FotoReport - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoReport

Jeden den České republiky

26. února 2008, 00.00 | Projekt obrazové kroniky „jednoho všedního dne v životě...“ zaznamenal mimořádný ohlas již v mnoha zemích světa. Od 4. března 2008 bude v pražském Mánesu zahájena výstavní expozice tohoto unikátního projektu. Na vernisáži v 18:30 bude také pokřtěna kniha Jeden den v životě České republiky.

 

 

 

PMA08: paměťové karty

12. února 2008, 00.00 | K digitálním fotoaparátům neodmyslitelně patří i paměťové karty. Zatímco rozlišení snímačů roste u fotoaparátů rovnoměrnými přírůstky, tak kapacity paměťových karet se rok od roku násobí. Ještě před několika lety by asi nikdo nevěřil, že CF (Compact Flash) karty budou mít kapacitu až 48 GB. A kdo by čekal od SD karet, že se dostanou až na 32 GB, i když v novějším standardu SDHC? V závěsu se snaživě drží formát Memory Stick (MS), který ve verzi PRO Duo dosáhl již na 16 GB a stále není u limitu. Nejméně v současné době nabízejí xD karty (2 GB).

 

 

 

PMA08: Casio, Kodak a Sigma

8. února 2008, 00.00 | V posledním přehledovém článku o prezentacích nejdůležitějších firem, které vyrábějí digitální fotoaparáty, si ukážeme Casio, Kodak a Sigmu. Přímo pro PMA ani jedna společnost neoznámila žádnou novinku. Casio však silně propagovalo nový kompakt, o kterém se ví už zhruba půl roku, ale oznámení o produkci přišlo až nedávno. Je jím Casio Exilim F1, který umí pořídit sekvenci fotografií neuvěřitelnou rychlostí 60 snímků za sekundu.

 

 

 

PMA08: Sony - nové kompakty i zrcadlovky

7. února 2008, 00.00 | Sony v průběhu ledna potěšila jak příznivce DSLR, tak i fanoušky kompaktů. Celkem představila tři zrcadlovky a osm kompaktů. K tomu ještě na PMA představila koncept nové profesionální zrcadlovky, která se objeví koncem roku a bude disponovat fullsize CMOS snímačem s rozlišením 24,6 MPix.

 

 

 

PMA08: Panasonic - nové kompakty

7. února 2008, 00.00 | Panasonic si pro PMA připravil několik nových kompaktů, zejména z nižších tříd. Obrození se ale dočkala řada TZ, která ve své kategorii stále těžko nalézá konkurenci. V duchu kompaktních fotoaparátů se také nesla většina prezentace na stánku Panasonic, kde byly mimo jiné také podrobně představovány jednotlivé technologie používané právě v kompaktech.

 

 

 

PMA08: Samsung - nová zrcadlovka a vlastní snímač

6. února 2008, 00.00 | Samsung, který začal DSLR vyvíjet spolu s Pentaxem, se ujal prezentace svých produktů o něco zodpovědněji. K vidění byly nové zrcadlovky GX-20, což jsou přístroje identické s Pentaxem K20D. Samsung zatím nepředstavil "sourozence" Pentaxu K200D. O to více se ale chlubil vlastním snímačem, který je zjevně použit i v modelech Pentaxu.

 

 

 

PMA08: Pentax - nové DSLR, objektivy i kompakty

6. února 2008, 00.00 | Prezentace Pentaxu byla pro návštěvníky poměrně skromná. Výraznou většinu stánku zabíralo zázemí pro schůzky apod. I když Pentax před PMA představil nové zrcadlovky, objektivy i kompaktní fotoaparáty, jejich prezentace byla střídmá.

 

 

 

PMA08: General Imaging

5. února 2008, 00.00 | General Electric je jedna z největších společností na světě. Založena byla T.A. Edisonem a působí v mnoha oborech. Již před rokem se začala prezentovat i jako výrobce digitálních fotoaparátů pod značkou General Imaging. Proč jsme o ní prozatím nepsali? Protože se jejich fotoaparáty zatím prodávaly jen v USA. Jak to bude do budoucna?

 

 

 

PMA08: Olympus - nové kompakty

5. února 2008, 00.00 | Stánek Olympusu velmi dobře prezentoval své výroby z oblasti fototechniky. Nejen, že všeho bylo dost na zkoušení, ale u vybraných produktů se vtipně prezentovaly jejich schopnosti. Návštěvník se tak mohl dočkat E-3 zavrtané v písku, nebo mju 790 SW potopeného v bazénku nebo zamrzlého v ledu. Lákadlem byla i vitrína s E-3 rozebranou na součástky.

 

 

 

PMA08: Fujifilm - nové kompakty

5. února 2008, 00.00 | Fujifilm měl sice téměř největší stánek a dokonce hned u vstupu, ale prezentace fotoaparátů byla spíše zklamáním. Většina stánku byla věnována tiskárnám, minilabům Frontier a tisku obecně. Na kraji stánku si mohli návštěvníci vyzkoušet funkci priority ostření na obličeje na třech sličných hosteskách, na jednom stolečku vyskládané kompakty a DSLR S5 Pro.

 

 

 

Strana výpisu

... 13 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: