Praxe - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Praxe

Vše o světle - 1. Co je to světlo

26. ledna 2007, 00.00 | Většina fotografů ví nebo tuší, že fotografie není nic jiného než záznam světelných paprsků citlivým médiem. Světlo je proto klíčovým faktorem fotografie – vytváří obraz a určuje jeho styl, stíny, lesky, prokreslení předmětů atd. Proto je pochopení vlastností světla, vedle perfektního ovládání fotoaparátu, klíčem k dobré fotografii!

 

 

 

Tiskněte fotografie bez přítomnosti počítače, pomocí PictBridge

23. ledna 2007, 00.00 | Přímý tisk, tedy tisk bez přítomnosti počítače, nabízejí nejen takřka všechny digitální fotoaparáty, ale i fotomobily. Proč používat tento typ tisku, co s ním lze nastavit a do jaké míry to ovlivní kvalitu výsledku? Vše si – nejen pro začátečníky – shrneme v dnešním článku.

 

 

 

Autogramiáda a křest nové knihy o DSLR

9. ledna 2007, 00.00 | Zbrusu nová odborná publikace Institutu digitální fotografie "Mistrovství práce s DSLR" odhaluje taje a specifika při práci a fotografování s digitální zrcadlovkou. Autorem je Roman Pihan, který se problematice práce s DSLR věnuje soustavně již přes pět let. Tato bezpochyby velice zajímavá kniha bude již brzy oficiálně představena veřejnosti - včetně autogramiády.

 

 

 

Jak fotografovat ohňostroj?

5. ledna 2007, 00.00 | Pro fotografování ohňostrojů platí několik jednoduchých pouček, díky kterým jej může zvládnout kvalitně vyfotografovat téměř každý, s kompaktem i se zrcadlovkou. V dnešním článku si shrneme základní postup pro fotografování se stativem i bez něj.

 

 

 

Rajský sen fotografického samouka

5. ledna 2007, 00.00 | Kdo z nás, kteří máme fotoaparát jako hobby, by si nepřál, aby jeho jméno bylo někdy vyslovováno v jedné řadě s profesionály? Přímo „do hlubin duše“ jednoho fotografického samouka, kterému se to podařilo, se můžete vypravit, začtete-li se do půvabné monografie Jiřího Havla, jež vyšla na konci loňského roku. Legenda české krajinářské fotografie má i dar poutavého vyjadřování, což si vychutnáte při čtení textů ke snímkům.

 

 

 

Tiskněte si fotografie sami aneb jak vybrat tiskárnu?

14. prosince 2006, 00.00 | Vánoce již jsou za dveřmi a většina z nás si klade otázku, čím potěšit své blízké nebo i sebe sama pod vánočním stromkem. Stále populárním darem může být digitální fotoaparát, ale co pro ty, kteří již tento technologický výstřelek moderní doby vlastní? Zajímavým řešením může být tiskárna!

 

 

 

Expedice USA 2007 – fotografický workshop v národních parcích Kalifornie

4. prosince 2006, 00.00 | Na přelomu března a dubna pořádáme již druhý ročník fotografické amatérské expedice do nejkrásnějších koutů Kalifornie. Připojte se k naší výpravě a prožijte 15 dní fotografováním nevšední jarní přírody.

 

 

 

Fotografická expedice USA 2007

7. listopadu 2006, 00.00 | Pokud jste se letos již nedostali do expedice USA, nebo jste o ni prostě jen nevěděli a máte chuť si příští rok zaletět na 15 dní fotografovat národní parky Kalifornie, tak pro vás máme skvělou zprávu- Expedice USA 2007 je připravena!

 

 

 

Příslušenství DSLR - 2. Speciální příslušenství

20. září 2006, 00.00 | Při tvorbě řady fotografií se nelze obejít bez nejrůznějšího příslušenství. A právě zrcadlovky tvoří snad nejotevřenější systém a nabídka příslušenství k nim je opravdu široká. Slovem speciální zde označujeme příslušenství závislé na konkrétním typu DSLR, přičemž vedle originálních výrobců je i řada výrobců alternativních nabízejících často příslušenství i pro zcela zvláštní účely.

 

 

 

Příslušenství DSLR - 1. Filtry

13. září 2006, 00.00 | Zlatá éra optických filtrů již definitivně pominula. Zmizela s ústupem filmových fotoaparátů, u kterých byla manipulace s obrazem po jeho exponování problémem a např. u diapozitivního procesu byla vyloučena zcela. Přesto však existuje řada filtrů, které jsou zcela nezbytné či vrcholně užitečné i pro digitální přístroje.

 

 

 

Strana výpisu

... 39 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: