FotoReport - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoReport

Photokina rozhovor: Kodak očima vlastního presidenta

29. září 2004, 00.00 | Photokina není jen místem, kde se běžní uživatelé mohou na vlastní oči seznámit s připravovanými novinkami. Zároveň dává novinářům unikátní možnost setkat se s top managementem vystavovatelů. Co nám o Kodaku prozradil jeden z jeho nejvyšších představitelů?

 

 

 

Photokina 2004 - první doteky

28. září 2004, 00.00 | Kolín nad Rýnem se opět po dvou letech na týden stal městem fotografie. Veletrh photokina 2004 soustředil nejvíce fotografické techniky, fotografií a fotografů na jedno místo a stal se bezpochyby největší letošní fotografickou akcí na světě. Co na Photokina letos nabízí?

 

 

 

Fotografická soutěž na téma „Reportážní fotografie“

25. září 2004, 00.00 | Připravili jsme pro Vás ve spolupráci s Českým rozhlasem 1 - Radiožurnálem a serverem Digineff.cz soutěž určenou pro širokou amatérskou fotografickou veřejnost na téma REPORTÁŽNÍ FOTOGRAFIE.

 

 

 

Dobrodružné fotografování Pavla Brunclíka

24. září 2004, 00.00 | Čína, Austrálie, Nový Zéland, Arizona, tichomořské ostrovy, Bretaň, Namibie, Island – na světě existuje jen málo míst, kde dosud nebyl a nefotografoval Pavel Brunclík. Roku 1998 málem zahynul v Údolí smrti. Jeho pohled na svět je naprosto originální a nezaměnitelný. Sedmdesát podivuhodných fotografických obrazů krajin, v nichž není ani památka po lidské přítomnosti, vystavuje až do konce září ve výstavní síni Mánes.

 

 

 

Fotografická soutěž "Hra slunce" - vyhlášení výsledků

17. září 2004, 00.00 | Amatérské fotografické soutěže v naší fotografické galerii se účastnilo 363 soutěžních fotografií a nutno říci, že třebaže kvalita byla pochopitelně nejrůznější úrovně, fotografie, které se umístily v pomyslné první čtvrtině, byly vesměs velmi zajímavé a často i dobře technicky provedené.

 

 

 

Za Josefem Větrovským do New Yorku

1. září 2004, 00.00 | …či Paříže se budou muset vydat ti, kdo nestihli srpnovou výstavu Drtikolova žáka Josefa Větrovského v pražské Špálovce. O jeho práce je podle pořádajícího galeristy Rifo Dobry v zahraničí mnohem větší zájem než v Čechách, kde byl uznávaným kritikem dokonce označen za pouhého epigona svého velkého učitele. Ale je tomu skutečně tak?

 

 

 

Podobnost čistě náhodná?

27. srpna 2004, 00.00 | Co má společného slavný Brooklynský most v New Yorku s kladenskou Poldovkou? Fotograf Jiří Hanke objevuje překvapivé vizuální souvislosti mezi značně vzdálenými místy. Chce tím naznačit, že postupující globalizace stírá rozdíly, nebo prostě jen kouzlí pomocí svého mimořádně vyvinutého pozorovacího talentu?

 

 

 

Nový kurz: Modelingová fotografie

11. srpna 2004, 00.00 | Fotografovani.cz si vás společně s IDIFem dovoluje pozvat na nový fotografický kurz "Modelingová fotografie", který si v létě odbyl svoji premiéru a nyní bude pro velký zájem pořádán o prázdninách ještě 26.8.2004.

 

 

 

Fotografická soutěž "Probouzení jara" - vyhlášení výsledků

9. srpna 2004, 00.00 | S malým zpožděním přinášíme oficiální vyhodnocení amatérské fotografické soutěže "Probouzení jara", která probíhala od května v naší fotografické galerii.

 

 

 

Žiji s krajinou na vlastním těle

30. července 2004, 00.00 | Tuto „krajinu“ Lenka Pazourková i vyfotografovala. Její práce jsou součástí výstavy „Otevírání krajiny“, kterou se v Galerii kritiků pražského Paláce Adria prezentují studenti a absolventi v ČR ojedinělého ateliéru Environment Fakulty výtvarných umění VUT v Brně. Tato rekapitulace šestiletého působení ateliéru nastoluje otázku: jedná se o výstřelek nebo projekt, který má budoucnost?

 

 

 

Strana výpisu

... 41 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: