FotoReport - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoReport

Sexuální turistika? To není celé Thajsko

22. července 2003, 00.00 | Thajsko – už dávno ne vzdálená exotická země, dostupná jen vyvoleným. A možná právě proto, že se dnes jedná o oblíbený cíl dovolené tolika lidí, není snadné pořídit skutečně autentické záběry, snažící se dostat pod povrch lákavého turistického pozlátka. Jak se to zdařilo fotografu Martinu Klikovi, můžete posoudit při návštěvě jeho výstavy v klubu Koníček v Lucerně.

 

 

 

Sex, drogy a Bulhaři

15. července 2003, 00.00 | Starší čtenáři těchto řádků si možná ještě vzpomenou na svůj pubertální věk, kdy s neukojitelnou žádostivostí nahlíželi přes bariéru železné opony a přáli si jediné: mít se tak, jako jejich vrstevníci na Západě. Přešlo pár let a je to tady. Nejen u nás, ale třeba i v Bulharsku. Zapomeňme na směšnou svazáckou generaci, dnešní mladí Bulhaři už jsou docela jiní. Dokazuje to společná výstava bulharských fotografů Borise Missirkova a Georgi Bogdanova (oba *1971), která je sondou identity vybraných skupin obyvatelstva dvou postkomunistických zemí.

 

 

 

Z hospody do hospody

11. července 2003, 00.00 | Malostranské hospůdky, kvelby a kavárničky jsou fenoménem již od dob Jana Nerudy. Dnes však už mnoho z nich ztratilo svůj někdejší vlídný kolorit a stalo se předraženým lákadlem na cizince. Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan, kterým není osud jejich čtvrti lhostejný, oslovilo osm známých fotografů a z jejich prací v Malostranské besedě (kde jinde) sestavilo výstavu s všeříkajícím názvem: Malostranské hospody a kafírny.

 

 

 

Osobnost české fotografie za rok 2003

8. července 2003, 00.00 | Osobnost české fotografie bude od června letošního roku vyhlašována každoročně Asociací profesionálních fotografů České republiky /AFČR/. Cena je určena fotografovi, fotografickému pedagogovi, kurátorovi či teoretikovi fotografie, který v průběhu kalendářního roku zásadním způsobem přispěje ke kvalitě, rozvoji nebo propagaci české fotografie u nás či v zahraničí.

 

 

 

Rösslerovy horečnaté vize

8. července 2003, 00.00 | Byl žákem Drtikolovým a oženil se s fotografkou o osm let starší, které stál modelem pro akty. Domovem umělecké dvojice se nadlouho stala Paříž. Roku 1935 byl omylem zatčen při demonstraci státních zaměstnanců, vězněn a vypovězen z Francie. Utrpěl při tom psychický šok, že uvažoval o sebevraždě … Jaroslav Rössler patří k nejdůležitějším postavám vizuálního umění všech dob. Ateliér Josefa Sudka nám připravil lahůdku: dlouhodobě koncipovaný triptych výstav Rösslerových prací, který byl 13. 6. otevřen vstupní expozicí „Rané abstrakce“.

 

 

 

Přijde smrt a bude mít tvé oči

3. července 2003, 00.00 | „Vůbec fotografii nerozumím – v technickém smyslu,“ řekl kdysi Mario Giacomelli (1925–2000). Tento nedostatek však nijak fatálně neprožíval. Ve své tvorbě totiž ponejvíce využíval intuici, empatii a cit pro syrovou krásu, která je kultivována právě sensitivním přístupem jejího objevitele. Kolekci snímků ze samého závěru lidského života považoval za nejdůležitější věc, kterou na poli fotografie vytvořil. Miloval však rovněž přírodu a prostý venkovský život, takže pořídil i neobyčejné záběry krajiny, portréty, scény zaniklého světa tradic.

 

 

 

Mezi realitou a mystifikací

24. června 2003, 00.00 | Kdo nahlédl do knih Franze Kafky, zná typickou atmosféru jeho příběhů: jsou bizarní, hořce ironické až kruté, vycházejí z nepochopitelnosti, nepochopení a tajemství. Lidé, lapeni v labyrintu osudu, bloudí a nakonec bezútěšně hynou. Franzem Kafkou se Věra Koubová jako překladatelka zabývala velmi často. Možná právě proto podobným vnímáním světa nasákly i její fotografické práce. Výběr z nich, který můžete vidět v klubu Koníček v Lucerně, se zdá být koncipován tak, aby měl divák onen - těžko definovatelný - „kafkovský“ pocit …

 

 

 

Originální výprava za tajemstvím přírodního makrosvěta

20. června 2003, 00.00 | Galeristka Elen Michajlovová měla při výběru fotografií pro novou výstavu ve své galerii Pasáž ve Vodičkově ulici i tentokrát šťastnou ruku. Ke spolupráci přizvala mladou autorskou dvojici Sandra Tůmová – Jan Frolík, kteří zde prezentují něco přes dvě desítky barevných přírodních makrofotografií. Vizuálně přitažlivé abstraktní obrazy znázorňují přírodu jako mystérium věčné proměny a harmonie.

 

 

 

Eurotel MMS Pohled - digitální fotografie z cest jinak

17. června 2003, 00.00 | Pokud se chystáte na služební cestu či dovolenou a chcete se o své zážitky bezprostředně podělit, tak díky digitální fotografii a MMS tak můžete učinit levně, rychle a poměrně elegantně.

 

 

 

Kam se hrabe Hollywood

16. června 2003, 00.00 | Roční produkce: 800 nových filmů. Denní návštěvnost kin: 12 milionů diváků. Průběh filmového představení připomíná spíš fotbalový zápas – lidé pískají, tleskají, někdy na plátno házejí shnilá vejce. Popularita hvězd je blízká zbožštění. Tak vypadá realita indického filmového průmyslu, kterou na působivých barevných snímcích zaznamenal izraelský fotograf Jonathan Torgovnik.

 

 

 

Strana výpisu

... 49 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: