Svět skrz objektiv - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Svět skrz objektiv

Leaf představil novou digitální stěnu Aptus-II 10R s rotačním senzorem

7. dubna 2010, 04.00 | Výrobce profesionální fototechniky, společnost Leaf, představila před několika dny nový typ digitální stěny Aptus-II 10R. Zvláštností této digitální stěny je její dispozice rotovat senzorem tak, aby fotograf, jenž fotografuje na výšku, nemusel přetáčet celý fotoaparát. Další informace viz náš krátký článek.

 

 

 

Microstock fotobanky (I.): Bohatým a uznávaným fotografem za pár minut?

2. dubna 2010, 00.00 | Vítejte u seriálu o microstock fotobankách, velkému fenoménu posledních let. Jedná se o pravděpodobně nejvíce diskutovaný obchodní model mezi fotografy vůbec. Není možné o něm nevědět, není možné se mu vyhnout. Konkurence na trhu s fotografiemi ale každým dnem stoupá a každý možný distribuční kanál je proto vhodné a nutné prozkoumat a pokud možno využít. Také se množí zvěsti o možnostech vydělat tímto způsobem spoustu peněz, státi se úspěšným a nezávislým. Proto bychom se rádi blíže podívali, co je na tom pravdy.

 

 

 

FOTOzajímavosti

1. dubna 2010, 06.00 | Přinášíme vám článek, ve kterém můžete naleznout několik fotografických zajímavostí. Například vám ukážeme, jak lze fotografovat zblízka divokou zvěř v Africe, dozvíte se, jak vypadá fotoreportáž z Afganistanu, která byla pořízena telefonem iPhone, uvidíte, jak vypadá tvorba fotografie pro titulní stranu časopisu, či si ukážeme originální koncept fotoaparátu, jenž dokáže uměle vytvořit úsměv na tváři fotografované osoby. Neváhejte a přečtěte si náš článek a příjemně se odreagujte.

 

 

 

Kaleidoskop z oblasti digitální fotografie

26. března 2010, 06.00 | V našem článku vám přinášíme několik krátkých zpráv z oblasti digitální fotografie, které by vás mohly zajímat.

 

 

 

Prohlédněte si vítězné fotografie amatérské části prestižní soutěže Sony World Photo 2010

24. března 2010, 06.00 | Porota prestižní fotografické soutěže Sony World Photo 2010 vyhlásila 9 vítězů, kteří zabodovali se svými snímky v amatérské části uvedené soutěže. Jací amatérští fotografové a za jaké fotografie si uvedené ocenění odnesli? Více viz náš článek.

 

 

 

Knižní novinka: Zpracování digitální fotografie v GIMPu

19. března 2010, 00.00 | Open source bitmapový editor GIMP lze mimo jiné použít i k rozmanitým, mnohdy pokročilým úpravám digitálních fotografií. Pro všechny, kdo hodlají tento program daný způsobem využít, vyšla nedávno velmi pěkně zpracovaná kniha návodů, jejímž autorem je Lubomír Čevela, jehož články o GIMPu znají dobře i čtenáři našeho serveru. Co vše se čtenář v dané publikaci dozví?

 

 

 

Dočkáme se cenově přístupných alternativ Tilt-Shift objektivů?

18. března 2010, 06.00 | Jedna japonská společnost v těchto dnech oznámila vývoj Tilt-Shift adaptérů, které bude vyrábět pro platformu fotoaparátů Micro Four Thirds aparátů. Pojďme si říci o této slibné novince pár slov v našem článku.

 

 

 

Samsung předznamenal uvedení 5 nových objektivů pro fotoaparát NX10

17. března 2010, 06.00 | Samsung se rozhodl řádně posílit rodinu svých skel pro svou nezrcadlovku NX10 a oznámil brzký příchod pětice nových objektivů. Světlo světa má tak brzy spatřit nový univerzální zoom objektiv, další pancake objektiv a sklo pro fotografování makra. Více informací naleznete v našem článku.

 

 

 

Digit #44 - Ideální foťák nejen pro foto geeky

17. března 2010, 00.00 | Petr Mára a Jan Březina ve svém videocastu Digit se věnují tradiční neformální cestou srovnání pohledu foto-nadšence a profesionála na volbu vhodné fotografické techniky. Zároveň srovnávají výhody a nevýhody fotografování do JPG vs. RAW a v neposlední řadě doporučují i příslušné SW řešení.

 

 

 

Kdo letos obdržel prestižní ocenění Osobnost české fotografie 2009?

16. března 2010, 06.00 | Již po sedmé udělovala Asociace profesionálních fotografů České republiky prestižní ocenění „Osobnost české fotografie 2009“. Letos tuto cenu obdrželi dva čeští fotografové, jejichž jména naleznete v našem článku. Součástí článku je i mini rozhovor s jedním z oceněných fotografů.

 

 

 

Strana výpisu

... 12 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: