Svět skrz objektiv - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Svět skrz objektiv

Pár tipů, které se vám mohou hodit při fotografování ohňostroje

31. prosince 2008, 00.00 | Silvestr je „magickým“ dnem oslav a je již vžitou tradicí oslavit tuto příjemnou chvíli pořádným ohňostrojem. Pro fotografy se tak otvírá skvělá příležitost k pořízení zajímavých snímků. Aby byl výsledek fotografování co možná nejpovedenější, je dobré přihlédnout k několika zásadám, které mohou být pro snímání ohňostroje užitečné. Přinášíme vám jejich stručný výčet a spolu s tím i pár tipů na významnější tuzemské ohňostrojové akce.

 

 

 

Další výběr velmi zajímavých fotografií roku 2008

30. prosince 2008, 00.00 | Tímto vám přinášíme další selekci zajímavých fotografií, které byly v roce 2008 pořízeny profesionálními fotografy z celého světa. Neváhejte a prohlédněte si je – stojí za to!

 

 

 

Zpráva o stavu DSLR - VII. Stabilizace na senzoru nebo v objektivu?

29. prosince 2008, 00.00 | V digitálních zrcadlovkách vedle sebe existují dva způsoby stabilizace obrazu - v objektivu pomocí plovoucí čočky a nebo v těle DSLR pomocí posunu senzoru. Který systém je lepší, proč a v čem?

 

 

 

Vánoční večer otevřených dveří v IDIFu

22. prosince 2008, 00.00 | Institut digitální fotografie uspořádal ve svých prostorách (před)Vánoční setkání všech milovníků fotografie alias Den otevřených dveří. Na této akci se mohli všichni návštěvníci seznámit nejen s aktivitami IDIFu, ale také si rozšířit znalosti v oboru a odnést si věcné dary...

 

 

 

Nejlepší fotografie roku 2008, ze kterých se vám možná bude tajit dech

19. prosince 2008, 06.00 | Blíží se kvapně konec roku a tak nastává pomalu čas pro bilancování všeho, co nám „letošek nadělil“. Na světě byly jistě zhotoveny miliardy fotografií a tak je zajímavé se poohlédnout po těch nejzdařilejších z nich. Proto vám přinášíme tipy na přehledy několika renomovaných agentur, ve kterých se nachází retrospektivní výběr těch údajně nejlepších fotografií pořízených v roce 2008.

 

 

 

Důsledky hospodářské krize: Canon oznámil opoždění výstavby své nové továrny v Japonsku

19. prosince 2008, 06.00 | Canon ve středu 17. 12. 2008 oznámil, že se opozdí výstavba a zahájení provozu jeho nového závodu na výrobu digitálních fotoaparátů, který by měl být postaven v Japonsku. Podrobnosti přinášíme v tomto krátkém článku.

 

 

 

Proběhla aktualizace firmwaru verze 1.10 pro DSLR Pentax Km

19. prosince 2008, 00.00 | Pentax uvolnil ke stažení novou verzi firmwaru 1.10 pro svoji digitální zrcadlovku Km. Informace o daném updatu a odkaz na jeho stažení naleznete uvnitř našeho článku.

 

 

 

Fotoaparáty Panasonic Lumix G1 a Lumix LX3 byly oceněny cenou DIWA Gold

17. prosince 2008, 06.00 | Asociace DIWA (Digital Imaging Websites Association), ocenila fotoaparáty Panasonic Lumix G1 a Lumix LX3 cenou DIWA Gold.

 

 

 

DSLR Nikon D3x: Už oficiálně víme, kolik bude stát

17. prosince 2008, 00.00 | Nikon oficiálně “odtajnil” cenu, za kterou se bude v České republice prodávat nedávná horká novinka v oblasti DSLR href="http://www.grafika.cz/bazar/bazar---kupuji/stolni-tiskarny/zhava-novinka-od-nikonu-profesionalni-full-frame-dslr-nikon-d3x-s-rozlisenim-24-5-mpix-152785cz">Nikon D3x. Více informací najdete uvnitř našeho krátkého článku.

 

 

 

Zpráva o stavu DSLR - VI. Sony a ostatní

16. prosince 2008, 00.00 | Dnes uzavřeme výčet výrobců digitálních zrcadlovek a zaměříme se zejména na produkty firmy Sony. Dotkneme se ale i ostatních značek jako je firma Fujifilm či Sigma.

 

 

 

Strana výpisu

... 23

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: