Praxe - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Praxe

Jak na vlastní fotolaboratoř aneb vybíráme domácí tiskárnu

17. prosince 2007, 00.00 | Vánoce jsou za dveřmi a většina z nás si klade otázku, co pod stromeček? Vedle stále populárních digitálních fotoaparátů, může být zajímavým a praktickým darem také foto-tiskárna.

 

 

 

Ateliér - 2. Záblesková zařízení

14. prosince 2007, 00.00 | Záblesková zařízení spolu s celou řadou příslušenství se stala de facto standardem světel pro použití v ateliéru. Mají řadu výhod, a tak jsou profesionály mnohdy preferována.

 

 

 

Ateliér - 1. Základní charakteristika

7. prosince 2007, 00.00 | Exteriéry i interiéry nabízejí obrovské množství atraktivních prostředí i obrovské množství zajímavých světelných podmínek. Pracovat v exteriéru či pěkném interiéru je navíc jednoduché - dají se snadno najít, jsou vždy připraveny a přímo hýří možnostmi i různorodostí. Mají však zásadní nevýhodu - jsou nestabilní, mají předem určené světlo a často jsou i nepohodlné. Proto se fotografové uchylují do ateliéru (studia).

 

 

 

PhotoArt 12 - vychází již zítra!

30. listopadu 2007, 00.00 | Aktuální číslo PhotoArtu - poslední v tomto roce, vychází již zítra! Toto vánoční vydání PhotoArtu nadělí všem čtenářům bohatou obrazovou podívanou a to v luxusním „balení“.

 

 

 

GIMP - 4. Co přinesla verze 2.4

19. listopadu 2007, 00.00 | Spory o tom, zda používat stabilní, ale starou verzi 2.2, nebo novější, ale dosud "nestabilní" 2.4 release candidate, už postrádají smysl. Oficiální verze 2.4 je již nějakou dobu k dispozici. Co přinesla nového?

 

 

 

FOTOGRAFIE - Jiří Havel

9. listopadu 2007, 00.00 | Různých knih o fotografii je na současném trhu nepřeberné množství, avšak unikátních publikací mapujících život a dílo předních českých fotografů - ty abychom pohledali. Nyní však vychází právě jedna taková kniha - výjimečná publikace Jiřího Havla "Fotografie", obsahující snímky od černobílých krkonošských světelných nálad až po záběry z Himálaje, jižní Ameriky nebo Austrálie. A mnoho, mnoho dalšího.

 

 

 

OBJEKTIVY 2007/2008 - přehled

9. listopadu 2007, 00.00 | Institut digitální fotografie pro vás připravil přehled všech skel pro kinofilmové i digitální SLR, které jsou v současnosti na našem trhu dostupné. Kniha, nazvaná jednoduše OBJEKTIVY, vychází v průběhu listopadu 2007 a najdete v ní tématicky zaměřené kapitoly, tabulky, slovníky pojmů, ilustrační fotografie a hlavně - více jak 250 objektivů všech značek.

 

 

 

Blesk - 8. Dálkové řízení

25. října 2007, 00.00 | Čelní světlo blesku a vzhled fotografií, které toto čelní světlo vytváří, je limitem práce s bleskem připevněným na fotoaparátu. Odraz situaci výrazně zlepší, lepší plasticitu snímku však také nezajistí. Řešení je oddělit blesk od fotoaparátu, a získat tak svobodu ve směru svícení.

 

 

 

GIMP - 3. Úrovně, převod barevné fotografie na černobílou

24. října 2007, 00.00 | Práce v tradiční fotokomoře má pro znalé spoustu možností ovlivnění výsledného snímku. Digitální fotografové ovšem dají přednost vhodnému programu, například GIMPu. V dnešním pokračování seriálu si vyzkoušíme práci s úrovněmi, s mixérem kanálů a s křivkami. Omezíme se tedy jen na úpravy, se kterými se fotokomora dokáže bez problémů vypořádat.

 

 

 

Nepodceňujte licencování snímků z fotobank

23. října 2007, 00.00 | Jednou z nejdůležitějších věcí při nákupu snímků z fotobank je pro většinu klientů cena. Víte ale, jaký je rozdíl mezi fotografií licencovanou v režimu Rights-Manged a Royalty-Free? Při výběru vhodného snímku pro vaši kampaň byste měli věnovat pozornost i tomuto kritériu.

 

 

 

Strana výpisu

... 32 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: