Praxe - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Praxe

Jak pracovat s hloubkou ostrosti?

23. listopadu 2005, 00.00 | Hloubka ostrosti je jeden ze základních pojmů fotografie, které se vyplatí znát velmi dobře. Nestačí však vědět o co jde, ale především s ní správně pracovat. K tomu nám slouží živý náhled hloubky ostrosti u zrcadlovek nebo specializované programy, které nám všechny parametry vypočítají. Vysvětlíme si, co přesně dělá tlačítko náhledu hloubky ostrosti a představíme si několik programů pro výpočty.

 

 

 

Mistři učí kompozici

8. listopadu 2005, 00.00 | Pětadvacet významných českých fotografů se ujalo role apoštolů, jejichž posláním je hlásat umění kreativní fotografické kompozice mezi všemi, kdo si nedovedou svůj život představit bez fotoaparátu. Z jejich epištol vznikla kniha, o níž se rozhodně nedá říci, že by byla suchopárná. Jména jako Jan Saudek, Jan Šibík, Bohdan Holomíček nebo Vladimír Birgus hovoří za vše.

 

 

 

Digitální fotografie v zimě (PDF 720kB)

25. října 2005, 00.00 | Nabízíme vám možnost bezplatně si stáhnout low-res elektronickou podobu suplementu Grafika News zaměřeného na problematiku používání digitálních fotoaparátů v zimě. Suplement vyšel u příležitosti veletrhu Invex 2005.

 

 

 

Barevné filtry a parametry snímku ve fotoaparátu

19. října 2005, 00.00 | Dnešní článek se bude opět věnovat základnímu nastavení digitálního fotoaparátu. Dnes si ukážeme, jaké barevné efekty zpravidla fotoaparáty nabízejí a jaké parametry snímku můžeme nastavovat. Víte, k čemu je nastavení ostrosti, kontrastu nebo saturace? Jaký to má efekt?

 

 

 

Zobrazují se vám černé nebo poškozené snímky? Oprava zdarma

18. října 2005, 00.00 | Poslední měsíc se roztrhl pytel se zprávami o vadných sériích fotoaparátů. Za většinu z těchto problémů zřejmě může CCD snímač od Sony. Upozornění na konkrétní modely a jejich série vydaly postupně Canon, Fujifilm, Konica Minolta, Nikon, Olympu, Ricoh a Sony. Nikon pak také vydal upozornění týkající se jeho zrcadlovek D2H, D70 a F55. Zjistěte si, zda-li se vás problém taky netýká.

 

 

 

Zoom a perspektiva tajemství zbavené

6. října 2005, 00.00 | Všechny kompaktní digitální fotoaparáty jsou vybaveny objektivem určité ohniskové vzdálenosti, ty jen o trochu lepší s určitým zoom rozsahem (typicky 3x až 12x). A právě rozsah zoomu je jedním ze základních parametrů fotoaparátu. Majitelé digitálních zrcadlovek (DSLR) jsou na tom "ještě hůře". Trh nabízí objektivy k jejich fotoaparátu v obrovském rozsahu ohniskových vzdáleností (cca 8-800 mm), a tak výběr správného objektivu bývá nelehkým rozhodnutím a nemalou investicí.

 

 

 

Jak nastavit vyvážení bílé barvy?

5. října 2005, 00.00 | Jednou z vlastností, kterou se od klasického filmu digitální fotografování liší, je možnost nastavení vyvážení bílé barvy. Ne vždy je to však žádoucí, a tak disponují přístroje automatickým měřením, které uživatele oprošťuje od nutnosti nastavování. Začátečníci s tím mohou mít nemalé problémy a právě pro ně je určen dnešní článek. Máte snímky se silným modrým, žlutým nebo červeným nádechem?

 

 

 

Přijďte si zdarma vyzkoušet Olympus E-500 a další novinky

4. října 2005, 00.00 | 10.10.2005 proběhne podzimní Den otevřených dveří Institutu digitální fotografie za podpory společnosti Olympus. Pokud chcete vidět lektory IDIFu v akci či si vyzkoušet poslední novinky v nabídce Olympusu, tak tu máte možnost, pokud se včas bezplatně zaregistrujete.

 

 

 

Využijte 33% slevu vstupného na 7. Digiforum

15. září 2005, 00.00 | Pouze do konce září můžete získat 33% slevu vstupného na 7. Digiforum, které proběhne 16. listopadu v Praze. Těšit se můžete na tři bloky přednášek, tři fotografické workshopy a nejkomplexnější fotovýstavu v ČR.

 

 

 

Již tento týden proběhne Den otevřených dveří IDIFu

4. července 2005, 00.00 | Institut digitální fotografie pro své příznivce připravil možnost bezplatně si vyzkoušet v profesionálně vybaveném ateliéru digitální fotoaparáty Kodak a výsledné snímky si odnést vytištěné na tiskárnách Printer dock PLUS. Přijďte se podívat na to, jak vypadají prostory IDIFu a zároveň si vyzkoušet několik různých digitálních fotoaparátů v praxi.

 

 

 

Strana výpisu

... 44 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: