Praxe - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Praxe

Jak nainstalovat pluginy do Photoshopu?

4. června 2007, 00.00 | Poslední dobou jsme věnovali několik článků představení několika pluginů (neboli zásuvných modulů) pro Adobe Photoshop. Dnes máme připraven článek pro začátečníky, ve kterém podrobně ukážeme jak plugin nainstalovat a používat.

 

 

 

Denní světlo - 5. Úsvit, soumrak a v noci

31. května 2007, 00.00 | Je-li slunce na opačné straně zeměkoule, máme noc. Přesto není noc zcela tmavá a za jistých podmínek lze i fotografovat. Jak se slunce z opačné strany blíží k obzoru, nastává úsvit často doprovázený červánky. Podobné efekty nastávají i večer za soumraku, kdy je slunce již pod obzorem.

 

 

 

Photoshop tutoriál: Mlha

29. května 2007, 00.00 | V tomto tutoriálu bych se chtěl zaměřit na další úpravu digitální fotografie. Mnohým z nás se stalo fotografování velkým koníčkem, následná úprava pořízených fotografií v počítači je téměř samozřejmostí. Často chceme jen zvýraznit barvy, odstranit nechtěné objekty nebo fotografii vyčistit od digitálního šumu a dalších optických vad. Někteří uživatelé zacházejí nicméně ještě dále a přemění atmosféru fotografie v naprosto odlišnou. A to také bude tématem tohoto jednoduchého tutoriálu, ve kterém se naučíme přidat do fotografie mlhu.

 

 

 

Denní světlo - 4. Východ a západ slunce

24. května 2007, 00.00 | Východ a západ slunce je pro lidstvo důležitý okamžik každého dne, kdy se významně mění mnoho činností. Pro fotografy je to chvíle, kdy se dramaticky a rychle mění světelné podmínky, ale kdy současně vznikají velmi zajímavé světelné efekty.

 

 

 

Denní světlo - 3. Jasné slunce, modrá obloha

16. května 2007, 00.00 | Pravděpodobně nejvíce fotografií vzniká za jasného slunného dne. Je to dáno jednak tím, že toto počasí je lidem příjemné, trvá po dlouhou dobu dne a také proto, že je světla dost, a tak se v něm z hlediska expozice dobře fotografuje.

 

 

 

Makro osvětlení z optických vláken – výroba svépomocí

15. května 2007, 00.00 | Fotografická činnost vyžaduje, pokud není specializovaná na jednu oblast, zpravidla značné investice do vybavení. Pokud chce fotograf udržet krok s dobou i konkurencí, uvažuje často, do čeho získané prostředky vložit a co ponechat mimo fokus svého zájmu. Rád bych vám dnes předvedl, že s prostředky představujícími desetinu nebo dvacetinu standardního rozpočtu je možné sestavit konkurenceschopné zařízení, a výrazně tak obohatit ateliér o skvělého pomocníka.

 

 

 

Denní světlo - 2.Barva

11. května 2007, 00.00 | V předchozím článku byla naznačena variabilita denního světla z hlediska úhlu, vlivu atmosféry, vlivu odraženého světla i vlivu barvy světla. Nyní se detailněji podívejme, s jakými barvami a proč se za denního světla lze setkat.

 

 

 

Rekvalifikační kurz: Práce v oblasti portrétní, technické a reklamní fotografie

7. května 2007, 00.00 | Institut digitální fotografie otevírá podzimní a zimní čtyřměsíční komplexní kurz profesionální reklamní, technické a portrétní digitální fotografie, obsahující 300 hodin výuky a vlastní práce v ateliéru. Úspěšní absolventi získají kromě všestranných praktických dovedností a teoretických informací také osvědčení o rekvalifikaci na obor "Fotografické práce" (klasifikovaný v živnostenském zákoně jako řemeslná živnost).

 

 

 

Denní světlo - 1.Základní charakteristika

4. května 2007, 00.00 | Hovoříme-li o denním světle, máme na mysli světlo z našeho Slunce. Dokonce i měsíční svit není nic jiného než světlo našeho Slunce, kde měsíc funguje jen jako odražeč. Avšak i přes jeden jediný zdroj světla nabízí denní světlo obrovskou variabilitu a rozmanitost danou modifikací slunečního světla, a to zejména oblohou. A možnosti jsou téměř nevyčerpatelné!

 

 

 

Vše o světle – 14. EV hodnota

25. dubna 2007, 00.00 | Expoziční hodnota EV je jednotka, kterou asi nebudete na scéně přímo potřebovat. Téměř žádný fotoaparát ji také přímo nezobrazuje. Přesto je užitečné ji znát, protože v EV hodnotách se provádí kompenzace expozice, v technických parametrech se v EV jednotkách udává citlivost zaostřovacího systému, v EV jednotkách se udává zisk stabilizátorů obrazu, úbytek světla na filtrech atd., atd.

 

 

 

Strana výpisu

... 36 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: