Zpracování - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Zpracování

Barevně černobílé fotografie na PC

17. června 2002, 00.00 | Vybarvení černobílé fotografie není jen otázkou vrácení reálné barevnosti světa tam, kde se jí úmyslně nebo z ekonomických důvodů nedostalo. Pojďme společně vybarvit čb fotografii tak, aby zůstala zachována
její atmosféra.

 

 

 

Tipy pro tisk více obrázků na jeden list pomocí Adobe Photoshopu

27. května 2002, 00.00 | Dnešní tutoriál vám ukáže, jak snadno vytvářet v Photoshopu uživatelsky definovaná alba např. fotografií nebo jakýchkoliv jiných obrázků.

 

 

 

Photoshop: Vyvážení barev u digitální fotografie 2

9. dubna 2002, 00.00 | Začátkem ledna jsem poprvé psal o vyvažování barev. Nyní tu máme jaro a tak hurá do přírody udělat pár obrázků. Že ani za krásné jasné oblohy nemusíte dostat ideální snímky a jak to napravit se dozvíte v tomto článku.

 

 

 

Photoshop plug-in: Light!

29. března 2002, 00.00 | Firma Digital Film Tools rozhodně nepatří mezi žádné nováčky zabývající se vývojem Photoshop kompatibilních plug-inů. Jednou z novinek od DFT je plug-in Light! zaměřený na co jiného, než na výrobu specializovaných světelných efektů.

 

 

 

Photoshop 5 a 6: Potlačeni pozadí na fotografii

26. března 2002, 00.00 | Pokud někdy potřebujete soustředit oko diváka pouze na vybrané detaily nebo jednu dominantní akci na fotografii, tento tutoriál je právě pro vás. Z obrázku nejprve odstraníme všechny podrobností pomoci skice a pak vytáhneme na povrch zpět jen ty námi vybrané.

 

 

 

4800dpi: inkoustové šílenství nebo realita?

25. března 2002, 00.00 | Hned dva výrobci stolních inkoustových tiskáren se nás snaží přesvědčit, že v budoucnu se neobejdeme bez rozlišení 4.800 dpi, tedy dnes skoro nepředstavitelné přesnosti tisku. Je vůbec možné takovéto přesnosti dosáhnout? A k čemu může být dobrá?

 

 

 

Photoshop: Praktické použití interakce vrstev 5 - dokončení

20. března 2002, 00.00 | V závěrečném článku o interakcích probereme, co zbývá a uděláme souhrn všeho, o čem se tu v předchozích čtyřech dílech mluvilo. To vše v přehledné tabulce s ukázkami.

 

 

 

Photoshop: Praktické použití interakce vrstev 4

5. března 2002, 00.00 | Další 4 módy jsou si velice blízké - zesvětlují nebo ztmavují obrázek. V některých případech se zdá, že dělají přesně totéž a nebo naopak, že nedělají vůbec nic. Ano, může to tak být, záleží ovšem na tom, jaké barvy se "sejdou" nad sebou. Tento tutoriál ukáže, v čem se liší a jak je správně využít.

 

 

 

Photoshop: Praktické použití interakce vrstev 3

19. února 2002, 00.00 | Další barevná kouzla s interakcemi vrstev jsou připravena. Pojďte se podívat, jak neuvěřitelně variabilní možnosti Photoshop poskytuje při barevném dolaďování obrázků. Opět si dokážeme, že podobné věci se zde dají dělat více postupy.

 

 

 

Photoshop: Praktické použití interakce vrstev 2

14. února 2002, 00.00 | V jednom z předchozích článků jsme si ukázali, co umí Multiply, Screen a Overlay. Dnes vyzkoušíme další, i když možná neprávem, méně používané interakce. Že se s nimi dá lehce dosáhnout zajímavých efektů, uvidíte za chvíli sami. Závěrem najdete úkol, jehož řešení bude uvedeno v příštím tutoriálu.

 

 

 

Strana výpisu

... 29

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: