FotoReport - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoReport

photokina 2006: čeští vystavovatelé na photokině

28. září 2006, 00.00 | Vzhledem k poměrně malé vzdálenosti od naší české kotliny, jsme se vydali hledat, zda-li na photokině 2006 nevystavují také české firmy. Nalezli jsme jich celkem pět. Tradiční značky jako Foma Bohemia a Meopta zřejmě nepřekvapí, ale nalezli jsme i zajímavost, o které jsme dosud nevěděli. Podívejme se tedy na přehlídku našeho "národního teamu" na photokině 2006.

 

 

 

photokina 2006: vyhrazeno pro fotografy

26. září 2006, 00.00 | Dnes začal v německém Kolíně nad Rýnem největší světový veletrh fotografické techniky – photokina 2006. Akci provází nejen záplava oznámení nových produktů, ale i řada organizačních změn. Co photokina letos nabízí, se můžete dozvědět z naší první reportáže.

 

 

 

photokina 2006: Apple představil zbrusu nový Aperture 1.5

26. září 2006, 00.00 | Společnost Apple včera odpoledne představila v rámci veletrhu photokina 2006 novou verzi svého softwaru určeného pro profesionální organizaci a zpracování RAW formátů. Aperture 1.5 nabízí komfort, který u jiného softwaru dnes budete hledat jen stěží.

 

 

 

Fotografové mrtvoly nepřenášejí

22. září 2006, 00.00 | Ke jménu Jan Šibík (*1963) není snad třeba ani nic dodat. Reportážního fotografa, který svým objektivem dvě desítky let zachycuje nejdramatičtější světové události současnosti, zná téměř každý. Mně věnoval tři čtvrtě hodiny svého času, než odkvačil na zahájení výstavy World Press Photo v pražském Karolinu. A o čem jsme si povídali? Čtěte v následujícím rozhovoru.

 

 

 

TOP10 Nejlepších fotografií za poslední týden

18. září 2006, 00.00 | Dnes vám nabízíme výběr deseti fotografií z nejlépe hodnocených fotografií vložených do naší veřejné galerie za poslední týden s minimálně dvaceti komentáři.

 

 

 

TOP10 Nejlepších fotografií za poslední týden

11. září 2006, 00.00 | Dnes vám nabízíme výběr dvanácti fotografií z nejlépe hodnocených fotografií vložených do naší veřejné galerie za poslední týden s minimálně třiceti komentáři.

 

 

 

Kanada očima českého fotografa

8. září 2006, 00.00 | Také vám kdysi říkali, že se na své povolání máte připravovat již od útlého mládí? Životní cesta fotografa Josefa Sloupa (*1946) je důkazem, že na to, co by skutečně chtěl dělat, může člověk klidně přijít až mnohem později. Fotografovat začal až po třicítce, a dnes má na kontě nejen spolupráci s mnoha časopisy a agenturami, ale i ceny ve dvou ročnících soutěže Czech Press Photo. Nyní je zářijovým hostem virtuální World Webphoto Gallery.

 

 

 

TOP12 Nejlepších fotografií za poslední týden

4. září 2006, 00.00 | Dnes vám nabízíme výběr dvanácti fotografií z nejlépe hodnocených fotografií vložených do naší veřejné galerie za poslední týden s minimálně dvaceti komentáři.

 

 

 

Úplně erotický pes

1. září 2006, 00.00 | Fotograf Antonín Malý (*1950) je znám především svými bizarními digitálními fotografiemi psů. Když jsem zvonila u jeho domku na Petřinách, vykoukli na mě okénky ve vratech dva takoví, jako kdyby z jeho snímků právě vystoupili. Umělec je s nepřeslechnutelnou něhou v hlase oslovuje „prasata“. A tak se téma našeho rozhovoru rovným dílem dělilo mezi fotografování a psy, ale nejčastěji se obojí proplétalo, stejně jako na Malého fotkách (k vidění třeba na www.antoninmaly.cz). Více vám řekne sám na klubovém setkání IDIFu ve středu 6. září.

 

 

 

TOP12 Nejlepších fotografií za poslední týden

28. srpna 2006, 00.00 | Dnes vám nabízíme výběr dvanácti fotografií z nejlépe hodnocených fotografií vložených do naší veřejné galerie za poslední týden s minimálně dvaceti komentáři.

 

 

 

Strana výpisu

... 22 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: