Svět skrz objektiv - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Svět skrz objektiv

Letem světem pozoruhodných fotografií aneb 42 odkazů na fotografie, které byste si neměli nechat ujít!

31. března 2011, 00.00 | V dnešním článku na vás čeká opět velké množství zdařilých snímků od fotografů z celého světa. Uvedeme si několik výběrů nejlepších fotografií, které sestavili fotoeditoři z médií, kde obrazové svědectví o dění ve světě hraje klíčovou roli. Rovněž nebude chybět ohlédnutí za mezinárodními akcemi, jež poskytují fotografovi působivý vizuální potenciál (např. „Earth Tour 2011“, World Water Day 2011). Milovníci přírody mohou zaplesat nad brilantními snímky časopisu National Geographic. A to není zdaleka vše, co na vás v našem článku čeká!

 

 

 

Pojďme fotografovat Měsíc

28. března 2011, 00.00 | Třetí březnovou sobotu jsme měli jedinečnou příležitost k fotografování Měsíce, který byl v tu dobu největší za posledních cca 18 let. Nejednalo se přitom o žádnou zdánlivou iluzi, ale o reálnou astronomickou událost. Pokud jste to nestihli, nezoufejte, příležitostí ještě bude dost. Pokud se na to teprve chytáte, přinášíme několik rad a tipů, jak vlastně takový Měsíc fotografovat...

 

 

 

Edward Weston – fotograf, který dokázal zachytit víc než lidské oko

25. března 2011, 00.00 | V dnešním článku si připomeneme život a dílo famózního fotografa Edwarda Westona, jehož velkoformátové fotografie krajin, běžných předmětů i aktů jsou dnes právem řazeny mezi vrcholná díla fotografického umění.

 

 

 

Letem světem krásných fotografií

24. března 2011, 00.00 | Dnes jsme pro vás opět připravili kvalitní obrazový „nášup“ fotografií, které stojí za to vidět. Zabředneme například do sféry fotografií zvířat, industriální společnosti, makrofotografie, portrétů hollywoodských hvězd, magicky velkého úplňku Měsíce, či se podíváme na prvotřídní ukázky snímků využívajících strukturální kontrast. Tohle všechno plus spoustu dalších zajímavých fotografií naleznete v našem článku.

 

 

 

Letem světem zajímavých fotografií

18. března 2011, 00.00 | Na co se v dnešním článku můžete těšit? Opět vás nemine porce zajímavých snímků z různých oblastí světa. V prvém případě si ukážeme desítky naprosto výmluvně působících fotografií, dokumentujících těžko představitelné rozměry japonské tragédie. Následovat budou vytříbené výběry těch nejlepších záběrů, které po světě pořídili fotoreportéři vybraných médií. Ani milovníci krajinné a umělecké fotografie nepřijdou zkrátka, neboť i na ně jsme v tomto článku mysleli. Co říci dál? Snad jen - neváhejte a rozklikněte si náš článek, nebudete litovat!

 

 

 

Inspirativní podívaná jen a jen pro vás...

11. března 2011, 00.00 | Týden se s týdnem sešel, a tak na vás opět čekají pestré skupiny fotografií, které potěší vaši fotografickou mysl. Podíváme se spolu například na nejlepší únorové snímky prestižní agentury Reuters a věhlasného magazínu National Geographic; zasníme se při pohledu do magické hloubky vesmíru; ochutnáme několik skvělých fotoreportáží a na závěr si naservírujeme obrazovou lahůdku v podobě ohlédnutí za slavným karnevalem v Rio de Janeiru.

 

 

 

Rozšiřte si své fotografické obzory

3. března 2011, 00.00 | Chcete si rozšířit své fotografické obzory? Zajímá vás konkrétní fotografická disciplína, ale chybí vám potřebné znalosti či zkušenosti? A nebo prostě jen hledáte inspiraci či příležitost setkat se s podobně "postiženými" - spřízněnými dušičkami? Neváhejte a navštivte některý z fotografických kurzů Institutu digitální fotografie...

 

 

 

Pohleďte na působivé fotografie, které čekají jen na vás...

3. března 2011, 00.00 | Co je to vlastně krásná fotografie? Odpovědí na tuto otázku může být vícero. Jednou z nich může být, že se jedná o snímek, který má sám o sobě potenciál intenzivně upoutat pozornost diváka hned na první pohled. V dnešním článku vám přinášíme přesně takové fotografie, jež mohou výše uvedenou definici podle našeho názoru naplňovat. Nemine vás například fotografická podívaná zahrnující špičkové snímky od National Geographic; vychutnáte si půvab „high-speed“ fotografie, nebo se necháte očarovat kouzlem digitálně stylizovaných snímků.

 

 

 

V hledáčku světových fotoreportérů

25. února 2011, 00.00 | Pro všechny milovníky fotožurnalistických snímků jsme opět připravili rešerši vybraných zdrojů, kde se to jen hemží působivými fotografiemi. Najdete zde například pohled na zpravodajské fotografie dokumentující revoluční události na africkém kontinentě. Dále se můžete podívat na vytříbené ukázky sportovních snímků. Ale to není zdaleka vše, co na vás v tomto článku čeká. Proto neváhejte a přečtěte si jej.

 

 

 

Nenechte si ujít inspirativní snímky

18. února 2011, 00.00 | Nabízíme vám možnost zpříjemnit si páteční čekání na příchod vytouženého víkendu pohledem na působivé fotografie různých žánrů. Zdroji našich pravidelných inspirativních obrazových tipů jsou tentokrát vybrané fotografické soutěže a světově proslulý časopis.

 

 

 

Strana výpisu

3 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: