Svět skrz objektiv - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Svět skrz objektiv

Podívejte se na unikátní „Fish-eye“ kompakt!

2. dubna 2009, 00.00 | Opravdu netradiční kompakt se rozhodla začít vyrábět jedna vcelku neznámá firma SuperHeadz. Jedná se zábavný kapesní fotoaparát Demekin, „kolibřích“ rozměrů, který díky zabudovanému Fish-eye objektivu dosahuje úhlu záběru 146°. Nahlédněte do našeho článku.

 

 

 

Všemi směry současnou publicistikou

31. března 2009, 00.00 | Studenti Vyšší odborné školy publicistiky pořádají festival Všemi směry, na kterém představí co nejširší pohled na současnou publicistiku a její společenskou roli.

 

 

 

Expedice Austrálie: vydejte se s námi k "protinožcům"

20. března 2009, 00.00 | Expedice Austrálie 2009 navazuje na řadu předešlých expedic IDIFu do Severní a Jižní Ameriky, Afriky i Asie. Australský kontinent nabízí neuvěřitelně pestrou škálu nejrůznějších prostředí a fotograficky atraktivních míst. Proto jsme se rozhodli naplánovat cestu, která nám umožní zachytit krásy hned čtyř zcela odlišných světů.

 

 

 

Fotografujeme na koncertech III.

20. března 2009, 00.00 | V tomto díle uzavřeme téma fotografování na koncertech, divadelních představeních, baletech atd. V minulém díle jsme podrobně probrali úskalí expozice a nyní seriál dokončíme problematikou vyvážením bílé, ostřením, kompozicí a dalšími tipy, triky a vychytávkami.

 

 

 

Jak vytvořit s pomocí Lega slavné fotografie?

19. března 2009, 06.00 | Na světě každý den vzniknou miliony různých fotografií. Fotografuje se kdeco a je tedy čím dál těžší na sebe upozornit nějakým opravdu originálním nápadem a zároveň přitom dokázat i pobavit. Proto to, co vytvořil fotograf Mike Balakov, určitě stojí za zhlédnutí, neboť tento tvůrce se rozhodl pomocí postaviček ze světoznámé stavebnice Lego znovuvytvořit některé slavné snímky z dějin světové fotografie. Neváhejte a seznamte se s nimi v našem článku.

 

 

 

V Japonsku přeřízli profesionální DSLR Nikon D3 vejpůl, a to včetně objektivu Nikkor 14-24 mm!

12. března 2009, 00.00 | Člověče, vy jste ho přeřízl! I tak by se pomocí parafráze z kultovní české komedie „Jak básníci přicházejí o iluze“ dal charakterizovat „šílený kousek“, který byl k vidění před časem na jedné výstavě v Japonsku. Tam byl vystaven kompletně rozpůlený fotoaparát Nikon D3. Podobnému osudu neušel také na fotoaparát nasazený objektiv Nikkor 14-24 mm. Protože se zajímavý pohled na rozřezanou fototechniku v úhrné hodnotě cca 165 000 nevidí každý den, tak neváhejte a nahlédněte do našeho článku.

 

 

 

Fotografujeme na koncertech II.

9. března 2009, 00.00 | V minulém díle jsme otevřeli téma fotografování na koncertech, divadelních představeních, baletech atd. Diskutovali jsme blesk, expoziční čas, objektivy i typické světlo na podobných akcích. Dnes se podíváme na veledůležitou expozici a způsoby jejího měření.

 

 

 

Den otevřených dveří IDIFu v Brně

3. března 2009, 00.00 | Ve čtvrtek 26.3.2009 ve 13. hodin se otevřou brány brněnské pobočky Institutu digitální fotografie v rámci Dne otevřených dveří. Nejen milovníci digitální fotografie se můžou těšit na bohatý program ve dvou přednáškových blocích, které povede zkušený fotograf Jan Březina.

 

 

 

Fotografujeme na koncertech I.

2. března 2009, 00.00 | Rockové ale i jiné koncerty, divadelní představení, balety, předtančení na maturitních plesech - to vše jsou pro fotografy velmi obtížné scény. Černé pozadí a typicky bodově nasvícené popředí vytváří vysoký kontrast i prudce se měnící světelné podmínky. A společně s různými barevnými efekty tvoří přímo fotografické peklo. Přesto vše se ale dají pořídit krásné snímky!

 

 

 

Nikon oznámil cenu své horké novinky – objektivu NIKKOR 35 mm F1.8G AF-S DX

20. února 2009, 00.00 | Nikon včera oznámil cenu svých nedávno uvedených produktů. Mezi nimi je i atraktivní pevné sklo Nikkor 35 mm F1,8 AF-S DX. Chcete vědět jeho cenu? Podívejte se do našeho krátkého článku.

 

 

 

Strana výpisu

... 21

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: