Praxe - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Praxe

Appleforum 2007 – uděláme si pěkný den!

6. března 2007, 00.00 | Taky vás už někdy napadlo, že by toho mohl dělat Apple v České republice mnohem více, než doposud dělá? Televizní reklamy s panem Macem a panem PC zaplatit neumíme, ale něco přeci jen udělat můžeme. Pojďme uspořádat skvělé setkání Apple uživatelů. Zván je každý! Jedním z témat je i digitální fotografie.

 

 

 

Vše o světle - 6. Barevná harmonie a psychologie barev

2. března 2007, 00.00 | V předchozím článku jsme popsali a zavedli několik barevných modelů. A možná, že někteří fotografové váhají nad užitečností uvedených informací pro fotografickou práci. Podívejme se proto na praktickou aplikaci modelu HSB při úvahách o barevné harmonii. Ta se hodí jak při rozmýšlení kompozice fotografie, tak při návrhu webových stránek, presentací, letáků atp.

 

 

 

PhotoArt - právě přichází!

28. února 2007, 00.00 | Nové číslo PhotoArtu je od 1.3. v prodeji. Váš skutečný průvodce světem fotografie s velkou soutěží pro předplatitele. A na co všechno se tedy můžete těšit?

 

 

 

Vše o světle - 5. Barevné modely

23. února 2007, 00.00 | Z předchozích článků vyplynulo, že oko vnímá barvy na základě sond do tří míst spektra. Z tohoto faktu vycházejí i barevné modely, které nejsou nic jiného než modelování lidského vnímání barev. Pochopení barevných modelů sice příliš nepomůže na scéně fotografii vytvořit, odpoví ale na řadu otázek týkajících se formátů souborů s digitálními fotografiemi a je takřka nezbytné pro pokročilou editaci fotografií v editorech.

 

 

 

Vše o světle – 4. Barva světla

16. února 2007, 00.00 | Asi žádný čtenář nepopře, že barva má pro lidského pozorovatele velmi důležitý význam. Je to ale význam zejména psychologický, protože z hlediska informací bohatě stačí například černobílá fotografie nebo černobílá televize. I když v ní obrovské množství informací chybí, člověk nemá žádný problém obrazu rozumět, poznávat předměty a chápat dění. V jistém smyslu může být právě potlačení barevné informace, a tím zjednodušení obrazu žádoucí – o to více vynikne hra světla, linií a tvarů.

 

 

 

Veličiny pro měření světla

15. února 2007, 00.00 | Pro každého, kdo s něčím pracuje, je užitečné znát základní veličiny, které se pro měření v dané oblasti lidské činnosti používají. A protože fotografové pracují se světlem, je užitečné znát základní a soustavou SI definované veličiny určené pro měření světla - kandela, lumen, lux. A jak to vše souvisí s jasem.

 

 

 

Workshopy správy barev s Viktorem Navrátilem

12. února 2007, 00.00 | Grafika Publishing a Institut digitální fotografie společně připravily dva praktické workshopy zaměřené na praktické aspekty správy barev v každodenní praxi. První řeší problematiku kalibrace tisku, druhý pak správné práce s ICC profily v aplikacích Adobe Creative Suite CS2.

 

 

 

Vše o světle – 3. Intenzita (jas) světla

9. února 2007, 00.00 | Na první pohled je situace kolem jasu světla poměrně jednoduchá. Přesto však opět platí známé "Čím více do lesa, tím více dřeva". Situaci komplikují nejen vlastnosti světla, ale i specifické reakce lidského vidění.

 

 

 

Vše o světle - 2. Světlo, oko a mozek

2. února 2007, 00.00 | Řada lidí se domnívá, že svět JE takový jaký ho VIDÍ a že úkolem fotografie tedy není nic jiného než svět věrně zachytit, a tím se shodovat s viděním. To je ale pohled věru velmi zjednodušený.

 

 

 

Proběhl křest nové knihy Mistrovství práce s DSLR

29. ledna 2007, 00.00 | Dne 24.1.2007 proběhl slavnostní křest zbrusu nové publikace "Mistrovství práce s DSLR", kterou vydal Institut digitální fotografie. Křest knihy Romana Pihana se společně s autogramiádou uskutečnil na Václavském náměstí v knihkupectví Neoluxor.

 

 

 

Strana výpisu

... 38 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: