FotoReport - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoReport

TOP12 nejlepších fotografií v galerii za poslední dva měsíce

26. listopadu 2007, 00.00 | Dnes vám nabízíme výběr dvanácti fotografií z nejlépe hodnocených fotografií, vložených do naší veřejné galerie za poslední dva měsíce.

 

 

 

Miroslav Hucek: Měl jsem být strojvůdcem

26. listopadu 2007, 00.00 | Legendu české fotodokumentaristiky, fotografa Miroslava Hucka (*1934), jsem navštívila v jeho půvabném starobylém domečku před branou zbraslavského zámku. Hovořili jsme nejen o jeho mnohaletém působení v Mladém světě, který byl kultovním časopisem nejméně dvou generací, ale i o tom, proč opustil dráhu kameramana, když tuto profesi studoval na FAMU, a co považuje u lidí za „rozhovněnost“. Své otázky mu můžete položit i vy, přijdete-li na další Večer s fotografem ve středu 28.11.

 

 

 

FOTOGRAFIE - Jiří Havel

9. listopadu 2007, 00.00 | Různých knih o fotografii je na současném trhu nepřeberné množství, avšak unikátních publikací mapujících život a dílo předních českých fotografů - ty abychom pohledali. Nyní však vychází právě jedna taková kniha - výjimečná publikace Jiřího Havla "Fotografie", obsahující snímky od černobílých krkonošských světelných nálad až po záběry z Himálaje, jižní Ameriky nebo Austrálie. A mnoho, mnoho dalšího.

 

 

 

Veronika Souralová: Škoda, že nejsem mravencem

22. října 2007, 00.00 | Díky její dokonalé postavě a půvabné tváři byste spíše tipovali, že se pohybuje po přehlídkových molech. Fotografka Veronika Souralová (*1968) však tráví většinu času ve společnosti tvorů, kterých se mnozí z nás štítí – hmyzu. Svými fascinujícími makrosnímky se snaží ukázat, jak zajímaví a sympatičtí jsou. A pokud o nich ještě začne mluvit, spolehlivě přenese své nadšení a zaujetí i na své posluchače. Přesvědčte se o tom již ve středu 24.10. při Setkání s fotografem!

 

 

 

TOP12 nejlepších fotografií v galerii za poslední měsíc

1. října 2007, 00.00 | Dnes vám nabízíme výběr dvanácti fotografií z nejlépe hodnocených fotografií, vložených do naší veřejné galerie za poslední měsíc.

 

 

 

Miroslav Vojtěchovský: V Čechách mi chybí americká věcnost

24. září 2007, 00.00 | Mám dojem, že den Miroslava Vojtěchovského (*1947) má 48 či možná více hodin. Kde by jinak vzal čas na přednášení na několika vysokých školách - a to i v angličtině - na kurátorskou, vědeckou a publicistickou činnost, o vlastní tvorbě ani nemluvě? S někdejším vedoucím katedry fotografie FAMU, jenž byl několik let též váženým členem pedagogického sboru American University ve Washingtonu, fotografem, oceněným evropským certifikátem QEP, ale především se skromným člověkem renesančního rozhledu se můžete setkat již 26. září v IDIFu.

 

 

 

TOP12 nejlepších fotografií v galerii za poslední měsíc

3. září 2007, 00.00 | Dnes vám nabízíme výběr dvanácti fotografií z nejlépe hodnocených fotografií, vložených do naší veřejné galerie za poslední měsíc.

 

 

 

Ceny EISA 2007/2008 uděleny

29. srpna 2007, 00.00 | Asociace EISA uděluje každoročně ceny produktům z oblasti audio, foto a video, tedy tzv. spotřebitelským technologiím. Nás samozřejmě zajímají nejvíce ocenění udělená výrobkům určeným pro práci s fotografií. Rozdělení kategorií je poměrně volné, takže se ceny dočkalo několik zrcadlovek i kompaktů. Kdo zaujal porotu, která se skládá z evropských novinářů z 15 zemí?

 

 

 

Jak se dělá (dobrý) portrét

7. srpna 2007, 00.00 | Ještě stále můžete v hlavním sále virtuální "World Webphoto Gallery" obdivovat výstavu fotografií Dagmar Pavlíkové (*1963), která bude posléze zařazena mezi stálé výstavy. Její místo by měl v průběhu tohoto týdne zaujmout fotograf Jiřího Stach - se svou expozicí. Netuším, je-li to náhoda či úmysl tvůrců virtuální galerie, každopádně považuji za zdařilé, že na sebe navazují výstavy právě těchto dvou autorů.

 

 

 

TOP12 nejlepších fotografií v galerii za poslední dva týdny

16. července 2007, 00.00 | Dnes vám nabízíme výběr dvanácti fotografií z nejlépe hodnocených fotografií, vložených do naší veřejné galerie za poslední dva týdny.

 

 

 

Strana výpisu

... 15 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: