FotoReport - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoReport

Setkání hvězd

12. března 2004, 00.00 | Jan, Sára a Ida Saudkovi, Ladislav Sitenský, Bohdan Holomíček, Dana Kyndrová, Jan Langhans, Roman Sejkot … Nebo Marcello Mastroianni, Lída Baarová, Paul McCartney, Václav Havel, Frank Zappa … A všichni pěkně pohromadě. Uznávám, že to vypadá spíše jako sci-fi, ale jedná se o střízlivou realitu. Pokud vás zajímá, kde můžete tyto celebrity vidět, čtěte dále.

 

 

 

O záhadách srdce, přírody a světa

13. února 2004, 00.00 | Výstavy dvou autorů, využívajících podobnou techniku, se časově sešly tak blízko, že je můžeme ještě s čerstvou pamětí porovnat. V prosinci to byl Josef Fousek, v únoru je k vidění výstava neméně působivých fotomontáží Jana Šplíchala v Pražském domě fotografie. S trochou překvapení lze konstatovat, že vize nezkrotného ducha bouřliváckého písničkáře Fouska i plaše působícího věřícího intelektuála Jana Šplíchala vycházejí z navzájem blízkých kořenů.

 

 

 

Pojďte s námi hodnotit fotografie

6. února 2004, 00.00 | Server Fotografování.cz pomalu dokončuje testování systému hodnotící galerie. Pomozte ostatním fotografům svým názorem a kritikou jejich prací. Galerie je vám plně k dispozici a připravena vyzkoušet plnou zátěž.

 

 

 

Výjimečnost všedního

5. února 2004, 00.00 | Dokumentarista Jiří Hanke (*1944) je autorem jednoho z nejzajímavějších cyklů, jaké kdy v české fotografii vznikly. Z okna svého bytu nasnímal v průběhu času zdánlivě stejnou scenérii – obyčejnou městskou ulici, která se však vlivem mnoha faktorů mění v pokaždé originální, poutavý obraz. Cyklus Pohledy z okna mého bytu jsou součástí výstavy internetové World Webphoto Gallery.

 

 

 

PMA 2004 - Když chcete vědět, co se bude dít

27. ledna 2004, 00.00 | PMA je tradičně jednou ze dvou největších fotografických akcí na světě. Spolu s podzimní photokinou udávají trendy a předurčují vývoj fotografického průmyslu. Co nás čeká v polovině února?

 

 

 

Nebe je krásný, ale nikdo tam nepospíchá

27. ledna 2004, 00.00 | Pokračujeme v rozhovoru s Josefem Fouskem, jehož znáte ze Semaforu a Divadla Jiřího Grossmanna zejména jako svérázného vypravěče a písničkáře, obdařeného zemitým humorem. Možná budete při prohlížení jeho fotoobrazů překvapeni: je možné, aby je vytvořil člověk, který na jevišti dokáže své publikum rozesmát, neřkuli rozchechtat? Tento lidový bard však má za sebou kus života, který by stačil možná na tři docela pestré lidské existence …

 

 

 

Kodak a fotografie roku 2003

26. ledna 2004, 00.00 | V pátek byla předána ocenění v soutěži Kodak fotografie roku 2003. Jak předání proběhlo a co může podobná soutěž přinést? Bude následovat i druhý ročník?

 

 

 

… a tak jsem je polil Key rumem a zapálil

16. ledna 2004, 00.00 | Písničkář, bavič a textař Josef Fousek (*1939) se v prosinci dočkal velké výstavy svých fotomontáží, doprovázených vlastními krátkými verši, v Kongresovém centru. Mnoho lidí bylo překvapeno, že fotografuje, a především tím, co fotografuje. Nechal se vyzpovídat s evidentní chutí, a z jeho řeči vyplynulo, že všechny žánry, jimiž se zabývá, tvoří vlastně jeden celek. Ovlivňuje však víc hudba jeho fotografie, nebo je tomu naopak? Dozvíte se v dvoudílném rozhovoru s Josefem Fouskem.

 

 

 

CES 2004 – první velká akce roku za dveřmi

8. ledna 2004, 00.00 | CES2004 je celosvětově největší letošní akcí věnovaná spotřební elektronice. To mimo jiné znamená, že jde o jednu ze tří nejvýznamnějších akcí o digitální fotografii. Jak blízko má digitální fotka ke spotřební elektronice a co CES napoví?

 

 

 

Kam míří snímače SuperCCD?

22. prosince 2003, 00.00 | Společnost Fujifilm již několik let táhne vývoj speciálních snímačů SuperCCD a představila již čtyři generace. Jaký vývoj se dá očekávat kolem této technologie? Má šanci na dnešním trhu?

 

 

 

Strana výpisu

... 44 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: