FotoReport - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoReport

Roman Garba: Odcházím do kláštera!

29. dubna 2005, 00.00 | Pokračujeme v rozhovoru s fotografem, jehož vášní jsou kraje, kde se to turisty zrovna nehemží: Tibet, Omán, Ázerbajdžán, Írán, časem možná i Antarktida. Jeho snímky i zajímavé reportáže z cest si můžete prohlédnout na www.garba.cz. Nyní se Roman Garba chystá do kláštera, mnichem prý se ale nestane. Co má za lubem?

 

 

 

Nejlepší reportážní fotografie

26. dubna 2005, 00.00 | Nabízíme vám výběr nejlépe hodnocené dvanáctky reportážních fotografií z naší veřejné galerie. Inspirujte se nejlepšími snímky z této těžké fotografické disciplíny.

 

 

 

Chtěl bych být reportérem National Geographic

22. dubna 2005, 00.00 | Bývaly doby, kdy byl skutečným mořským vlkem; jako radiodůstojník brázdil světové oceány na českých lodích. Nyní se prozaicky usadil v Dobřichovicích u Prahy, má rodinu a suchozemské zaměstnání. Ale dálky ho lákat nepřestávají. Působivé fotografie, které na svých dobrodružných cestách pořídil, zákonitě vyvolaly otázku: kdo je Roman Garba?

 

 

 

Harley-Davidson party HP – představení nových produktů

22. dubna 2005, 00.00 | Pod tímto názvem uspořádala společnost Hewlett-Packard tiskovou konferenci, na které představila novinářům své novinky pro rok 2005. My vám přinášíme stručné seznámení s novinkami zvláště z oblastí tisku a digitálních fotoaparátů.

 

 

 

Top 12: Nejúspěšnější krajinářské fotografie

18. dubna 2005, 00.00 | Nabízíme vám výběr dvanácti nejlépe hodnocených krajinářských snímků vložených do naší veřejné galerie za poslední tři měsíce.

 

 

 

Reportáž z Canon Concerto

15. dubna 2005, 00.00 | Na různých místech v Evropě pravidelně pořádá společnost Canon setkání pro obchodní partnery, distributory a novináře za účelem seznámení s kompletním portfoliem svých produktů a služeb. Tentokrát byla hostujícím městem maďarská metropole.

 

 

 

Toulání v tiché krajině

15. dubna 2005, 00.00 | Internetová výstavní sín World Webphoto Gallery oslavila 4. dubna pět let své existence. O tom, že její založení nebyl špatný nápad, svědčí 56 autorů vesměs zvučných jmen, kteří zde postupně vystavovali: Jan a Sára Saudkovi, Jindřich Štreit, Vladimír Birgus, Pavel Brunclík, Dagmar Hochová, Bohdan Holomíček a další. Také nová expozice stojí za shlédnutí. Jedná se o třicítku barevných přírodních fotografií Stanislava Pokorného.

 

 

 

Top fotografie: příroda před objektivem

11. dubna 2005, 00.00 | Nabízíme vám tucet nejlépe hodnocených fotografií s přírodními motivy, které se objevily v naší galerii za poslední tři měsíce. Inspirujte se krásou přírody i fotografií.

 

 

 

Člověk má právo dělat si s fotografií, co chce

8. dubna 2005, 00.00 | Tento výrok pronesl fotograf Robert Frank nad snímkem svého švýcarského kolegy Gottharda Schuha. Co všechno se s fotografií dá udělat, můžete vidět na výstavě snímků ze sbírky Galerie VU´. Jedná se o největší pařížskou soukromou fotogalerii, a tak i výběr exponátů je impozantní: téměř sto fotografií od 28 autorů z celého světa! Možná jen trochu zamrzí, že není zastoupen ani jediný fotograf z české kotliny.

 

 

 

Nadlidsky dokonalá mánie

1. dubna 2005, 00.00 | „Ty snímky můžeme číst i jako zprávu o dnešní západní civilizaci,“ soudí zkratka PT týdeníku Respekt. „Je do jisté míry sondou zabývající se tím, jak funguje originální, až nadlidsky dokonalý design mladých českých návrhářů v reálném světě prostředí pražských ulic,“ přidává tisková zpráva Pražského domu fotografie. Oba výroky se vztahují k výstavě Czechmania mladé autorské dvojice Štěpánky Stein a Salima Issy.

 

 

 

Strana výpisu

... 36 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: