Svět skrz objektiv - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Svět skrz objektiv

Nikon aktualizoval své aplikace Capture NX, Camera Control Pro a ViewNX

12. prosince 2008, 06.00 | Nikon aktualizoval některé své aplikace pro zpracovávání fotografií. Updatu se dočkaly programy Capture NX (dostupná verze 2.1.1), Camera Control Pro (dostupná verze 2.4.0) a prohlížeč fotografií ViewNX (dostupná verze 2.1.1). Byla přidána podpora pro fotografie z nové DSLR Nikon D3x a došlo k vyřešení některých problémů, se kterými se mohli uživatelé uvedených programů potýkat. Více viz náš článek.

 

 

 

SignMyImage 2: Softwarový „bič“ na zloděje fotografií

11. prosince 2008, 06.00 | SignMyImage 2 je šikovný software na neviditelný podpis digitálních fotografií. Tento podpis, kterým může autor opatřit své fotografie pro zjištění jejich neoprávněného používání na Internetu, se zapisuje přímo do obrazových dat snímku a udržuje si poměrně vysokou stálost i při oříznutí, zmenšení či dalších úpravách. Podepsané snímky, které jsou umístěné na Internetu, pak dokáže detekovat speciální internetový vyhledávač Image Spider. Více se dovíte v našem článku.

 

 

 

Večer s fotografem nově ve fotografické kavárně BRESTO

11. prosince 2008, 00.00 | Hostem prosincového Večera s fotografem bude přední český fotograf zejména africké přírody Václav Šilha, se kterým budete mít možnost diskutovat nad jeho fotografiemi již 15.12.2008 nově v Kavárně BRESTO! Z prostorových důvodů je počet účastníků večera omezen pouze na 38, proto včas využijte možnosti se bezplatně zaregistrovat.

 

 

 

Zpráva o stavu DSLR - V. Pentax a Samsung

9. prosince 2008, 00.00 | Po Canonu, Nikonu, Olympusu, Panasonicu a Leice se dnes podívejme na Pentax a Samsung a jejich DSLR na trhu.

 

 

 

Žebříček deseti nejlépe hodnocených snímačů fotoaparátů podle testů společnosti DxO Labs

5. prosince 2008, 06.00 | Společnost DxO Labs, která se specializuje na nezávislé testování kvality digitálních fotoaparátů, nedávno spustila volně přístupnou doménu „Dxomark.com“, jenž se věnuje zkoumání a porovnávání výkonnosti snímačů digitálních fotoaparátů skrze analýzu jejich RAW souborů. DxO Labs zde prezentuje výsledky testování, které umožňují i vzájemné porovnávání zkoumaných fotoaparátů mezi sebou. Součástí zmiňované stránky je rovněž žebříček fotoaparátů, jejichž snímače si vedly v testu nejlépe. Jak testování dopadlo?

 

 

 

Jak se vyvíjela a kam směřuje digitální fotografie?

4. prosince 2008, 00.00 | Digitální fotografie je v současnosti bezpochyby jedním z nejdynamičtěji se rozvíjejících odvětví. Za posledních zhruba 10 let urazil daný segment obrovský kus cesty a my se v následujícím článku pokusíme shrnout, jakým vývojem digitální fotoaparáty prošly a kam směřují...

 

 

 

Zpráva o stavu DSLR - IV. Olympus, Panasonic, Leica a 4/3

2. prosince 2008, 00.00 | Po popisu leaderů trhu s DSLR se zaměříme na firmu Olympus a její nový standard Four Thirds (4/3), který používá u svých DSLR i firma Panasonic a Leica.

 

 

 

Fotoexpedice Thajsko - Kambodža 2009

27. listopadu 2008, 00.00 | Život fotografa je v mnohém komplikovanější než život běžného turisty. Zatímco běžný turista se spokojí s pěkným hotelem, pěknou pláží, dobrou kuchyní a sem tam s nějakým organizovaným výletem, fotograf hledá více. Hledá skutečné záběry ze skutečného života běžných lidí. Thajsko je na podobnou fotoexpedici ráj.

 

 

 

Hospodářská krize úřaduje: Nikon propustí 1500 pracovníků

25. listopadu 2008, 00.00 | Globální hospodářskou recesi začíná naplno pociťovat i fotografický průmysl. Například společnost Nikon propustí 1500 svých pracovníků v Thajsku.

 

 

 

Zpráva o stavu DSLR - III. Nikon

24. listopadu 2008, 00.00 | V minulém díle jsme popsali svět digitálních zrcadlovek Canon. Dnes budeme v tomto popisu pokračovat a zaměříme se na vše podstatné u DSLR Nikon. O těch se v poslední době hodně mluví zejména v souvislosti s uvedením modelů D3 a D700.

 

 

 

Strana výpisu

... 24

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: