Svět skrz objektiv - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Svět skrz objektiv

Ohlédnutí za novými přírustky do rodiny Sigma fotoaparátů

15. března 2010, 00.00 | Sigma na nedávno skončeném veletrhu PMA 2010 představila, kromě námi již zmiňované pětice nových skel, také nové modely svých fotoaparátů DP1x a DP2s. Připomněla se také existence očekávané DSLR Sigma SD15 (prototyp DSLR SD15 byl představen už v roce 2008), jejíž reálný příchod na trh se konečně zdá na spadnutí. Více viz náš článek.

 

 

 

První zkušenosti s Micro Four Thirds fotoaparátem Olympus E-PL1

8. března 2010, 00.00 | Na konci minulého týdne Olympus oficiálně prezentoval svůj nejnovější Pen fotoaparát E-PL1, který si svoji celosvětovou premiéru odbyl již na začátku února. Měli jsme možnost si tento nový fotoaparát krátce osahat a pořídit s ním pár snímků v originálních prostorách Ekotechnické muzea v Praze (starodávná čistírna odpadních vod). Více viz náš článek.

 

 

 

FOTOinspirace: Podívejte se na snímky, které stojí za to vidět!

4. března 2010, 04.00 | Pro všechny z vás, jež se rádi inspirují počiny profesionálních fotografů, přinášíme dnes výběr několika desítek zajímavých snímků, které mají potenciál lahodit vaším očím.

 

 

 

Nové joystickové hlavy od Manfrotta

2. března 2010, 04.00 | Známý výrobce fotografického příslušenství, společnost Manfrotto, nedávno představila nové typy kulových hlav, které vizáží připomínají joystickové ovládání u herních konzolí. Uvedené hlavy nesou označení Manfrotto JOYSTICKHEAD 327RC2 a 324RC2. Pojďme si tyto zajímavé novinky stručně nastínit.

 

 

 

Chystá se supersvětelný objektiv Noktor 50mm f0,95?

1. března 2010, 04.00 | Příznivci platformy 4/3 Micro Four Thirds fotoaparátů budou mít zřejmě v dohledné době další důvod ke své radosti. Neznámý výrobce objektivů Noktor se totiž nechal slyšet, že v blízké době představí pro tento typ fotoaparátů ultrasvětelný objektiv Noktor 50mm f0,95. Může se sice jednat o fotofámu, nicméně neuškodí si o tomto údajném objektivu uvést několik řádků. Více viz náš článek.

 

 

 

Kaleidoskop novinek z oblasti digitálních fotografie

25. února 2010, 08.00 | V dnešní článku si například budete moci přečíst několik informací o chystaném Tokina objektivu SD 16-28 F2,8, který bude určen pro fullframové DSLR. Dále v článku naleznete informace o dvou nových modulech, které Ricoh vyvíjí pro svůj GXR fotoaparát, přiblížíme si zajímavý kompakt Samsung EX1 s ultrasvětelným objektivem f1,8 nebo se podíváme na nejnovější Sandisk SDXC s vysokou kapacitou 64 GB.

 

 

 

Nový objektiv Voigtländer Apo-Lanthar 90mm SL II

22. února 2010, 04.00 | Společnost Cosina nedávno představila objektiv Voigtländer Apo-Lanthar 90mm SL II, který je novou verzí předchozího objektivu Voigtlander 90mm f3,5 APO Lanthar, spadajícího do kategorie střední teleobjektivů. Pokud vlastníte digitální zrcadlovky značek Canon, Nikon či Pentax, tak si přečtěte náš článek, kde o této novince naleznete další podrobnosti.

 

 

 

Tip na výstavu: Pavel Mára – MEMORY

18. února 2010, 06.00 | V Praze 16. února proběhla vernisáž výstava známého fotografa a pedagoga Pavla Máry, která nese název MEMORY. Výstava probíhá ve zrenovovaných prostorách kotelny Karlin Gallery, která se nachází na adrese Pernerova 55 v Praze 8. Uvedenou exhibici si můžete prohlédnout do 4. dubna 2010. Více podrobnosti, včetně ukázek několika vystavených fotografiích, naleznete v našem článku.

 

 

 

Kaleidoskop zajímavostí z oblasti digitální fotografie

17. února 2010, 00.00 | V našem článku vám přinášíme několik zajímavostí, které by vás mohly zaujmout. Ukážeme si výběr snímků pořízených Hubblovým teleskopem, přiblížíme si nový 30x ultrazoom od Fujifilmu (FinePix HS10), podíváme se na zajímavý kompakt Ricoh CX3 či zjistíme, za jaké peníze může být vydražena fotografie od ruského prezidenta Dmitrije Medveděva. Neváhejte a nahlédněte do našeho článku.

 

 

 

Svět už zná vítěze prestižní soutěže World Press Photo 2010!

16. února 2010, 04.00 | Na konci minulého týdne byly světové veřejnosti oznámeny vítězné snímky v rámci prestižní fotografické soutěže World Press Photo 2010. Další podrobnosti naleznete uvnitř našeho článku.

 

 

 

Strana výpisu

... 13 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: