Svět skrz objektiv - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Svět skrz objektiv

Ohlédnutí za novými kompakty Canon

11. ledna 2010, 00.00 | Canon před několika dny představil kvarteto nových kompaktů Powershot A495, A490, A3100IS a A3000IS. Pojďme si tyto kompaktní fotoaparáty stručně připomenout.

 

 

 

Fotografování ohňostroje a Pour féliciter 2010

31. prosince 2009, 09.00 | Všichni prožíváme poslední den v roce 2009, a tak nadešel čas si do nového roku popřát bohatou zásobu dobrého světla, moře fotografické inspirace, hodně zdraví, štěstí, zábavy a optimismu. Protože pro fotografa představuje Silvestr mimo jiné lákavou příležitost pořídit působivé snímky ohňostrojů, a tak vám přinášíme odkazy na naše články, ve kterých naleznete velké množství praktických tipů a triků pro vytvoření jedinečných fotografií s ohňostrojovou tématikou.

 

 

 

Kaleidoskop zajímavostí z oblasti digitální fotografie

31. prosince 2009, 08.00 | Dnes vám předkládáme několik zajímavostí, které samy o sobě možná nevystačí na samostatný článek, přesto vás ale mohou zaujmout či pobavit. Podíváme se například na nové fotografické filtry od Marumi a Sony, ukážeme si, jak to vypadá, když se hromadně blýská na Brooklynském mostě, anebo si prohlédneme neoficiální fotografie chystaného fotoaparátu Samsung NX 10.

 

 

 

Chtěli byste vidět, jak vypadá fotografie s gigantickým rozlišením 26 Gigapixelů?

29. prosince 2009, 00.00 | Pokrok nezadržitelně spěje dopředu a díky výkonné technice není problém i ve fotografickém odvětví lámat rekordy v různých oblastech. Německé mediální společnosti A.F.B. a Sächsische Zeitung / SZ-Online totiž zřejmě v tomto duchu přišly s nápadem vytvořit největší panoramatickou fotografii na světě. Uvedené panoráma Drážďan disponuje s neuvěřitelným rozlišením 26 Gigapixelů. Chtěli byste si takového pixelového „Otesánka“ prohlédnout? Více informací viz náš článek.

 

 

 

Chtěli byste mít na své DSLR výklopný LCD hledáček? Tak zkuste například Aputure Gigtube Live View Finder

18. prosince 2009, 00.00 | Na trhu s příslušenstvím pro DSLR fotoaparáty se čas od času vyskytnou velmi zajímavé produkty. Mezi tyto „perličky“ je možné zahrnout i výklopný LCD hledáček „Aputure Gigtube Live View Finder“, díky kterému je možné požívat veškerých výhod výklopného hledáčku i na zrcadlovkách, jež takovou dispozici nemají. Další zajímavostí uvedeného zařízení je i možnost fungovat jako dálková spoušť fotoaparátu. Další podrobnosti o tomto atraktivním zařízení naleznete v našem článku.

 

 

 

Je možné na iPhonu používat Canon objektivy, které jsou určené pro DSLR?

17. prosince 2009, 00.00 | Populární iPhone telefony asi není třeba představovat. Jedná se o multimediální zařízení, které může mimo jiné sloužit jako digitální fotoaparát. Za dobu své existence se iPhone stal pro mnohé uživatele doslova kultovní záležitosti. Není proto divu, že se různí „kutilové“ snaží pro iPhone vyrábět někdy vskutku velmi neobvyklé doplňky. V poslední době nás zaujal jeden mladý výzkumník, který svůj iPhone upravil tak, aby na něm bylo možné používat Canon objektivy, jež se užívají na digitálních zrcadlovkách. Více viz náš článek.

 

 

 

Prohlédněte si desítky vizuálně působivých fotografií

16. prosince 2009, 00.00 | Na světe se každý den pořídí stovky miliónů fotografií. Ale tato kvantita si příliš „netyká“ s vizuální kvalitou snímků. V našem článku najdete cestu k několika desítkám vybraných snímků, které potěší vaše fotografické smysly. Podíváme se spolu na brilantní snímky přírody, nasajeme kouzlo dokumentárních fotoreportáží, či shlédneme výsledky vybraných fotografických soutěží.

 

 

 

Tamrac začal vyrábět ultratenký stativ Zipshot

9. prosince 2009, 00.00 | Pokud již Vás začala bolet záda z nošení těžkých stativů, tak by Vás mohl zaujmout tripod Tamrac Zipshot, jehož novou verzi byla nedávno představena Stativ Zipshot disponuje velmi tenkými nohami, a proto jeho váha činí pouze 312 gramů (!). Více informací viz náš článek.

 

 

 

Rivalita mezi Canon a Nikon DSLR se stala námětem pro hudební videoklip

7. prosince 2009, 08.00 | Jedna rapující skupina si originálním způsobem „došlápla“ na letitou rivalitu, která panuje mezi mnohými uživateli Canon a Nikon zrcadlovek a natočila o ní zábavný videoklip. Chcete se na něj podívat? Podívejte se na náš článek.

 

 

 

Ohlédnutí za prestižní výstavou Paris Photo 2009

4. prosince 2009, 00.00 | Před několika dny proběhl ve Francii velmi významný fotografický veletrh Paris Photo 2009, který se koná každoročně v Paříži od roku 1997. Letošní ročník byl věnován arabské a íránské fotografii. Součástí článku je rovněž internetový odkaz na velké množství vystavených fotografií, které byly vystaveny na Paris Photo 2009. Více informací viz náš článek.

 

 

 

Strana výpisu

... 15 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: