Praxe - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Praxe

Blesk - 7. Příslušenství a makro blesky

19. října 2007, 00.00 | K bleskům je na trhu k dispozici celá řada různého příslušenství. Protože ale jeho účel a funkce nemusí být vždy zcela zřejmá, je dobré vědět, kdy a jak se používá a jak které funguje. Speciálním druhem blesků jsou potom makro blesky, mající zcela specifické použití.

 

 

 

Blesk - 6. Použití v interiéru

12. října 2007, 00.00 | Strategie použití blesku v interiéru se významně liší od strategie v exteriéru. Interiér obvykle nabízí možnost fotografovat odrazem, čehož se hojně využívá. Dosáhne se tím dramatického zlepšení kvality světla blesku.

 

 

 

Blesk - 5. Vykrývací blesk v exteriéru

5. října 2007, 00.00 | Pokud fotografujete v exteriéru za běžného světla mohlo by se zdát, že blesk není potřebný. Opak je ale pravdou, protože se i v tomto případě blesk často používá pro vykrytí stínů. Tomuto režimu se obvykle říká fill-in.

 

 

 

PhotoArt 10 - vychází právě dnes!

3. října 2007, 00.00 | V říjnovém čísle je dárek pro všechny naše čtenáře. Zdarma vstupenka na listopadové Digiforum a certifikát na slevu u všech kurzů v Institutu digitální fotografie.

 

 

 

Denní světlo - 12. Infračervená fotografie

3. října 2007, 00.00 | Zvláštním typem filtru, který umožňuje vytvořit netradiční snímky, je infračervený filtr. Posouvá fotografii do výrazně výtvarného pojetí, kdy dokumentační stránka fotografie ztrácí na významu a naopak dává prostor pro fantazii a kreativitu.

 

 

 

GIMP - 2. Instalace, změna rozlišení, doostření

2. října 2007, 00.00 | Dnešní díl seriálu věnovanému GIMPu začneme, jak říkávali staří Římané "ab ovo". Tedy od vejce neboli od počátku, kterým je v případě GIMPu jistě instalace. Kromě toho se podíváme na zoom, změnu rozlišení obrázku a jeho následné doostření.

 

 

 

Blesk - 4. Použití v exteriéru a ve tmě

27. září 2007, 00.00 | Strategie fotografování s bleskem v exteriéru se od strategie v interiéru poněkud liší, i když principy zůstávají pochopitelně stejné. Pojďme se tedy nejprve podívat na co si dát pozor, pokud používáte blesk pod širým nebem a ve značné tmě.

 

 

 

Blesk - 3. Stanovení expozice bleskem

21. září 2007, 00.00 | Drtivá většina fotografů, včetně profesionálů, se spoléhá při použití blesku na automatické určení vhodné intenzity záblesku. I přes velmi pokročilé algoritmy, použité dnes v moderních fotoaparátech, je však správná expozice bleskem problematická a mnohdy objektivně nemožná. Pojďme se tedy podívat na metody, jak správnou intenzitu záblesku stanovit, a na případné úskalí a problémy s ní.

 

 

 

GIMP - 1. Začínáme s úpravami fotografií

17. září 2007, 00.00 | Mnohými zatracovaný, mnohými oblíbený. Tak by se dal charakterizovat postoj uživatelů ke grafickému editoru GIMP, původem ze světa open-source. Podívejme se na jeho skutečnou použitelnost a na některé základní postupy práce při zpracování fotografií.

 

 

 

Blesk - 2. Technické parametry a funkce

14. září 2007, 00.00 | Pokud vybíráte, kupujete či už blesk používáte, setkáte se s řadou pojmů, které se kolem blesku točí. Některé jsou poměrně speciální, některé však stojí za to znát a respektovat. Mají totiž dramatický vliv na způsob používání blesku a následnou kvalitu snímků s ním.

 

 

 

Strana výpisu

... 33 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: