Praxe - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Praxe

Tutorial: Upravujeme snímek s barevným nádechem pomocí úrovní

27. března 2006, 00.00 | V dnešním tutoriálu si ukážeme, jak upravit fotografii s nechtěným barevným nádechem. Budeme pracovat s úrovněmi, což umožňuje většina editorů. Jak tedy upravit snímky, které mají vlivem špatného vyvážení bílé, nevhodného osvětlení, nebo jiných příčin výrazný barevný nádech?

 

 

 

Přijďte si popovídat na Reklamu a Polygraf

24. března 2006, 00.00 | Institut digitální fotografie a společnost Grafika Publishing připravily pro veletrh Reklama a Polygraf 2006 společnou expozici, která vám nabídne řadu praktických informací a zajímavý program. Přijďte si s námi popovídat o tom, co vás zajímá.

 

 

 

Expozice - 3. Expoziční režimy

23. března 2006, 00.00 | Většina současných digitálních fotoaparátů nabízí širokou škálu expozičních režimů. Od plné automatiky až k úplnému manuálnímu řízení. Kdy, jak a proč který použít?

 

 

 

Expozice - 2. Měření expozice

16. března 2006, 00.00 | Automatické měření expozice je jedna z nejužitečnějších funkcí současných fotoaparátů. Digitální fotoaparáty ji rozšířily ještě o velmi užitečný histogram. Bohužel ale ani nejdokonalejší měřící systémy nemohou uhádnout záměr fotografa, a tak znalost způsobů měření, jeho limitů a kompromisů je více než užitečná.

 

 

 

Expozice - 1. Expoziční základy

9. března 2006, 00.00 | Na počátku stvořil Bůh nebe a Zemi. Země byla pustá a prázdná a nad propastnou tůní byla tma. Ale nad vodami vznášel se Duch Boží. I řekl Bůh: „Budiž světlo“, a bylo světlo. Viděl, že světlo je dobré a oddělil světlo od tmy. Světlo nazval Bůh dnem a tmu nazval nocí. Byl večer a bylo jitro, den první...

 

 

 

Staňte se profesionálním fotografem

24. února 2006, 00.00 | Počínaje tímto rokem startuje další ročník komplexního rekvalifikačního kurzu, který pořádá Institut digitální fotografie. Jeho cílem je pochopení technik a zvládnutí všech úskalí v oblasti profesionální reklamní digitální fotografie. Chcete se i vy stát profesionálním fotografem?

 

 

 

Sesazujeme sekvenční snímky s VirtualDUB

6. února 2006, 00.00 | V dnešním tutoriálu se naučíme pracovat se sekvenčními snímky a procvičíme si sesazování fotografií. Dále si ukážeme jednoduchý způsob, jak ve slušné kvalitě extrahovat sadu sekvenčních snímků z videa.

 

 

 

Příběh rozbitého objektivu

3. ledna 2006, 00.00 | Kovářovic kobyla chodí bosa... A tak se čas od času stane, že ač v redakci píšeme pro vás o pravidlech fotografování, sami někdy pravidla porušíme. A jak to potom dopadá a kolik to stojí, se dozvíte v tomto článku.

 

 

 

Fotografujeme lesklé předměty: difúzní stan

28. listopadu 2005, 00.00 | Difúzní stan je nezbytná pomůcka pro fotografování lesklých předmětů. Máte problém, že se v nich při fotografování vše odráží? Způsobuje zdroj světla příliš velký kontrast nasvícení a snímky jsou přeexponované nebo podexponované? Řešením je právě difúzní stan nebo jeho náhrada.

 

 

 

Photoshop: tip pro úpravu příliš světlých nebo tmavých snímků

25. listopadu 2005, 00.00 | Dnes si ukážeme několik triků, jak si rychle upravit snímky. První se týká příliš světlých snímků bez kontrastu a druhou vylepšíme fotografie, kde jsou části scény utopeny ve stínech. Pro úpravy jsme zvolili Photoshop, ale lze pro ně použít i freeware GIMP.

 

 

 

Strana výpisu

... 43 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: