Svět skrz objektiv - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Svět skrz objektiv

Lightpainting aneb malujeme světlem

28. srpna 2009, 00.00 | Už jste někdy slyšeli o technice zvané "Lightpainting"? Jedná se o zajímavou fotografickou kategorii, při které doslova "malujete světlem" - jak již samotný název napovídá. Výhodou je, že takto můžete vytvářet téměř cokoli a přitom výsledek - byť sebejednodušší, je téměř vždy velice působivý a originální!

 

 

 

Fotografická agentura Gamma nedávno ohlásila bankrot: Neslavný konec slavné legendy

26. srpna 2009, 00.00 | Co spojuje jména jako například Reuters, AFP, Magnum či GAMMA? Odpověď je nasnadě; jedná se o dnes již legendární fotografické agentury, které výrazně určovaly a stále značně ovlivňují tok moderní fotožurnalistiky. Nedávno však jedna z nich, francouzká fotoagentura Gamma, která na trhu působí více než 40 let, ohlásila bankrot . Je pád jmenované prestižní agentury důsledkem špatného managementu či konec této legendy způsobila probíhající ekonomická krize? Podrobnosti naleznete v článku.

 

 

 

Přichází doba FOTOrobotů?

25. srpna 2009, 00.00 | Poslední dobou se začíná pomalu vynořovat nový druh fotografické techniky, kterými jsou různé fotografické roboty určené pro (polo)automatickou tvorbu snímků. Po robotickém zařízení GIGAPen na automatické pořizování panoramatických fotografií, nedávno Sony představila podobně laděného samočinného „fotografa“ s označením Party-shot IPT-DS1 Jedná se o první „vlašťovky“ zvěstující, že v budoucnosti nebude spoušť fotoaparátu mačkat jen člověk-fotograf? Více viz náš článek.

 

 

 

Expedice Afrika 2009: pojeďte s námi!

24. srpna 2009, 00.00 | Pojeďte s IDIFem objevovat krásy Jihoafrické republiky. Máme pro vás zajímavý patnáctidenní program, zahrnující mnoho příležitostí pro zdatné i méně zdatné fotografy. Není zde nijak těžké pořídit zajímavé snímky a také na zdejší příjemné zážitky budete dlouho vzpomínat. Nejedná se ovšem o kurz s cílem vzdělání v konkrétní oblasti fotografie. Idea spočívá spíše ve vzájemné spolupráci a sdílení zážitků. POSLEDNÍ 2 VOLNÁ MÍSTA !!

 

 

 

FOTOfáma: Jaké parametry bude mít fotoaparát Canon PowerShot G11?

19. srpna 2009, 16.00 | Do ohlášené tiskové konference Canon zbývá již jen několik dní a na internetu kolují jako obvykle nejrůznější neoficiální informace, které se týkají popisu očekávaných novinek na poli digitálních fotoaparátů Canon. Jedna z těchto fám predikuje možné technické parametry high-end kompaktu PowerShot G11. Více viz náš článek.

 

 

 

Ohlédnutí za cenami EISA Awards 2009-2010

19. srpna 2009, 00.00 | Před několika dny byly uděleny prestižní ceny EISA AWARDS 2009-2010, které uděluje evropská organizace sdružující mezinárodní odborníky na multimediální spotřební elektroniku. V této souvislosti byly oceněny i některé digitální fotoaparáty. Zajímá vás, které značky výrobců fotoaparátu a fotografického příslušenství v soutěži zabodovaly? Více viz náš článek.

 

 

 

Podívejte se na výsledky fotosoutěže „SPORT AMATÉR FOTO 2009“

10. srpna 2009, 00.00 | V dubnu 2009 byla pod záštitou Českého olympijského výboru vyhlášena atraktivní fotografická soutěž, určená pro všechny fotoamatéry, kteří se věnují žánru sportovní fotografie. Vítěz si odnesl hlavní cenu v podobě fotoaparátu za cca 25 000 Kč. Podrobnosti o soutěži a pohled na pět vítězných fotografií přinášíme v tomto článku.

 

 

 

FOTOfáma: Bude nová fullframe DSLR Sony A850?

5. srpna 2009, 00.00 | Na internetu začaly kolovat neoficiální informace o nové DSLR Sony A850, která by měla mít, podobně jako zrcadlovka Sony A900, fullframový snímač s rozlišením 24 Mpix. Hlavní zdroj těchto zvěstí je část manuálu k údajnému fotoaparátu, který unikl z hong-kongského webu Sony. Podrobnosti naleznete v našem článku.

 

 

 

FOTOinspirace: Originální podvodní záběry Damiona Bergera

2. července 2009, 00.00 | Svět umělecké fotografie je hlavně o nápadu, který často marginálně rozhodne, zda vytvořené snímky veřejnost zaujmou, či nikoli. V dnešním článku vám přinášíme tip na práci fotografa Damiona Bergera, který vytvořil velmi originální sérii podvodních fotografií z prostředí veřejných bazénů. Nahlédněte do našeho článku.

 

 

 

Expedice USA nyní s Grand Canyonem zdarma!

1. července 2009, 00.00 | Nabízíme vám poslední volná místa v naší zářijové fotografické expedici po národních parcích západních Spojených Států. Jako bonus můžete v ceně expedice nyní získat bezplatný výlet vrtulníkem do Grand Canyonu, pokud se přihlásíte do 13.7.2009. Více informací najdete na stránce expedice USA 2009!

 

 

 

Strana výpisu

... 18 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: