Svět skrz objektiv - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Svět skrz objektiv

Sony pracuje na vývoji snímače pro foto-mobily s úctyhodným rozlišením 12,2 Mpix

19. listopadu 2008, 00.00 | Společnost Sony oznámila, že pracuje na vývoji miniaturního modulu, který bude obsahovat 1/2.5" CMOS snímač o rozlišení 12,2 Mpix a objektiv s autofokusem. Uvedený objektiv bude mít ohniskovou vzdálenost 28 mm (ekv. kinofilmu) při světelnosti f2,8. Systém autofokusu bude pohánět piezo-elektrický pohon.

 

 

 

Zpráva o stavu DSLR - II. Canon

18. listopadu 2008, 00.00 | V dalších dílech naší zprávy se zaměříme na jednotlivé výrobce DSLR podle abecedy a začneme firmou Canon. Ta má společně s Nikonem v ČR největší kus trhu DSLR a tak si první místo zaslouží i z tohoto titulu.

 

 

 

Sigma koupila Foveon Inc.

14. listopadu 2008, 00.00 | Společnost Sigma oznámila, že stala stoprocentním vlastníkem firmy Foveon Inc, která vyvinula a vyrábí pro Sigmu originální Foveon X3 snímače. Foveon snímače jsou původní svou 3vrstvou strukturou, která dovoluje zachytit všechny tři RGB barvy v rámci jednoho obrazového bodu.

 

 

 

Podle odhadů bude mít v roce 2013 globální trh s digitální fotografií hodnotu 230,9 miliard USD

11. listopadu 2008, 00.00 | Výzkumná zpráva amerického institutu BBC Research odhaduje, že hodnota celosvětového tržního odvětví s digitální fotografií nabude v roce 2013 impresivní výše cca 230,9 miliard USD. Pojďme se na zmiňovanou zprávu podívat blíže, abychom si mohli udělali bližší představu částkách, které se celkově v „kolotoči“ digitální fotografie „otáčejí“.

 

 

 

Zpráva o stavu DSLR

10. listopadu 2008, 00.00 | Mnoho fotografů pořídilo, pořizuje či plánuje pořídit digitální zrcadlovku neboli DSLR. Jejich cena totiž klesá již pod 10.000,- Kč, současně se ale na trhu objevuje mnoho modelů a drobných inovací a tak situace je mírně řečeno nepřehledná. Proto může být užitečné malé uspořádání.

 

 

 

Digit #21 - Veletrhy v 21. století - dávají smysl?

7. listopadu 2008, 00.00 | V 21 dílu videopodcastu Digit se jeho protagonisté Petr Mára a Jan Březina zamýšlejí nad smyslem veletrhů v dnešní době. Nabízejí srovnání IT, fotografických a obecných akcí tohoto druhu v ČR i zahraničí.

 

 

 

Jaké bylo 13. Digiforum?

4. listopadu 2008, 00.00 | Digiforum - v pořadí již třinácté, je úspěšně za námi! Tentokrát jsme se setkali poprvé v nových prostorách moderního hotelu Clarion a do (již tak bohaté) nabídky přednášek, přibylo zbrusu nové téma - digitální video! A jaké tedy 13. Digiforum bylo?

 

 

 

Digiforum přichází: již ZÍTRA!

20. října 2008, 00.00 | Digiforum je tady! Již zítra se otevřou brány hotelu Clarion, kde v 9:00 odstartuje svátek fotografie - tentokrát s magickou třináctkou v názvu! Toto číslo pro nás nebude v žádném případě nešťastným, právě naopak. Těšit se můžete na spoustu novinek, např. na nové prostory, nová témata, nové workshopy nebo také digitální video!

 

 

 

Google Street View: panoramata v Google Maps a Google Earth

5. srpna 2008, 00.00 | Jednou z relativně nových a současně nejzajímavějších funkcí v mapové službě Google Maps a zemském glóbu Google Earth je podrobné zobrazení pohledů silniční sítě ve vybraných lokalitách až na úroveň samostatných ulic, jejich křižovatek a dalších lokalit v podobě panoramatických snímků. Funkci či spíše službu Street View si nyní představíme trochu podrobněji.

 

 

 

Server fotografovani.cz hledá nového redaktora

23. července 2008, 00.00 | Pokud vás fotografie zajímá, baví, je vaším koníčkem nebo vás živí a máte chuť stát se členem mladého dynamického kolektivu, nabízíme vám možnost stát se novým redaktorem serveru fotografovani.cz. Buďte přímo u zdroje nejčtenějšího fotografického elektronického magazínu u nás!

 

 

 

Strana výpisu

... 25

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: