Praxe - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Praxe

Barva a vyvážení bílé - 2. Vyvážení bílé

4. července 2006, 00.00 | Vyvážení bílé (white balance) je funkce, která nemá obdobu u klasických
fotoaparátů. Tento pojem zavedly televizní kamery a později se dostal i do
digitální fotografie. Právě možnost vyvážení bílé je jedna z obrovských výhod
digitálních fotoaparátů. Obdobou vyvážení bílé na filmových fotoaparátech je
výměna typu filmu nebo použití konverzních filtrů - v praxi a terénu velmi nepohodlná činnost.

 

 

 

Pojďte fotografovat s námi

30. června 2006, 00.00 | Všichni milovníci digitální fotografie mají opět možnost, přihlásit se do komplexního rekvalifikačního kurzu, který pořádá Institut digitální fotografie. Jeho cílem je pochopení technik a zvládnutí všech úskalí v oblasti profesionální reklamní digitální fotografie. Chcete se i vy stát dobrým fotografem?

 

 

 

Barva a vyvážení bílé - 1. Barva a její obraz v PC

29. června 2006, 00.00 | Již Isaac Newton správně a na tehdejší dobu geniálně zjistil, že barvy ve fyzikálním slova smyslu neexistují. Jediné co skutečně existuje je spektrum záření. Přesto však jsou barvy z lidského pohledu velmi podstatnou částí světa. Lidský pozorovatel dokáže barvy pojmenovat, obdivovat, některé barvy na něj působí teple, jiné studeně, některé dokonce smutně či vesele.

 

 

 

Letní aktový workshop - Plasy 06

27. června 2006, 00.00 | Na začátek července jsme pro vás připravili opravdovou fotografickou lahůdku. Všem vášnivým fotografům nabízíme možnost strávit tři dny v úžasných prostorách kláštera v Plasech fotografováním šestice aktových modelek s podporou zkušených lektorů. IDIF pro vás zajistí nejen ubytování, lokaci, modelky a lektora, světelný park a další nezbytné příslušenství, ale i model release pro nekomerční užití fotografií.

 

 

 

Ostření a hloubka ostrosti - 4. Praxe

21. června 2006, 00.00 | Na světě snad není fotografa, který by občas nevytvořil rozostřený snímek. Vybrat místo k ostření, nastavit správné hodnoty, uvědomit si vztah ostření k expozici a hlavně to vše stihnout v okamžiku akce se prostě občas nepovede. Pojďme se proto podívat na nejčastější chyby a praktické rady, jak ostření a s ním související hloubku ostrosti používat.

 

 

 

Nahrajte si češtinu do svého Olympusu

16. června 2006, 00.00 | České menu můžeme najít ve stále více fotoaparátech. Většinou se jedná o lokalizovanou verzi fotoaparátu, takže uživivatel musí jen aktivovat příslušný jazyk v menu. Olympus podporuje české uživatele pomocí možnosti nahrát si češtinu do přístroje pomocí dodávaného softwaru a připojení k internetu. Vše zajišťuje program Olympus Master, který se k těmto fotoaparátům dodává.

 

 

 

Ostření a hloubka ostrosti - 3. Doostřování

15. června 2006, 00.00 | Pokud v tomto seriálu hovoříme o ostrosti výsledné fotografie, nelze opomenout problematiku doostřování. Kolem doostřování opět panuje řada mýtů a domněnek, a tak je nutné je odstranit a celou problematiku uvést v souvislostech.

 

 

 

Ostření a hloubka ostrosti - 2. Hloubka ostrosti

8. června 2006, 00.00 | Hloubka ostrosti je základním prvkem každého pokročilého fotografa. Umožňuje mu soustředit pozornost na to, co je na snímku podstatné a zbavit se často nevzhledného pozadí. Estetická hloubka ostrosti, ale nepřijde sama. Je potřeba jí porozumět a vyjít vstříc.

 

 

 

Kniha Ondřeje Neffa: Corel Paint Shop Pro polopatě

5. června 2006, 00.00 | Nová kniha Ondřeje Neffa Vás naučí, jak správně a jednoduše ovládnout populární editační program Corel Paint Shop Pro, který ve své desáté verzi přichází plně lokalizovaný do češtiny. Naučte se snadno a rychle upravovat své digitální fotografie na počítači!

 

 

 

Ostření a hloubka ostrosti - 1. Zaostřování

30. května 2006, 00.00 | Není pochyb o tom, že ostrý snímek je vedle expozice další klíčový faktor na cestě ke kvalitní fotografii. Subjektivní ostrost snímku však ovlivňuje řada faktorů - expoziční čas, zaostření, objektiv, hloubka ostrosti i míra a způsob softwarového doostření. Právě komplexnost problému ostrých snímků vytváří spoustu domněnek a mýtů.

 

 

 

Strana výpisu

... 41 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: