Praxe - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Praxe

Školní rok začal, pojďte se učit s IDIFem

11. září 2007, 00.00 | Nejen pro školáky začal čas učení. Po prázdninovém provozu začíná školní rok i v IDIFu, kde naleznete nabídku více než pěti desítek kurzů zaměřených na nejrůznější situace, ve kterých se fotograf může vyskytnout. Od fotografování portrétů, aktů, produktů, krajin, architektury nebo makra až po zpracování na počítači. Nechybí ani několik kurzů pro perfektní zvládnutí DSLR. Na kurzech můžete potkat zkušené profesionální fotografy a lektory, mezi které patří Ondřej Neff, Karel Pobříslo, Vít Mádr, Roman Pihan nebo Jan Březina.

 

 

 

Blesk - 1. Základní charakteristika

7. září 2007, 00.00 | Snad všechny současné fotoaparáty jsou vybaveny bleskem a/nebo paticí pro připojení externího blesku. Není také pochyb o tom, že blesk je extrémně užitečné zařízení s širokou škálou použití. Bohužel má ale i mnoho nevýhod, a tak se často fotografie s bleskem nedaří. Blesk totiž poskytuje specifické světlo, které zvládnout není ani pro moderní automatiky jednoduché.

 

 

 

Nové číslo Photoartu 09/2007

5. září 2007, 00.00 | Zářijové vydání čím dál tím oblíbenějšího PhotoArtu zaujme hned obálkou. Americká fotografka Lois Greenfield svými snímky dokáže zastavit nejen pohyb, ale i divákův dech. Ostatně přesvěčte se sami!

 

 

 

Umělé světlo - 5. Kombinované osvětlení

31. srpna 2007, 00.00 | Někdy se lze setkat s nasvícením prostoru světlem jedné barvy - například žárovkami nebo stejnými zářivkami, časté jsou ale směsice různých světel různých barev a intenzit včetně významného podílu denního světla. Jak si v takových případech prakticky počínat?

 

 

 

Umělé světlo - 4. Zářivky a úsporky

24. srpna 2007, 00.00 | Snaha najít efektivnější a chladnější zdroj světla, než je žárovka, dala vzniknout výbojkám. Jejich variantou jsou i často používané zářivky a dnes i moderní kompaktní úsporky. Ty pomalu nahrazují běžné žárovky. Díky charakteru jejich světla se typicky používají v trvale nasvícených prostorách, chodbách, kancelářích, rozsáhlých interiérech, ve veřejném osvětlení atp.

 

 

 

Umělé světlo - 3. Horké zdroje

17. srpna 2007, 00.00 | Mezi tradiční a dávno objevené zdroje světla patří tzv. horké zdroje, kde je produkce světla vedlejším produktem hoření nebo rozžhavení. Patří mezi ně oheň, svíčky, lampy atp. a asi dnes nejrozšířenější klasické žárovky a halogeny.

 

 

 

Dny otevřených dveří v IDIFu

14. srpna 2007, 00.00 | Dny otevřených dveří u nás nabízejí příjemnou atmosféru a možnost setkat se zajímavými hosty. Pro letošní letní Dny otevřených dveří jsme pro vás připravili možnost setkat se s fotografy prezentovanými v knize "Večery s fotografem" a s lektory fotoexpedic Thajsko 2008, Afrika 2008 a Peru 2008. Zájemci budou mít možnost navštívit naše pobočky v Brně i v Praze.

 

 

 

Umělé světlo - 2. Barva umělých zdrojů světla a její korekce

10. srpna 2007, 00.00 | Stejně jako denní světlo mění svojí barvu a je třeba ji vyvážením bílé kompenzovat, i umělé zdroje světel mají různé barvy, a tedy potřebují barevnou kompenzaci. Barva slunce je však stálá, a tak barvu světla během dne ovlivňuje zejména přírodní difuzér – obloha a oblačnost. Umělé zdroje ale produkují přímo světlo nejrůznějších barev.

 

 

 

Nik Dfine 2.0: rychlé retuše šumu v digitálních fotografiích

9. srpna 2007, 00.00 | Nelíbí se vám zašuměné digitální fotografie pořízené například za horších světelných podmínek s vyšší hodnotou ISO? Plugin Dfine společnosti Nik Software vám
takovéto snímky pomůže poměrně efektivně vyčistit. Představení nové verze pluginu najdete v našem článku.

 

 

 

Fotografování pod vodou I. - Výběr vybavení

6. srpna 2007, 00.00 | Voda je jednou z největších hrozeb pro digitální fotoaparát. Na druhou stranu svět pod vodní hladinou skrývá nevšední a vizuálně velmi lákavé scenérie, které by bylo škoda nezachytit. Pojďme se podívat na to, jak se fotograf může vybavit pro práci pod vodní hladinou.

 

 

 

Strana výpisu

... 34 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: