Praxe - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Praxe

Fotogalerie šitá na míru

16. května 2006, 00.00 | Express Thumbnail Creator (ETC) umožňuje snadné vytvoření webové galerie. Tyto galerie, jak už bývá zvykem se skládají z náhledů, jež jsou odkazy na zobrazení původní velikosti obrázků. V čem se ETC liší od ostatních se dozvíte v dnešním článku.

 

 

 

Blesk - 4. Praktická práce s bleskem

12. května 2006, 00.00 | Po prozkoumání základních vlastností blesků, způsobů měření expozice i
příslušenství se pojďme podívat na
praktické zásady práce s ním. Znova ale zopakujme skutečnost, že pravé
mistrovství práce s bleskem vede k fotografiím, kde použití blesku není vůbec
vidět!

 

 

 

Blesk - 3. Další funkce a příslušenství blesků

5. května 2006, 00.00 | Dnešní moderní zejména systémové blesky nabízejí celou řadu doplňkových funkcí a příslušenství. Řada z nich má téměř každodenní použití, řadu z nich využijete jen výjimečně. Kdy se co hodí, jak to funguje, co dokoupit a jak to používat?

 

 

 

Blesk - 2. Měření expozice bleskem

27. dubna 2006, 00.00 | Při fotografování s bleskem každý intuitivně vytuší, že sílu blesku je nutné nějak regulovat. Většinou se spoléháme na automatiku, která regulaci provede za nás. Často ale bohužel selhává a výsledky jsou pak neuspokojivé. A právě porozumění tomu, jak fotoaparát blesk reguluje, nabízí cestu k nápravě!

 

 

 

Blesk - 1. Základní pojmy

18. dubna 2006, 00.00 | Fotografovat s bleskem musí čas od času každý fotograf. Bývá to jediné východisko v situacích, kdy je na běžnou fotografii málo světla a kdy není možné použít stabilní světla. Už pouhý fakt, aby fotka s bleskem byla alespoň použitelná, není mnohdy jednoduchý. Pravé mistrovství ale je fotografovat s bleskem tak, aby jeho použití nebylo vůbec vidět!

 

 

 

Tutorial: Upravujeme nepovedené snímky západů slunce

12. dubna 2006, 00.00 | Ne vždy přeje fotografům počasí, nebo zkrátka chybí čas na čekání na správný moment. Není nijak těžké pořídit snímek bez kontrastu a odpovídající nálady, i když na místě byla lidským okem pozorovatelná. Dnes vám ukážeme, jak upravit nepovedený snímek západu slunce, kterému chybí atmosféra i kontrast.

 

 

 

Panorama v Zoner Photo Studiu 8

11. dubna 2006, 00.00 | Většina fotoaparátů podporuje režim panorama, ale pokud ne anebo si chceme složit panorama z jednotlivých snímků, pak přijde na řadu vhodný software, který to udělá za nás. V našem případě to bude Zoner Photo Studio 8.

 

 

 

Expozice - 5. Praktická expozice

7. dubna 2006, 00.00 | V předchozích dílech o expozici jsme probrali metody i limity současného automatického měření expozice. Jak tedy postupovat v praxi a jaké volit strategie?

 

 

 

Upravujeme fotografie pomocí retušovacího štětce

3. dubna 2006, 00.00 | V dalším díle, kde si prakticky představujeme různé postupy úprav fotografií, si vyzkoušíme funkci retušovacího štětce (Healing Brush) v programu Adobe Photoshop. Jeho novou verzí, která je dostupná od verze CS2 je bodový retušovací štětec. Oba slouží pro odstranění nežádoucích vad ze snímku, jako jsou menší objekty, odlesky, vady pleti a podobné.

 

 

 

Expozice - 4. Dynamický rozsah a kontrast scény

30. března 2006, 00.00 | Podíváte-li se na jakoukoliv scénu prostým okem, snadno najdete nejjasnější a nejtmavší místo. Při troše cviku dokážete i zhruba odhadnout, jak velký rozdíl jasů mezi těmito místy je - je-li scéna mdlá nebo naopak hodně kontrastní. Tomu se říká dynamický rozsah scény případně kontrast scény či tonální rozsah scény. Proč je u fotografie tak důležitý?

 

 

 

Strana výpisu

... 42 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: