FotoReport - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoReport

Nač zemřela Gandy?

18. února 2005, 00.00 | V Gandy Gallery ve Školské ulici probíhá do 26. března expozice Josepha Grigelyho, nazvaná „Vzpomínání je těžká práce, ale někdo to udělat musí“. Údajně se jedná o poslední akci této galerie v České republice, ve své činnosti však má dále pokračovat v Bratislavě. Hledali jsme vysvětlení, proč vlastně došlo k této „náhlé smrti“.

 

 

 

Výlet do makrosvěta

14. února 2005, 00.00 | Nabízíme vám výběr dvanácti nejlepších makrosnímků z naší veřejné galerie přidaných za poslední 3 měsíce.

 

 

 

Nejlepší fotografie ledna 2005

7. února 2005, 00.00 | Nabízíme vám tucet nejlépe hodnocených fotografií, které se objevily od počátku letošního roku v naší webové galerii. Inspirujte se nejlepšími pracemi amatérských fotografů.

 

 

 

Definitivní zánik, anebo počátek něčeho nového?

4. února 2005, 00.00 | Studentka katedry fotografie pražské FAMU Štěpánka Krčmářová vypadá velmi křehce, téměř dětsky. Když mi při úterní vernisáži v Galerii Velryba zapózovala před dvěma ze svých prací, připadal mi rozdíl mezi jejím zjevem a monstrózností bezútěšných krajin nesmírně veliký. Ale jen chvíli, neboť Štěpánčiny obrazy jsou pravdivé, prožité, výtvarně krásné, a nesou v sobě její varovné poselství.

 

 

 

Promarněná šance rakouského fotografického projektu

28. ledna 2005, 00.00 | Necelou dvacítku artefaktů obsahuje výstava projektu Camera Austria v Galerii Rakouského kulturního fóra v Praze. Je jen škoda, že popisky (tužkou na zdi) o nich kromě jména autora, často jen symbolického názvu a roku vzniku, neprozrazují nic jiného. Určitě bychom se o světě, v němž žijeme, dozvěděli více.

 

 

 

Jak se rodí objektivy Carl Zeiss

26. ledna 2005, 00.00 | Měli jsme možnost navštívit továrnu Carl Zeiss v Oberkochenu, kde se montují objektivy zejména pro středoformátové fotoaparáty a videokamery a přinášíme vám z našeho výletu několik poznatků o společnosti Carl Zeiss.

 

 

 

Od Hitlera k Micku Jaggerovi, aneb Proč usnul Tomáš?

21. ledna 2005, 00.00 | Byla to neobyčejná žena: nejprve tanečnice, pak herečka, filmová režisérka a fotografka. Sté narozeniny oslavila prezentací svého nového filmu, natočeného pod mořskou hladinou. Obdivoval ji Hitler i Mick Jagger. Přesto se dodnes mnohé kapacity přou, zda byla umělkyní, nebo jen posedlou kariéristkou. Leni Riefenstahl, ikona Třetí říše.

 

 

 

Nejlepší z galerie 1/2005

10. ledna 2005, 00.00 | Nabízíme Vám první letošní dávku inspirujících fotografií z naší galerie. Co nového přinesl první týden roku 2005? Například několik velmi pěkných fotografií novoročního ohňostroje.

 

 

 

Nejlepší makro snímky

3. ledna 2005, 00.00 | Makro svět je úžasný, lákavý a neznámý. Nabízíme vám takovou malou exkurzi, kterou nám zprostředkovalo dvanáct nejlepších makro snímků, které se objevily za poslední dva měsíce v naší galerii. Pokochejte se technicky úžasnými snímky.

 

 

 

Top 20 nejlepších fotografií roku 2004

27. prosince 2004, 00.00 | Přiblížil se konec roku a to je vždy dobrá příležitost pro krátké ohlédnutí. Nabízíme vám 20 nejlépe hodnocených fotografií z naší galerie za celý rok 2004.

 

 

 

Strana výpisu

... 38 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: