Praxe - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Praxe

Zpátky do školy – Letní a Fotografické

1. července 2005, 00.00 | Už za pár dní se otevřou brány našich ateliérů a školících místností, nažhavíme své fotografické stroječky, pécéčka a grafické prográmky, ale především nažhavíme mozkové závity, protože ty budeme potřebovat nejvíce. Letní fotografická škola už klepe na dveře, takže si přibližme, o co vlastně půjde, jaký bude plán – zkrátka, co na vás chystáme.

 

 

 

Co dokáže prach?

29. června 2005, 00.00 | V předchozím díle jsme si nastínili, co dělat, když se fotoaparát dostane do kontaktu s vodou. Druhou nepříjemnou situací je kontakt s prachem, nebo jinými drobnými částicemi. Prach je prakticky všude, a tak se kontaktu s ním nevyhneme. Nepříjemným důsledkem jsou skvrny a tečky na snímcích. Co s tím?

 

 

 

Co dělat s utopeným fotoaparátem?

27. června 2005, 00.00 | Kontakt s vodou není účel, pro který byly fotoaparáty konstruovány a tak tato situace většinou nedopadne nejlépe. Výjimkou jsou samozřejmě speciální vhlkotěsné (all weather) nebo vodotěsné fotoaparáty a přístroje chráněné voděodolnými pouzdry. Jak tedy postupovat když fotoaparát utopíme ve vodě nebo ho vystavíme v důsledku náhlé změny teploty silnému orosení?

 

 

 

Letní fotografická škola

21. června 2005, 00.00 | IDIF připravil po úspěchu loňského ročníku již druhou Letní fotografickou školu určenou pro nejširší obec zapálených fotoamatérů a příznivců digitální fotografie. Čeká na vás týden plný fotografické praxe, práce se špičkovými lektory a nových zážitků.

 

 

 

Obnova ztracených dat 2.

18. května 2005, 00.00 | V předchozím díle jsme si naznačili postup a směr, jakým by se měly vydat kroky uživatelů, kteří přišli o data na svých paměťových kartách (potažmo discích). Tento díl se bude věnovat spíše problematice záchrany dat z pohledu externí firmy, která se na tyto věci specializuje.

 

 

 

Nepropásněte svůj velký fotografický den

12. května 2005, 00.00 | Již 7. června proběhne v Praze 6. ročník Fora digitální fotografie. Na co se můžete těšit a co nesmíte opomenout před samotnou účastí na akci? Nabízíme vám souhrn základních informací.

 

 

 

Obnova ztracených fotografií 1.

20. dubna 2005, 00.00 | Omylem smazané, nechtěně zformátované, nebo selháním techniky ztracené snímky nemusí být nenávratně pryč. Za určitých podmínek je velká pravděpodobnost, že své snímky znovu uvidíte. V našem seriálu vás seznámíme se základy záchrany a zálohování vašich digitálních fotografií.

 

 

 

Využijte možnosti registrace na Digiforum s 25% slevou

13. dubna 2005, 00.00 | Pomalu se blíží již 6. ročník Fora digitální fotografie, které přinese zcela nový přednáškový program pro všechny amatérské i profesionální digitální fotografy, rozsáhlou výstavu fototechniky a otevřený workshop s modelkami. Nabízíme vám možnost včasné registrace spojené s reservací místa v jednom ze tří přednáškových sálů a 25% slevou na vstupné.

 

 

 

Den otevřených dveří IDIFu se blíží

22. března 2005, 00.00 | Již zítra proběhne další z oblíbených Dní otevřených dveří IDIFu. Tentokrát vám nabídne, kromě možnosti navštívit dva výukové ateliéry IDIFu, i možnost v praxi vyzkoušet velkoformátový tisk fotografií na systému Ilford Studio.

 

 

 

DxO Optics Pro 2.2, cílené optické korekce digitálních fotografií

7. března 2005, 00.00 | Optické a barvové korekce, odstranění vinětace, kompenzaci expozice, ostření a převod RAW snímků provádí profesionální software DxO Optics. Výhodou programu je mimo precizních výsledků také zaměření na přesně specifikovaný typ objektivu digitálního fotoaparátu a speciální RAW konvertor.

 

 

 

Strana výpisu

... 45 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: