Svět skrz objektiv - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Svět skrz objektiv

Samyang 8mm f/3.5 Fisheye: vidím naprosto vše

23. června 2010, 00.00 | V našem dnešním testu se podíváme na zoubek jednomu z nových přírůstků do kategorie extrémně širokoúhlých skel - ve fotografické odborné hantýrce důvěrně známých jako „rybí oko“ (Fish-eye). Jedná se o produkt alternativního výrobce – u nás zatím nepříliš známého korejského Samyangu a jeho Fish-eye 8mm f/3.5 Aspherical. Jak dopadl tento kousek v našem redakčním testu?

 

 

 

S fotoaparátem do země protinožců

22. června 2010, 00.00 | Nechte se unést krásami Austrálie a přečtěte si náš článek, kde kromě působivých fotografiích naleznete také zajímavé postřehy z minulé fotografické expedice Austrálie 2009 spolu s pozvánkou na letošní.

 

 

 

Jak ztratit fotoaparát v moři, aby se mohl později najít aneb i želva dokáže nahrát video!

21. června 2010, 00.00 | V době okurkové sezony se v médiích míhají různé neuvěřitelné příběhy a kuriozity. Jeden takový příběh se týká kompaktního fotoaparátu Nikon Coolpix L18, který se majiteli ztratil v moři a přesto se mu přičiněním poctivého nálezce po půl roce vrátil v pořádku zpět. Více viz náš článek.

 

 

 

Fotografický kolimátor Brando DSLR pro rychlejší fotolovy beze zbraně

15. června 2010, 00.00 | Na internetu se objevilo hodně netradiční příslušenství, které je určeno pro fotografy snímající divou zvěř. Jedná se o laserový kolimátor, který se připevňuje do hot shoe patice DSLR fotoaparátu a jenž by měl fotografovi pomoci pohotověji zvládat fotografování rychle se pohybující zvěře. Další informace naleznete v našem článku.

 

 

 

Honl Photo Traveller8 – kruhový softbox pro malé blesky

9. června 2010, 00.00 | Nedávno společnost Honl představila speciální softbox pro externí blesky, jež disponuje netypickým tvarem. Daný softbox má totiž kruhový tvar, čímž se odlišuje od podobných mini softboxů, které jsou většinou čtvercové. Více informací viz náš článek.

 

 

 

Podívejte se na výběr skvělých snímků, které zachycují sopečnou erupci na Islandu

7. června 2010, 00.00 | V našem článku naleznete výběr několika desítek zajímavých fotografií, které by mohly potěšit váš fotografický zrak. Podíváme na efektní fotografie rozbouřené sopky na Islandu, které kromě krásné podívané přinesla i globální komplikace v letecké dopravě. Neváhejte a klikněte na náš článek.

 

 

 

Podívejte se na speciální příslušenství pro pohodlnější nahrávání videa s bezzrcadlovkami a DSLR fotoaparáty

2. června 2010, 00.00 | Japonská společnost UN před časem uvedla na trh zajímavou pomůcku, která má za cíl zvýšit uživatelský komfort při nahrávání videa pomocí bezzrcadlovek či DSLR fotoaparátů, jež jsou vybaveny 3palcovým LCD displejem. Další podrobnosti naleznete uvnitř našeho článku.

 

 

 

Šíleně barevná edice zrcadlovky Pentax Raibow K-x

1. června 2010, 00.00 | Na trhu se objevila verze digitální zrcadlovky Pentax K-x, u které se asi většina konzervativně smýšlejících fotografů chytne za hlavu. Tento fotoaparát disponuje totiž hodně netradičním zbarvením, které Pentax designeři (že by po požití halucinogenních látek?) vyvedli ve stylu duhových barev. Chcete vidět, jak taková kuriozita vypadá? Klikněte si na náš článek.

 

 

 

Prohlédněte si ukázkové snímky ze středoformátové zrcadlovky Pentax 645D s rozlišením 40 Mpix

27. května 2010, 00.00 | Uvedení nové středoformátové zrcadlovky 645D na trh se stále poněkud vleče, což vedlo patrně Pentax k tomu, aby se svým příznivcům připomněl alespoň pomocí uvolnění série ukázkových fotografií (rozlišení 40 Mpix), které byly tímto fotoaparátem pořízeny. Chtěli byste si takové fotografie s rozlišením 7 264 × 5 440 pixelů prohlédnout? Pokud ano, tak se podívejte do našeho článku.

 

 

 

Závěrečná epizoda seriálu Dr. House byla natočena pomocí profesionální (video) zrcadlovky Canon EOS 5D Mark II.

26. května 2010, 00.00 | Od doby, kdy byla poprvé představena profi DSLR Canon EOS Mark II., která jako první fotoaparát své třídy dokázal nahrávat FullHD video se leccos změnilo. Zpočátku byl některými fotografy zpochybňován vůbec nápad dělat z digitálních zrcadlovek videokamery. Nicméně postupem času se stalo video u DSLR aparátů respektovanou záležitostí. Mnozí profi filmaři se dokonce nebojí ve své profesionální praxi použít zmiňované videozrcadlovky jako například při natáčení posledního dílu (v rámci sezóny) slavného seriálu Dr. House. Dále viz náš článek.

 

 

 

Strana výpisu

10 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: