FotoReport - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoReport

Petra Skoupilová: Ostýchám se říct modelkám, aby se svlékly

21. dubna 2008, 00.00 | Petra Skoupilová (*1944) mě přijala ve svém elegantním bytě, jemuž vévodí portrét její maminky – lásky Karla Čapka - Věry Hrůzové. Atmosféra dvacátých let je pro fotografku také stálou inspirací a její jemný nádech zahaluje akty Petry Skoupilové vytříbenou krásou, tajemstvím a rafinovaností. Autorka, která bude hostem dalšího Setkání s fotografem tuto středu, byla též vyhledávanou portrétistkou známých osobností (jako poslední fotografovala legendární herečku Danu Medřickou) a fotografkou módy.

 

 

 

TOP12 nejlepších fotografií v galerii za dva týdny

3. dubna 2008, 00.00 | Dnes vám nabízíme výběr dvanácti fotografií z nejlépe hodnocených fotografií, vložených do naší veřejné galerie za poslední dva týdny.

 

 

 

Digiforum klepe na dveře - již po dvanácté

31. března 2008, 00.00 | Pokud Vás fotografie láká, baví, nebo dokonce živí, tak si rozhodně nenechte ujít nové Digiforum. Jedná se o největší veletrh u nás zabývající se fenoménem digitální fotografie a vším, co s ní souvisí. Jako jediná akce v Čechách nabízí pro každého fotografa bez ohledu na jeho zkušenosti, technické vybavení či zaměření, novou inspiraci, informace a zkušenosti.

 

 

 

Jiří Všetečka: Kolik filosofie se vejde do jednoho záblesku

25. března 2008, 00.00 | Tato věta, kterou kdosi napsal do návštěvní knihy nedávno zahájené výstavy Pražský chodec na Pražském hradě, zcela vystihuje charakter fotografií vystavujícího autora. Ať už Jiří Všetečka (*1937) snímá milovanou Prahu nebo obyčejné lidi, vždy je v jeho pojetí kromě působivé výtvarné krásy a originální imaginace přítomen i pohled filosofa, jenž s nadhledem chápe propojení zdánlivých protikladů: minulosti a budoucnosti, věčnosti i pomíjivosti, ale třeba i exaktnosti a poezie. Jiří Všetečka bude hostem Večera s fotografem tuto středu.

 

 

 

Osobnosti české fotografie za rok 2007 vyhlášeny

25. března 2008, 00.00 | 10. března 2008 bylo na výroční valné hromadě Asociace profesionálních fotografů České republiky již popáté uděleno významné fotografické ocenění. Cenu „Osobnost české fotografie 2007“ obdržel tvůrce vynikajících sond do života (nejen) moravské vesnice Jindřich Štreit (*1946), osobností české fotografie 2007 za dlouhodobý přínos fotografii se prostřednictvím hlasů jedenáctičlenné poroty z řad členů asociace stal fotograf a pedagog Miroslav Vojtěchovský (*1947).

 

 

 

TOP12 nejlepších fotografií v galerii za dva týdny

18. března 2008, 00.00 | Dnes vám nabízíme výběr dvanácti fotografií z nejlépe hodnocených fotografií, vložených do naší veřejné galerie za poslední dva týdny

 

 

 

Jan Wilda Drnek: Mým fotografiím vládne Slunce s Venuší

12. března 2008, 00.00 | To, že fotografové, kteří před vás předstupují na tradičních Večerech, jsou většinou rozsochaté osobnosti, už určitě víte. Tentokrát bude hostem muž, jenž vystudoval kybernetiku, zabýval se změněnými stavy vědomí, psychologií a hermetickými vědami, je zakladatelem úspěšné firmy v oboru signmaking a na slovo vzatým odborníkem na color management, skvěle fotografuje, projel mnoho zemí světa a sám spoluvlastní cestovní kancelář. Jeho poznávacím znamením je, že to všechno dělá rád, kvalitně a do hloubky - a také má pořádnou porci smyslu pro humor!

 

 

 

TOP12 nejlepších fotografií v galerii od začátku roku

4. března 2008, 00.00 | Dnes vám nabízíme výběr dvanácti fotografií z nejlépe hodnocených fotografií, vložených do naší veřejné galerie od začátku roku.

 

 

 

Fotoexpedice Thajsko únor 2008

29. února 2008, 00.00 | Život fotografa je v mnohém komplikovanější, než život běžného turisty. Zatímco běžný turista se spokojí s pěkným hotelem, pěknou pláží, dobrou kuchyní a sem tam s nějakým organizovaným výletem, fotograf hledá více. Hledá skutečné záběry ze skutečného života běžných lidí. Thajsko je na podobnou fotoexpedici ráj.

 

 

 

Gabina Fárová: Valdické vězně už asi nic nepřekoná

27. února 2008, 00.00 | Upozornila na sebe výtvarně originálním námětem – snímky tetovaných těl vězňů – a od té doby její hvězda stoupá. Gabina Fárová (*1963), kterou atraktivní vzhled předurčil i pro roli manekýny a modelky, patří k nejznámějším tvůrcům české fotografie střední generace. Svébytné výtvarné nápady spolu s výrazným vnímáním krásy tvarů a linií a poezie okamžiku – to je rukopis nevšední ženy, s níž se můžete setkat dnes (27.2.) na dalším Večeru s fotografem v IDIFu.

 

 

 

Strana výpisu

... 12 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: