiletěly večer a šly jsme hned spát. Rozhodly jsme se, že brzy ráno vyrazíme a projdeme si okolí. New York, velkoměsto, a my jsme přitom na ostrůvku zvavém Manhattan. Máme jen pár dní a svou dovolenou si hodláme užít. Jestli Vás zajímá, co jsme objevovaly první den, tak se s námi podívejte. Možná Vás překvapí stejně jako nás, jaký New York může být. Nejsou to jen samé mrakodrapy.

 

 

 

Kolik bývalých bachařů si zaplatilo zájezd do Terezína?

31. července 2003, 00.00 | Je prvním žijícím českým autorem, který byl vybídnut, aby uspořádal přehlídku svého díla v prestižních prostorách pražského Rudolfina. Není divu, Pavel Baňka je významným a mezinárodně uznávaným autorem, jehož originální vnímání reality pokaždé překvapí, či ještě lépe – zaskočí. Výstava jeho dvou fotografických cyklů, spojených do jednoho vizuálně i filosoficky provokujícího útvaru, právě probíhá ve Veletržním paláci.

 

 

 

LDF: Naše fotografie z toulek Prahou

30. července 2003, 00.00 | Toulky Prahou patří k nejpůvabnějším činnostem, co turista i místní mohou ve volné chvilce pro své odhlehčení udělat. Praha má právem spoustu dalších přívlastků jako Stověžatá, Zlatá, Matička... Proč asi?

 

 

 

Krajinářské panorama ve virtuální galerii

25. července 2003, 00.00 | Silva Nortica – název, kterým by staří Římané na mapě své říše jistě označili oblast poetickou, divokou, s tajemnými obřími kameny uprostřed hlubokých lesů. Latinské slovo „silva“ totiž znamená právě les … Takovou, jak bylo naznačeno, ji viděl a na svých panoramatických snímcích zachytil fotograf Jiří Tiller. Pokud vás zajímá, kde se zmíněná krajina nachází, navštivte virtuální World Webphoto Gallery.

 

 

 

Strana výpisu

... 48 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: