Zpracování - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Zpracování

Jak to funguje v digitálním minilabu?

23. června 2003, 00.00 | Uvažovali jste někdy nad tím, jak funguje digitální minilab? Co se děje s vašimi fotografiemi a proč se občas něco nezadaří přesně podle vašich představ? Přijďte se s námi na vlastní oči podívat jak digitální minilab funguje v praxi.

 

 

 

Digital GEM 1.0, automatické retuše šumu pro Adobe Photoshop

23. května 2003, 00.00 | K rodině retušovacích plug-inů Digital ICE, Digital ROC a Digital SHO před několika dny přibyla novinka společnosti Applied Science Fiction, plug-in Digital GEM určený na automatizované retuše šumu a zrnění u digitálních i skenovaných fotografií. Je plug-in opravdu tak dobrý, jak jeho autoři uvádí?

 

 

 

Photoshop: Retušování velmi špatné fotografie

16. května 2003, 00.00 | Před nedávnem mě požádal kolega o opravu fotografií ze zimní dovolené. Myslel jsem si, že nějaké to kliknutí na Levels a Sharpen to spraví. To, co se mi ale objevilo na cédéčku, mě poměrně zaskočilo.

 

 

 

Úprava digitální fotografie: odstranění nežádoucího pozadí

29. dubna 2003, 00.00 | Při práci s fotografií, ať už ji sami pořizujeme nebo se k nám dostává
"pouze" k úpravě, je občas potřeba do obrazu zasáhnout o něco
výrazněji, než kam sahá rámec běžné základní barevné a tonální korekce
...

 

 

 

Kreativní hrátky s fotografií: západ slunce

3. dubna 2003, 00.00 | V dnešním tutoriálu pokračujeme s poněkud náročnější úpravou fotek typu industrial a ukážeme, jak netradičně využít úplně obyčejnou fotografii.

 

 

 

Photoshop: královna plesu

27. března 2003, 00.00 | V dnešním tutoriálu si ukážeme, jak lze i obyčejnou fotku, proměnit v obrázek ne nepodobný těm, které vídáme v časopisech. A protože končí plesová sezona, napadlo mě, upravit v tomto duchu i fotografii. Tutoriál je psán pro photoshop verze 7.

 

 

 

Photoshop: pomáháme realitě v bitmapovém editoru

13. března 2003, 00.00 | Pokud fotíme, tak nejčastěji proto, abychom nějakým způsobem zaznamenali skutečnost - tj. abychom získali co nejvěrnější reálný obraz. Co ale s tím, když přesto, že se náš snímek zdá být v pořádku, se občas neubráníme pocitu, že to přecejen stále ještě není úplně ono?

 

 

 

PMA 2003: HP začalo reálně nabízet řešení pro minilaby

11. března 2003, 00.00 | Společnost HP na veletrhu PMA 2003 oznámila první komerční instalaci svého řešení pro minilaby s označením Phogenix a zároveň v praxi předvedla funkční řešení pro centrální minilaby s technologií Indigo. Čeká nás nástup HP i v této oblasti?

 

 

 

Úprava fotografií ve Photoshopu: schodiště

27. února 2003, 00.00 | Dnes si ukážeme, co lze "dostat" z obyčejné, barevně nepříliš výrazné fotografie schodiště. Někdy při úpravě fotografií záměrně stahujeme barvy, abychom získali decentní monochromatický obrázek, dnes je naopak budeme přidávat.

 

 

 

Úprava fotografií: Benátky

28. ledna 2003, 00.00 | Ve většině dosud publikovaných tutoriálech jsme se věnovali úpravám fotografií a kreseb z technického hlediska. Nyní jsme pro vás připravili tipy a rady, jak fotografie zpracovávat a měnit tak, abychom dosáhli náboje různého charakteru, změnili požadované působení...

 

 

 

Strana výpisu

... 27

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: