FotoReport - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoReport

Canon solution day: vstupte do světa profesionálního tisku!

16. října 2008, 00.00 | Nedávno Canon uspořádal celodenní Open House, kde prezentoval své aktuální produkty z oblasti profesionálního digitálního a inkjetového tisku. K vidění byly jak tiskárny pro amatérské uživatele (segment SOHO – domácí tisk a malé kanceláře), tak i komplexní profesionální řešení, určená pro korporátní sféru a polygrafický průmysl.

 

 

 

Jak se dělá stativ: Reportáž z továrny Manfrotto a novinky z Photokiny

15. října 2008, 00.00 | Mezi laiky panuje stále rozšířenější mýtus, že stabilizace obrazu v kompaktních fotoaparátech a zrcadlovkách eliminuje nutnost používat stativ. Podíváte-li se však do brašny profesionála, vždy tam tuto pomůcku najdete. Pravda je jako obvykle někde uprostřed. Jsou situace kdy je stabilizátor pohotovější, ale v některých oblastech se bez stabilní opory prostě neobejdete. Proto se stojí za to podívat, jak takový stativ vzniká.

 

 

 

Digiforum přichází: již po třinácté a úplně nově

10. října 2008, 00.00 | Institut digitální fotografie pro vás připravuje další Digiforum – tentokrát s magickou třináctkou v názvu! Toto číslo však pro nás nebude v žádném případě negativním symbolem, naopak. Chystáme pro vás spoustu novinek - především nové prostory a také nové téma – digitální video!

 

 

 

Pohyb? Tanec!

6. října 2008, 00.00 | Zveme Vás na výstavu tančící fotografky a fotografující tanečnice Hany Major Sládkové, která je členkou Asociace profesionálních fotografů ČR. Ústředním tématem její tvorby je tanec – zachycení krátkých okamžiků pohybu během tanečních vystoupení českých i zahraničních souborů.

 

 

 

Výstava: Divoká planeta

3. října 2008, 00.00 | Ve dnech 2.- 30. října proběhne v Týništi nad Orlicí - v prostorách Městské knihovny, výstava Petra Králíka. Jedná se o unikátní soubor fotografií, které autor pořídil na rozličných koutech celé naší krásné planety.

 

 

 

Rakousko tradiční i hravé

3. října 2008, 00.00 | Jako „obyčejné pohledy na neobyčejně krásnou zemi“ charakterizuje Dušan Špička své fotografie z Rakouska, které v současné době vystavuje v Rakouském kulturním fóru v Praze. A skutečně, Rakousko je natolik fotogenická země, že snad jakékoli zmáčknutí spouště musí přinést krásný obrázek. Také Dušan Špička má ve výstavní kolekci několik takových, které bychom snadno zaměnili s fotografií z kalendáře. Jeho repertoár je však naštěstí širší a zejména tam, kde se pustí i do abstrakních pohledů, překvapivě zajímavý a vynalézavý.

 

 

 

TOP12 nejlepších fotografií v galerii za minulý měsíc

25. srpna 2008, 00.00 | Dnes vám nabízíme výběr dvanácti fotografií z nejlépe hodnocených fotografií, vložených do naší veřejné galerie za minulý měsíc.

 

 

 

Jak fotografuje aristokrat

31. července 2008, 00.00 | Říci, že jsem při setkání se Zdeňkem hrabětem Sternbergem měla pocit, že hledím do tváře historie, mi brání fakt, že letos pětaosmdesátiletý doyen starého českého šlechtického rodu je elegantní muž, jehož vitalitu by mu mohli závidět i lidé mnohem mladší. Námětů na rozhovor s ním by bylo požehnaně – od mládí, drsně přerušeného komunistickým pučem, přes službu u PTP a práci horníka a kulisáka, emigraci v pětačtyřiceti letech, až po starost o zrestituovaný majetek. My jsme ale nad kávou hovořili o jeho velké zálibě – fotografii.

 

 

 

Den otevřených dveří IDIF BRNO 17.9.2008

24. července 2008, 00.00 | Institut digitální fotografie vznikl, aby podporoval širokou fotografickou veřejnost a pomáhal rozvíjet její praktické znalosti a dovednosti. Jednou z tradičních forem jsou i Dny otevřených dveří, které umožňují nahlédnout trochu pod pokličku IDIFu a například se poradit s lektory o volbě správného fotoaparátu, příslušenství či třeba fotografického kurzu. Navíc jde o příjemná neformální setkání fotografických fandů, na která se snažíme vždy připravit řadu bonusů a drobných překvapení.

 

 

 

TOP14 nejlepších fotografií v galerii za poslední čtyři týdny

22. července 2008, 00.00 | Dnes vám nabízíme výběr čtrnácti fotografií z nejlépe hodnocených fotografií, vložených do naší veřejné galerie za poslední čtyři týdny.

 

 

 

Strana výpisu

10 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: