FotoReport - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoReport

Jak Tomáš Bican objevil šikmou věž v Praze

12. listopadu 2004, 00.00 | Jednatřicetiletý fotograf je schopen objevit leccos. Vykouzlí třeba atmosféru pražské periférie, jaká bývala, když ještě dávno „chodil po houbách“. Nebo pro nás odhalí netušenou krásu obrazců, vytvořených kovovými konstrukcemi, dráty elektrického vedení nebo zábradlím. Tomáš Bican se nechává inspirovat styly a žánry dob minulých, dává jim však vlastní obsah.

 

 

 

Výsledky soutěže o nejlepší reportážní fotografii

8. listopadu 2004, 00.00 | Zúčastnili jste se soutěže o nejlepší reportážní fotografii nebo jste jen hodnotili přihlášené snímky? Zajímá vás závěrečný verdikt odborné poroty? Nabízíme vám oficiální výsledky a 10 nejlepších fotografií.

 

 

 

Panoramatický akt? Paráda!

5. listopadu 2004, 00.00 | Pod pojmem „panoramatický snímek“ si nejspíš představíme záběr krajiny či některou ze Sudkových pražských vedut. Že se na panoramatický formát dají velmi působivě převést i jiné žánry, názorně dokazuje expozice PAN HORAMA 04, jejíž vernisáž v pražské Galerii Václava Špály proběhla v úterý 2. listopadu. Mezi pracemi 24 zastoupených fotografů najdeme i akt, inscenovanou fotografii a abstrakci.

 

 

 

V Čechách je mýtus, že umělec musí být chudý

29. října 2004, 00.00 | … a za života neúspěšný, říká fotograf Pavel Brunclík, autor pozoruhodných přírodních fotografií, které naopak přitahují stále větší pozornost odborníků i laických ctitelů fotografického umění. Tajemství jejich někdy velmi dobrodružného vzniku (v Údolí smrti v Arizoně dokonce riskoval vlastní život) poodhalil v druhé části rozhovoru.

 

 

 

Výstava fotografické techniky, služeb, sw a příslušenství v rámci Fóra digitální fotografie

26. října 2004, 00.00 | Součástí každého Digifóra je výstava partnerských firem, představující každoročně de facto všechny fotoaparáty, tiskárny a příslušenství aktuálně prodávané na tuzemském trhu. Vzhledem k tomu, že termín podzimního Fóra se velmi blíží, jsme rádi, že můžeme publikovat konečný přehled vystavujících partnerů, kteří opět představí v podstatě všechny důležité produkty v dané oblasti na trhu.

 

 

 

Otevřu si flašku vína a čekám na slunko

22. října 2004, 00.00 | Pavlu Brunclíkovi se v poslední době daří, na co sáhne. Po nedávné reprezentativní výstavě v Mánesu, která přilákala rekordní počet návštěvníků, chystá knihu a další velkou expozici, tentokrát v Rusku. Jeho životní partnerkou se navíc stala mladá půvabná žena, s níž může sdílet své umělecké pochybnosti i radosti – je totiž rovněž fotografkou. I když rozhovory dává nerad, v případě Fotografování udělal výjimku.

 

 

 

Vyhrajte Panasonic FZ20 či další hodnotné ceny

21. října 2004, 00.00 | Ve spolupráci s českým zastoupením společností Panasonic a Lexmark jsme pro všechny návštěvníky Fóra digitální fotografie připravili soutěž o 3 digitální fotoaparáty a fototiskárnu. Jak je těžké vyhrát vlastní FZ20ku?

 

 

 

Ruka, zapomenutá ve vlaku

15. října 2004, 00.00 | Fotografie Arthura Tresse mají dvojí tvář. Připomínají sny, dětská přání, anebo také zhmotnění pasáže z Jirotkova Saturnina o výjimečné fantazii lidí, schopných zrealizovat nápad s bitvou koblihami. Mysleli jste si v dětství, že osoby, vystupující v televizi, jsou fyzicky přítomné ve vaší bedýnce? Tress vám dokáže, že jste se nemýlili. Může mít někdo místo rukou kořeny? V Tressově světě ano, a nejen to. Vmžiku vykouzlí i zpívající křeslo nebo dlaň, zapomenutou ve vlaku.

 

 

 

Přijďte se podívat na naši expozici na Invexu 2004

12. října 2004, 00.00 | Letošní brněnský Invex je poměrně skoupý na všechny milovníky digitální fotografie. Přesto je na co se přijet podívat a Institut digitální fotografie se podepsal pod část doprovodného programu. Co můžete vidět?

 

 

 

TOP fotografie z hodnotící galerie

8. října 2004, 00.00 | S příchodem nového měsíce jsme pro vás vybrali další soubor fotografií, které patří mezi ty nejlépe hodnocené v naší fotografické galerii.

 

 

 

Strana výpisu

... 40 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: