Svět skrz objektiv - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Svět skrz objektiv

Praktica před Vánoci přišla s novým kompaktem Luxmedia 12-Z5

3. prosince 2009, 00.00 | Společnost Praktica představila nedávno nový model kompaktu Luxmedia 12-Z5. Jaké parametry tento nový fotoaparát nabízí? Více viz náš článek.

 

 

 

Designová provokace nebo hudba budoucnosti? Podívejte se na originální vzhled Canon DSLR

2. prosince 2009, 06.00 | Americká studentka designu v California College of the Arts Erin Fong se dostala nedávno do pozornosti medií díky svému velmi progresivnímu návrhu designu pro Canon digitální zrcadlovky. Vzhled Canon DSLR v jejím provedení připomíná spíše herní konzoli od Playstation než vzhled zrcadlovky, na který jsme byli dosud zvyklí. Proto neváhejte a podívejte se na tento kontroverzní návrh, který vám přinášíme v našem článku.

 

 

 

Casio představilo nový odolný kompakt EXILIM EX-G1

24. listopadu 2009, 00.00 | Casio na konci minulého týdne představilo svůj premiérový kompakt EXILIM EX-G1, který se vyznačuje vysokou odolností vůči nepříznivému zacházení. Fotoaparát má garantovanou odolnost například vůči pádu z výšky až 2 m či ponoru do hloubky až 10 m. Jedná se o fotoaparát, který se mimo jiné pyšní ultratenkou tloušťkou pouze 20 mm a netradičním designem. Uvedený přístroj nabízí rozlišení senzoru 12 Mpix a objektiv disponuje 3x optickým zoomem. Více informací viz náš článek.

 

 

 

Podívejte se na fotografie, které stojí za to vidět

20. listopadu 2009, 00.00 | V duchu rčení „nejen fototechnikou je fotograf živ“ vám přinášíme několik odkazů na výběry fotografií z poslední doby, které podle nás stojí za shlédnutí. Proto neváhejte a nahlédněte do našeho článku.

 

 

 

Knižní recenze: Photoshop CS4 a Lightroom 2 se Scottem Kelbym

13. listopadu 2009, 00.00 | Vydavatelství CPress přišlo nedávno s překlady dvou dalších titulů neúnavného Scotta Kelbyho. „Adobe Photoshop CS4: Kniha plná triků“ přináší řadu postupů pro tvorbu rozmanitých, v praxi dobře použitelných designérských efektů, realizovaných v Photoshopu. „Digitální fotografie v Adobe Photoshop Lightroom 2“ pak nabízí komplexní kompendium znalostí spojených s nástrojem pro správu a úpravy RAW fotografií Lightroom. Obě publikace se vyznačují atraktivním plnobarevným provedením a blíže vám je představujeme v této recenzi.

 

 

 

Tip na alternativní krytky pro Canon a Nikon teleobjektivy

11. listopadu 2009, 00.00 | Při koupi objektivu logicky obdržíte i jeho přední krytku. Originální krytky od výrobců objektivů jsou sice kvalitní, ale v některých ohledech nemusejí být zárukou co nejpohodlnějšího užití. Máme tím například na mysli užívání krytek na teleobjektivech s nasazenou sluneční clonou. Zde je poměrně obtížné používat standardní krytky, které se upínají pomocí bočních pojistek. Vzniká tedy otázka, zda se na trhu vyskytují jiné alternativní krytky, které vedle kvalitní ochrany objektivu, nabízejí také možnost komfortnějšího způsobu používání.

 

 

 

Mobilní fotografování: úpravy fotografií v Apple iPhone

4. listopadu 2009, 00.00 | Vyfotili jste nějakou zajímavou krajinku, portrétový snímek či jinou fotku, chcete ji z mobilu odeslat například e-mailem, ale nezdají se vám barvy, natočení, ostrost či jiné parametry snímku? Maličkost, fotografie si můžete v mobilním zařízení ihned barevně či efektově upravit, postačí k tomu vhodná aplikace. Dnes vám představíme několik grafických utilit pro iPhone na rychlé barvové i efektové zpracování fotografií.

 

 

 

Vyzkoušejte si Nikon techniku v plné zbroji na listopadovém Digifóru

27. října 2009, 00.00 | Chtěli byste si vyzkoušet novou fullframe DSLR Nikon D3S, která dokáže fotit při impozantní citlivosti až 102 400 ISO? Pokud ano, tak neváhejte a navštivte renomovaný veletrh fotografie DIGIFÓRUM (akce se koná 2.11. 2009 v prostorách Clarion Congress Hotel Prague), kde budete mít možnost si uvedený fotoaparát vyzkoušet. Více informací viz krátký článek.

 

 

 

Jak vypadá největší teleobjektiv na světě?

22. října 2009, 08.00 | V našem článku vám přinášíme pohled na teleobjektiv, který se svou velikostí a výkonem jednoznačně vymyká z průměru. Jedná se o gigantický objektiv Canon 5 200 mm f14, na který je možné použít SLR či DSLR fotoaparát. Jak vlastně takové „supersklo“ vypadá? Více viz náš článek.

 

 

 

Fotografování z helikoptéry? Žádný problém s vrtulníkem Draganflyer X4 UAV

12. října 2009, 09.00 | Fotografování z ptačí perspektivy je jednou z možností, jak může fotograf originálním způsobem osvěžit své portfolio snímků. Jenže ne každý fotograf vlastní své letadlo či helikoptéru, aby tento tvůrčí záměr mohl uskutečnit. Rovněž fotografování během pronajatého letu nenabízí tolik tvůrčí svobody, kterou by fotograf vzhledem k nemalým finančním nákladům mohl očekávat. Jednou z relativně dostupnějších cest je využití např. létajícího modelu helikoptéry Draganflyer X4 UAV, určeného speciálně pro fotografování či nahrávání videa. Viz náš článek.

 

 

 

Strana výpisu

... 16 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: