FotoReport - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoReport

Divoká příroda objektivem Rostislava Stacha

2. března 2007, 00.00 | Další z řady Večerů s fotografem s datem 7.3. bude bonbónkem speciálně pro milovníky přírody. Hostem totiž bude Rostislav Stach (*1960), spolupracovník mnoha časopisů o přírodě a cestování (např. Koktejl, Myslivost), prezident Klubu fotografů přírody při Českomoravské myslivecké jednotě, ale především autor fascinujících fotografií, které prozrazují niterný vztah k přírodě a jejím obyvatelům. Uvidíte Stachovu novou publikaci Fotolovy, ale nahlédnete i do jeho archivu, čítajícího přes 40 tisíc snímků (některé najdete na www.fotolovy.cz)!

 

 

 

První fotografie z Expedice Afrika 2007

26. února 2007, 00.00 | Expedice Afrika 2007 se v neděli úspěšně vrátila do Prahy. Počasí i štěstí nám bylo nakloněno, a tak lze expedici prohlásit za velmi úspěšnou. V tomto článku vám nabízím výběr několika fotografií, které jsem na cestách pořídil.

 

 

 

Mezi erotikou a uměním

23. února 2007, 00.00 | S fotografem Liborem Špačkem (*1966) se mnozí z vás setkali na jednom z klubových večerů IDIFu v loňském roce. Letos zde bude lektorem kursu se zaměřením na podvodní fotografii, jejíž první seminář se uskutečnil 21. února. Pokud vás zaujaly autorovy podvodní umělecké akty či makrosnímky, anebo si prostě jen potrpíte na kvalitní výtvarnou fotografii, nenechte si ujít jeho „výstavu na pokračování“ v galerii restaurace Dahab.

 

 

 

Hledá se tvář Digifora

14. února 2007, 00.00 | Digiforum je největším svátkem digitální fotografie v ČR. Dvakrát ročně nabízí všem zájemcům o tento obor mix přednášek workshopů a výstavy fotografické techniky. Jednou z oblíbených tradičních součástí Digifora je i portrétní workshop, kterého se při každém běhu účastní stovky fotografů a patří mezi nejoblíbenější workshopy vůbec.

 

 

 

TOP12 nejlepších fotografií v galerii za poslední dva týdny

13. února 2007, 00.00 | Dnes vám nabízíme výběr dvanácti fotografií z nejlépe hodnocených fotografií, vložených do naší veřejné galerie za poslední dva týdny s minimálně šedesáti komentáři.

 

 

 

Žiji proto, abych fotografoval, fotografuji, abych žil

9. února 2007, 00.00 | Pokud si při pohledu na fotografie horských krajin Ctibora Košťála (*1956) vybavíte více než čtyřicet let staré snímky Viléma Heckela, určitě se nejedná o souvislost čistě náhodnou. Stejně jako jeho velký vzor, také Ctibor Košťál miluje a fotografuje hory s respektem před jejich majestátní i krutou krásou – ať jde o vrcholky Himálají či úbočí Krkonoš. Pokud chcete s tímto významným představitelem východočeské krajinářské školy, jenž je možná k vašemu překvapení samouk, pobesedovat, přijďte ve středu 21. 2. v 19 hodin do IDIFu v Hálkově ulici.

 

 

 

Umění už dnes nikoho nezajímá

2. února 2007, 00.00 | Fotograf Zdeněk Lhoták (*1949) mě před vstupem do svého ateliéru v Říční ulici na Újezdě upozornil, že jdu po schodech prošlapaných bratry Čapky, kteří tu kdysi bydleli. Zdá se, že to pro něj hodně znamená, stejně jako pro něj má cenu setkání s nepálskou a tibetskou kulturou, meditování na kopcích nebo lehce dadaistický humor. A ovšem fotografování, kterému se i přes výše uvedený povzdech v titulku věnuje s neutuchajícím nadšením. O tom vás jistě přesvědčí ve středu 7. února na dalším klubovém setkání v IDIFu.

 

 

 

TOP12 nejlepších fotografií v galerii od začátku roku

29. ledna 2007, 00.00 | Dnes vám nabízíme výběr dvanácti fotografií z nejlépe hodnocených fotografií, vložených do naší veřejné galerie zpočátku roku s minimálně sedmdesáti komentáři.

 

 

 

Nejlépe hodnocené snímky architektury z galerie za rok 2006

22. ledna 2007, 00.00 | Nabízíme vám zde výběr dvanácti snímků z nejlépe hodnocených fotografií architektury z naší galerie za rok 2006.

 

 

 

Naše kultura spěje ke konci

19. ledna 2007, 00.00 | Fotograf Jiří Koliš (*1953) má vzhled atleta. Aby ne, léta býval hokejovým brankářem. Při našem setkání však o sportu hovořil překvapivě málo: zavzpomínal na léta prožitá v redakci populárního týdeníku Stadión, upozornil na stále se horšící podmínky sportovní fotografie na olympijských hrách a své přátelství s hokejovými hvězdami – Ivanem Hlinkou, Jaromírem Jágrem a Dominikem Haškem – odbyl několika slovy. Čtenářům se představuje spíše jako filozof s mimořádným přehledem, jemuž není lhostejný ani osud evropské kultury.

 

 

 

Strana výpisu

... 18 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: