FotoReport - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoReport

PhotoPlus 2006: New York ožil profesionální fotografií

3. listopadu 2006, 00.00 | Včera začal letošní ročník veletrhu profesionální fotografické techniky PhotoPlus v New Yorku. Stejně jako v loňském roce pro vás přímo z akce připravujeme on-line zpravodajství, a tak můžete být zprostředkovaně takříkajíc při tom. Co letošní ročník nabízí?

 

 

 

Digitální technika je obrovský kontinent za horizontem

3. listopadu 2006, 00.00 | Doménou děčínského rodáka, fotografa Bohumila Eichlera, který loni oslavil třicetiletí své tvůrčí činnosti, je krajinářství a reklama, v níž je i držitelem evropského certifikátu QEP. Na to, abych se ho zeptala na jeho tvůrčí začátky nezbyl čas, nedostalo se ani na mnoho dalších připravených otázek. Přesto si myslím, že vás rozhovor převážně na téma technika bude zajímat – stejně jako zajímal mě.

 

 

 

TOP10 Nejlepších fotografií za poslední týden

30. října 2006, 00.00 | Dnes vám nabízíme výběr deseti fotografií z nejlépe hodnocených fotografií vložených do naší veřejné galerie za poslední týden s minimálně čtyřiceti komentáři.

 

 

 

Digiforum: již 9. svátek fotografie je za dveřmi

24. října 2006, 00.00 | Již 14. listopadu 2006 proběhne v pořadí deváté Digiforum, akce spojující fotovýstavu, konferenci otevřenou široké veřejnosti a fotografické workshopy. Tentokrát poprvé jsme celou akci rozdělili na tři bloky, takže vybrat ten svůj termín si může opravdu každý. A na co všechno se můžeme těšit?

 

 

 

TOP12 Nejlepších fotografií za poslední týden

23. října 2006, 00.00 | Dnes vám nabízíme výběr dvanácti fotografií z nejlépe hodnocených fotografií vložených do naší veřejné galerie za poslední týden s minimálně třiceti komentáři.

 

 

 

TOP10 Nejlepších fotografií za poslední dva týdny

16. října 2006, 00.00 | Dnes vám nabízíme výběr deseti fotografií z nejlépe hodnocených fotografií vložených do naší veřejné galerie za poslední dva týdny s minimálně čtyřiceti komentáři.

 

 

 

Stanislav Pokorný: Fotografuji ticho

13. října 2006, 00.00 | S fotografem Stanislavem Pokorným se někteří z vás setkali na klubovém večeru IDIFu 4. října. Pro ty ostatní je připraven tento rozhovor, který mimo jiné připomene, že cesty osudu jsou pěkně klikaté. Třeba když vystudovaný právník opustí své paragrafy a upíše se světelným obrázkům...

 

 

 

Sex s Kulou

6. října 2006, 00.00 | Titulek měl vlastně znít O sexu s Kulou. Těžištěm rozhovoru, pořízeným jednoho teplého podvečera v ateliéru pod závěsnou postelí s výhledem na Hradčany, totiž byly právě fotografie s více než výbušným erotickým nábojem. Významnému německému nakladatelství Taschen tak učarovaly, že fotografu Vlastimilu Kulovi (*1950) v roce 2005 vypravilo knihu. Z českých autorů se to zatím podařilo jen Janu Saudkovi. S temperamentním umělcem, který sám sebe nepovažuje za kontroverzního, se můžete setkat ve středu 18. října na pravidelném klubovém večeru IDIFu.

 

 

 

TOP10 Nejlepších fotografií za poslední týden

2. října 2006, 00.00 | Dnes vám nabízíme výběr deseti fotografií z nejlépe hodnocených fotografií vložených do naší veřejné galerie za poslední týden s minimálně třiceti komentáři.

 

 

 

Jiří Toman – neprávem opomíjený mistr

29. září 2006, 00.00 | Dožil se pouhých osmačtyřiceti let, a v roce, kdy zemřel, nebyla ještě většina čtenářů těchto řádků ani na světě. Jeho fotografie, poetické, tiché a tajemné, které ke své působivosti maximálně využívají i nejnepříznivější světelné podmínky, však okouzlují dodnes. Na skromného pardubického rodáka Jiřího Tomana (1924-1972), který za svého života vystavoval jen výjimečně, v těchto dnech vzpomíná Pražský dům fotografie v podobě expozice, jež bude pro mnohé návštěvníky určitě objevná.

 

 

 

Strana výpisu

... 21 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: