Svět skrz objektiv - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Svět skrz objektiv

Nová DSLR Pentax na obzoru?

7. května 2009, 00.00 | V poslední době se na internetu začaly množit neoficiální informace (jinými slovy fámy), které spekulují o tom, že společnost Pentax možná v blízké budoucnosti představí nový model digitální zrcadlovky ze serie „K“. Více informací k tomuto tématu a výběr na internetu dostupných fotografií této DSLR Pentax najdete v našem článku.

 

 

 

Nová limitovaná edice Leicy M8.2 bude bílá jako sníh

30. dubna 2009, 00.00 | Slovutný výrobce fotografické techniky firma Leica by měla uvést v blízké budoucnosti speciální edici fotoaparátu M8,2, který bude celý oděný do slušivého bílého zabarvení. Další detaily plus odkaz na unikátní video naleznete v uvnitř našeho článku.

 

 

 

Tip na výstavu: Erwin Olaf - „Choreografie citů“

29. dubna 2009, 00.00 | V příjemném prostředí pražské galerie Langhans jsme navštívili zajímavou výstavu „Choreografie citů“ od uznávaného holandského fotografa Erwina Olafa. Výstava je otevřená do 7. června 2009 a určitě stojí za shlédnutí. Více viz náš článek, ve kterém naleznete i ukázky některých vystavovaných fotografií.

 

 

 

Podívejte se na dva pozoruhodné designové koncepty pro Nikon CoolPix kompakty

28. dubna 2009, 00.00 | Poslední dobou se, až na vzácné výjimky, výrobci kompaktní fotoaparátů drží v oblasti designu kompaktů poměrně „vyjetého koryta“, což může vytvářet určitou vizuální „šeď“, které by tu a tam jistě prospěla trocha nové vizuální invence. Možná proto se během několika měsíců se na internetu nezávisle na sebe objevily dva velmi zajímavé futuristické návrhy designu, které jsou shodou okolností určeny pro kompaktní fotoaparáty Nikon CoolPix. I když se jedná pouze o neoficiální designové koncepty, tak určitě stojí za shlédnutí. Více viz náš článek.

 

 

 

Pulitzerovy ceny 2009: Jak vypadají vítězné fotografie

27. dubna 2009, 00.00 | I když má zřejmě většina z nás Pulitzerovy ceny zafixovány jako prestižní ocenění pouze pro psavé novináře, je skutečnost trochu jiná. V rámci těchto uznávaných žurnalistických ocenění se totiž udělují také ceny za fotožurnalistickou fotografii. Více informací a odkaz na oceněné fotografie naleznete uvnitř našeho článku.

 

 

 

Tak trochu jiný kompakt: Digitální retro verze kultovní dvouoké zrcadlovky Rolleiflex

24. dubna 2009, 00.00 | Z pultů obchodů či ze záplavy tiskových zpráv na nás obvykle každý den ční dlouhé „zástupy“ rozličných digitálních kompaktů. Pro výrobce je čím dál tím těžší z takové digitální „masy“ vystoupit a představit opravdu originální produkt. Takovým produktem, který rozhodně má potenciál zaujmout určitý okruh uživatelů je například digitální verze legendární dvouoké zrcadlovky Rolleiflex MiniDigi AF5.0. Pojďte se na tento bezesporu krásný kousek fotografického náčiní podívat do našeho článku.

 

 

 

Fotíte do RAWu, vylepšujete své snímky ve Photoshopu a pak s nimi soutěžíte? Dejte pozor, v některé fotosoutěži vás za to mohou diskvalifikovat!

23. dubna 2009, 00.00 | Zdá se vám to skandální a neuvěřitelné? Ne nejedná se o nějaký vyfabulovaný bulvární titulek, protože něco takového se opravdu událo. „Obětí“ se stal dánský profesionální fotožurnalista Klavs Bo Christensen, jehož snímky byly diskvalifikovány z dánské obdoby fotosoutěže „Czech press photo“. Soutěžní porotě se totiž nelíbilo, že některé Christensenovi snímky byly příliš vylepšeny ve Photoshopu. Více informací plus ukázky inkriminovaných snímků naleznete v našem článku.

 

 

 

Digit #28 - Co je to fotka? Aneb na návštěvě v laboratoři Fotolabu

7. dubna 2009, 00.00 | Digit nabízí ve svém posledním dílu trochu odlehčený pohled na součastné trendy v tisku fotografií. Z prostor laboratoře Fotolabu protagonisté nabízejí žertovnou diskuzi o tom, na co všechno se dnes fotografie tisknou.

 

 

 

Ohlédnutí za historií aneb jak vypadal první „digitál“ na světě

7. dubna 2009, 00.00 | Dnes, když nám se nám v rukou pohupuje nejrůznější foto náčiní, včetně „piďi“ digitálních kompaktů co nejdou s rozlišením pod 10 Mpix, si už mnozí z nás stěží představí, jak vlastně vypadal „praotec“ všech digitálů. Byl jím digitální fotoaparát s „extrémně vysokým“ rozlišením 0,01 Mpix, který před 34 lety sestrojil vývojový inženýr Kodaku Steven Sasson. Pojďte se spolu s námi podívat na toto digitální monstrum.

 

 

 

Brzy bude uveden první celovečerní film natočený pomocí DSLR Canon EOS 5D Mark II

3. dubna 2009, 00.00 | Možná se schyluje k dalšímu symbolickému milníku v dějinách světové digitální fotografie, potažmo i filmu. V současné době totiž pomalu finišuje výroba celovečerního nezávislého filmu „Searching for Sonny“, který je celý natáčen přes digitální zrcadlovku Canon EOS Mark II. Jistou peprnost má také fakt, že jako objektivy se na daném fotoaparátu používaly výhradně skla od Nikonu. Uvnitř našeho článku naleznete i první ukázky z traileru k uvedenému filmu plus snímky z natáčení.

 

 

 

Strana výpisu

... 20

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: