Svět skrz objektiv - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Svět skrz objektiv

Vypadá váš fotoweb příliš fádně? Neváhejte a inspirujete se u těch nejnápaditěji řešených designů internetových stránek fotografů

3. ledna 2011, 00.00 | Pokud chcete prorazit ve světě profesionální fotografie, tak kromě nezbytné dávky štěstí, kreativity, vyspělých fotodovedností, kvalitní fotovybavení a konexí, bude rovněž potřebovat mít působivě zpracované webové stránky, na kterých budete prezentovat své fotografické portfolio V našem článku proto naleznete výběr několika desítek internetových stránek, kterým rozhodně nechybí velmi nápaditý design a jenž vás mohou inspirovat při tvorbě layoutů vašich vlastních fotografických webů. Neváhejte a podívejte se na náš článek - nebudete litovat.

 

 

 

Pojďme fotit ohňostroj! A jak na něj?

31. prosince 2010, 00.00 | Je tady konec roku a s ním Silvestr a to představuje velkou výzvu pro všechny nadšené fotografy! Avšak fotografování ohňostroje není vůbec jednoduché, neboť představuje kombinaci hned několika fotografických disciplín. K dobrému zvládnutí daného tématu je nezbytně nutné jak potřebné vybavení, tak i znalost správného nastavení fotoaparátu. Jak na to? Čeho se vyvarovat a na co si naopak dávat pozor? Odpovědi na tyto otázky shrnuje následující článek...

 

 

 

FOTOhistorie: Pokochejte se dílem legendárního fotografa Ansela Adamse

20. prosince 2010, 00.00 | Pojďme si pár slovy připomenout osobnost vynikajícího krajinářského fotografa Ansela Adamse. V našem článku můžete najít odkazy na několik mistrovských fotografií od této legendy, která i dnes zůstává vzorem pro většinu fotografů zaměřených na žánr krajinářské fotografie.

 

 

 

Ohlédnutí za fotografickou soutěží BMW-Paris Photo Prize 2010

10. prosince 2010, 00.00 | Na sklonku minulého měsíce proběhla ve Francii prestižní fotografická přehlídka Paris Photo 2010. V jejím rámci byly vyhlášeny výsledky 7. ročníku fotografické soutěže BMW-Paris Photo Prize, která dává prostor vyniknout nejnovějším objevům v oblasti soudobé fotografie. Téma letošního ročníku zmíněné soutěže neslo označení „Electric Vision“.

 

 

 

Dvě nové edice středoformátů Hasselblad H4D-40 Stainless Steel a H4D Ferrari přinášejí netradiční barvy

8. prosince 2010, 00.00 | Už i tradičního výrobce středoformátové fototechniky zlákala možnost uvádět limitované edice svých fotoaparátů, jejichž hlavním lákadlem je pouze netradiční barva. Zatímco model H4D-40 Stainless Steel nabízí ještě poměrně decentní úpravu připomínající metalízu nerezových výrobků, limitovaná edice H4D Ferrari se svou charakteristickou rudou barvou opravdu nepostrádá potenciál diváka pořádně překvapit.

 

 

 

Pokochejte se vybranými kolekcemi zajímavých fotografií

7. prosince 2010, 00.00 | Přichystali jsme pro vás jako obvykle několik odkazů, kde můžete shlédnout vytříbené výběry snímků.

 

 

 

Prohlédněte si fotografii Londýna v rozlišení 80 gigapixelů

6. prosince 2010, 00.00 | Fotografie s obrovským rozlišením umožňují prohlížení neuvěřitelného množství různých detailů. Nejinak tomu je i v případě 360° panoramatu Londýna, které se může pochlubit ultravysokým rozlišením 80 gigapixelů.

 

 

 

Aktualizujte si firmware v digitálních zrcadlovkách Canon EOS 7D a EOS 550D

1. prosince 2010, 00.00 | Canon uvolnil nové verze firmwaru pro DSLR fotoaparáty EOS 550D (1.0.9) a EOS 7D (1.2.3). V článku naleznete odkazy k jejich stažení.

 

 

 

Prohlédněte si výběry působivých fotografií z celého světa!

30. listopadu 2010, 00.00 | Světové dění kolem nás neustále probíhá, a tak je každou chvíli někde pořízena fotografie, kterou stojí za to vidět. V našem článku vám opět přinášíme odkazy na galerie zajímavých snímků, jež by se vám mohly líbit.

 

 

 

Samsung představí šestici nových objektivů pro NX systém fotoaparátů

24. listopadu 2010, 00.00 | Samsung oznámil, že ke konci letošního roku a v prvním pololetí roku 2011 uvede 6 nových objektivů, které budou určeny pro NX platformu fotoaparátů.

 

 

 

Strana výpisu

5 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: