Svět skrz objektiv - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Svět skrz objektiv

Podívejte se na nejmenší LCD monitor na světě s úhlopříčkou 0,27 palce

1. července 2009, 00.00 | Nedávno proběhla médii nadějná zpráva pro všechny, kteří u převážné většiny kompaktních fotoaparátů postrádají optický, či elektronický, hledáček. Společnost KOPIN totiž představila speciální LCD s miniaturními rozměry 0,24 palce, který by při úctyhodném rozlišení 600 x 480 pixelů mohl být v blízké budoucnosti používán jako elektronický hledáček u high-end kompaktů, či například Micro Four Thirds fotoaparátů. Více viz náš článek.

 

 

 

FOTOfáma: Bude nová DSLR Nikon D300s?

25. června 2009, 00.00 | Na internetu se poslední dobou objevilo několik neoficiálních informací (resp. fám), které předpovídají brzké představení inovované DSLR Nikon D300. Jedná se o vymyšlené fámy nebo bude v tomto případě platit rčení „na každém šprochu pravdy trochu“? Více viz náš článek.

 

 

 

Tipy na několik alternativních stativů

24. června 2009, 00.00 | Když se řekne pojem „Fotografický stativ“, mnohým z vás se může vybavit představa o stativu o různě velkém tripodu s neohebnýma „nohama“. Za poslední dobu se však díky výraznému pokroku v technologiích objevila řada zajímavých alternativ klasického stativu, které mohou fotografovi posloužit v situacích, kdy normální stativ nelze dobře použít. Pojďme si některé z nich přiblížit v našem článku.

 

 

 

První zkušenosti s fotoaparátem Olympus Pen EP-1

18. června 2009, 00.00 | Předevčírem jsme vás informovali o hlavních parametrech atraktivní novinky, fotoaparátu Pen EP-1 od Olympusu. Protože jsme měli tu čest být přímo v centru dění, a to sice v Berlíně, kde Olympus tuto novinku představoval, mohli jsme si Pen EP-1 vyzkoušet přímo v terénu. V našem článku tedy naleznete nejen naše první dojmy, ale také ukázky fotografií a videosekvencí, jenž byly pořízeny právě tímto fotoaparátem.

 

 

 

Fotografie zatmění Slunce proslavila brněnské vědce

15. června 2009, 00.00 | Prestižní vědecký časopis Nature minulý týden na své titulní straně otiskl unikátní fotografii brněnských vědců, která zachycuje sluneční korónu při zatmění Slunce. Českým výzkumníkům, a zároveň fotografům, se tak ve vědeckém světě dostalo významné pocty. Více viz náš článek.

 

 

 

Tip na alternativní způsob nošení DSLR

10. června 2009, 00.00 | Většina fotografů již pravděpodobně mohla pocítit, během dlouhého fotografování s těžkou DSLR zavěšenou okolo krku, nepříjemnou bolest vystřelující v oblasti krční páteře.
Taková nepříjemnost pak přímo pobízí k otázkám, jestli jsou i jiné alternativy nošení těžších fotoaparátů, při kterých si fotograf může zachovat co největší pohotovost pro co nejrychlejší pořízení snímku (například při fotožurnalistice). V našem článku naleznete tip na jedno zajímavé fotopříslušenství, které představuje zajímavou alternativu nošení digitálních zrcadlovek.

 

 

 

Zajímavá interaktivní pomůcka na stránkách Olympus

26. května 2009, 00.00 | Olympus na svých stránkách spustil originální prezentaci, díky které má uživatel možnost názorně vidět jak vypadá stejná fotografovaná scéna v záběrech objektivů s různou ohniskovou vzdáleností v celkovém rozsahu 14 – 600 mm (ekv. kinofilmu). Více viz náš článek.

 

 

 

Telegraficky z fotoprůmyslu aneb pár zpráv co by vás mohly zajímat

25. května 2009, 06.00 | Zajímají vás například informace, s kým společnost Sony prodloužila spolupráci, o kolik procent se meziročně propadla výroba digitální fotoaparátů, jak moc se krize dotkla tržeb Canonu či jaký fotoaparát Leica už nikdy nevyrobí? Pak nepřehlédněte tento článek.

 

 

 

Kdo je nejlepší fotograf vesmíru? No přece Hubbleův teleskop!

15. května 2009, 00.00 | Vesmírná fotografie je nádherný obrazový fenomén, který dokáže vnadně zapůsobit na oko nejednoho fotografa. Jeden z nejvýkonnějších a nejznámějších kosmických dalekohledů světa, Hubbleův teleskop, funguje již přes 19 let. Za tu dobu dokázal mimo jiné vytvořit obrovské množství pozoruhodných snímků vesmíru. Snímků, které svou vizualitou často berou dech. V našem článku vám přinášíme výběr z těch nejzajímavějších vesmírných fotografií, které byly pomocí tohoto vesmírného zařízení pořízeny. Neváhejte a podívejte se na ně, stojí to za to.

 

 

 

Polemika: Kdy má smysl použít telekonvertor?

13. května 2009, 00.00 | Telekonvertor je optický člen, který umožňuje prodloužit ohnisko objektivu a získat tak větší přiblížení s poměrně malými náklady. Daní za to je ztráta světelnosti spojená s prodloužení expozice, zhoršení kresby a dalších neduhy. Vyplatí se tedy telekonvertor vůbec pořídit a používat?

 

 

 

Strana výpisu

... 19

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: