Svět skrz objektiv - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Svět skrz objektiv

Fotografujeme s DSLR: Histogram (díl 7.)

23. srpna 2011, 00.00 | V předešlých dvou dílech našeho seriálu jsme si vysvětlili důležité pojmy: měření a kompenzace expozice. Když už je řeč o expozici, jejím měření i kompenzování, nesmíme zapomenout na histogram. Moderní digitální zrcadlovky jsou vybaveny touto velmi důležitou pomůckou, sloužící ke kontrole správné expozice. Co to tedy přesně je a jak s ním pracovat?

 

 

 

Fotografujeme s DSLR: Kompenzace expozice (díl 6.)

18. srpna 2011, 00.00 | V minulých dílech našeho seriálu jsme si udělali detailní rozbor expozičních parametrů. Vedle času, clony a citlivosti jsou zcela klíčové (z hlediska správné expozice) též funkce automatického expozičního měření, expoziční kompenzace a histogramu a představují další z nutných předpokladů pro získání technicky správné fotografie.

 

 

 

Fotografujeme s DSLR: Měření expozice (díl 5.)

16. srpna 2011, 00.00 | V následujících dílech našeho praktického seriálu se budeme zabývat dalšími důležitými aspekty. Týkají se přímo expozice a konkrétně se jedná o expoziční měření, kompenzace nastavené expozice a histogram. Vedle základních expozičních parametrů (čas, clona, citlivost) jsou i tyto funkce klíčové a jejich pochopení a ovládnutí je dalším z nutných předpokladů pro technicky správnou fotografii.

 

 

 

Inspirujte se fish-eye fotografiemi

2. června 2011, 00.00 | Dnes vám přinášíme speciální vydání našeho fotohledáčku: celý je věnován fotografiím pořízeným skrze objektivy typu „rybí oko“. Odkazy na desítky inspirativních snímků vám napomohou při hledání vhodných objektů pro fotografování s uvedeným typem objektivu. Neváhejte a objevte uvnitř našeho článku půvaby fish-eye fotografií.

 

 

 

Digit #65: Jak se dělá mikro-fotobanka

17. května 2011, 00.00 | Tentokrát má Digit dvě části. V první se věnujeme aktualitám kolem MS, Skype, Googlu, Applu apod. Událo se toho hodně, takže vás čeká skoro 20 minut komentovaného dění. A v druhé části jsme měli možnost podebatit s Vítkem z PixMacu o tom, jak se ze start-upu buduje 10. největší mikro-fotobanka světa.

 

 

 

Letem světem krásných fotografií

3. května 2011, 00.00 | S příchodem třetího májového dne uvidíte několik atraktivních fotoreportáží. Jedna je například o životě kovbojů. Ale poohlédneme se i po fotografiích z průběhu Velikonoc. A "na své" si přijdou také milovníci moderní umělecké a koncertní fotografie.

 

 

 

Letem světem krásných fotografií

29. dubna 2011, 01.00 | Je zde pátek a s ním opět příležitost zkrátit si čekání na vytoužený víkend pohledem na zajímavé fotografie. Nudit se rozhodně nebudete. O to se postarají například vybrané série fotografií publikované agenturou Reuters. Zabrousíme i do „vod“ moderní umělecké fotografie. Krásami přírody nás zahrnou desítky brilantních fotografií z dílny National Geographic. A to není rozhodně vše, co náš článek přináší...

 

 

 

Letem světem krásných fotografií

22. dubna 2011, 01.00 | Na co dnes v našem článku kupříkladu narazíte? Podíváme se na atraktivní fotografie zachycující bujení jarního života kolem nás. Ukážeme si zajímavou fotoreportáž z ohromných požárů lesních porostů v americkém Texasu. Budeme obdivovat krásu ostrůvků kolem Islandu z ptačí perspektivy. A to není rozhodně vše, proto neváhejte a pokračujte dál ve čtení našeho článku.

 

 

 

Letem světem pozoruhodných fotografií

15. dubna 2011, 01.00 | V dnešním článku vás opět nasměrujeme na velmi zajímavé snímky, které stojí za to vidět. Na své si v něm přijdou příznivci reportážní, umělecké i přírodovědecké fotografie. Proto se pohodlně usaďte a nechte se příjemně inspirovat před nadcházejícím víkendem.

 

 

 

Edward Burtynsky – mistrný fotograf industriálních krajin

5. dubna 2011, 00.00 | V dnešním článku si přiblížíme jednu z předních osobností současné krajinářské fotografie. Je jí kanadský fotograf Edward Burtynsky, který se celosvětově proslavil velkoformátovými fotografiemi industriálních krajin. Uvnitř článku je uvedeno také několik odkazů, kde si budete moci prohlédnout ohromující dílo tohoto fotografa.

 

 

 

Strana výpisu

2 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: