Praxe - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Praxe

Několik rad pro fotografování ohňostroje

5. ledna 2005, 00.00 | Příchod Nového roku je vždy provázen mohutnými ohňostroji a to je příležitost k pořízení nádherných snímků. Přinášíme vám něco málo teorie a praktických zkušeností při jeho fotografování.

 

 

 

Co dělat když snímač zlobí?

27. prosince 2004, 00.00 | Zejména majitelé fotoaparátů Olympus již jistě ve svém fotoaparátu našli funkci s názvem Pixel Maping. V tomto článku se tedy podíváme na to, co tato funkce dělá a na problematiku s tím spojovanou.

 

 

 

O skenování a skenerech podrobně I. - Základní pojmy

9. prosince 2004, 00.00 | V našem třídílném seriálu vás seznámíme se základnímy pojmy, typy skenerů, jejich využití a popíšeme základní postupy skenování. Nebudeme se zabývat skenováním kancelářských dokumentů, ale zaměříme se zejména na použití ve fotografické praxi. V prvním dílu popíšeme základní pojmy jako např. snímač, A/D převodník, rozlišení, denzita, barevná hloubka apod.

 

 

 

Proč vzniká jev červených očí a jak mu zabránit?

7. prosince 2004, 00.00 | Každý fotograf se jistě nejméně jednou setkal s problémem takzvaného jevu červených očí. Pokud jejich výskytu na fotografiích chceme zabránit, musíme znát nejdříve příčiny tohoto jevu. V dnešním článku si rozebereme příčiny vzniku, jak mu předejít a co dělat v případě, že tento neblahý efekt chceme ze snímků dodatečně odstranit.

 

 

 

Novinka: kurz Maskování v Adobe Photoshopu

2. prosince 2004, 00.00 | Co je důležité pro přípravu masky, jaké nástroje jsou k dispozici a jak jejich možnosti pro maskování prakticky využít, to je náplní nového celodenního kurzu Maskování ve Photoshopu.

 

 

 

Jak jsem si vyrobil vlastní panorama s rozlišením 800 MPix

30. listopadu 2004, 00.00 | Nejste spokojeni s tvorbou panoramatických záběrů pomocí jednoduchých programů, které pouze spojí několik snímků v řadě za sebou? Máme pro vás malou inspiraci v podobě ojedinělého snímku Prahy, který je složen z 231 fotografií a dohromady má přibližně 800 megapixelů. To vše v podstatě amatérských podmínkách!

 

 

 

Den otevřených dveří s DSLR Canon

19. listopadu 2004, 00.00 | IDIF pro Vás připravil na 15.12.2004 vánoční den otevřených dveří tentokrát zaměřený na digitální zrcadlovky Canon. Přijďte si vyzkoušet do profesionálních ateliérů DSLR Canon s celou škálou objektivů a dalšího příslušenství a poslechnout si výklad lektorů IDIFu.

 

 

 

Problém s dynamickým rozsahem - co to je a jak s ním pracovat?

10. listopadu 2004, 00.00 | Velmi diskutovaná vlastnost, ve které je klasická fotografie stále lepší než digitální fotoaparáty. Co to vlastně dynamický rozsah je? Pořídili jste již někdy fotografii, kde byla jedna část velmi tmavá a druhá velmi přeexponovaná? Pak ho znáte i vy. Jak s ním tedy pracovat?

 

 

 

Práce se světlem a kolorovací technikou v Adobe Photoshopu

30. září 2004, 00.00 | Pojďte s námi navštívit virtuální ochutnávku jedné části Photoshop výuky v rámci Fóra digitální fotografie. Zaměříme se na kreativní práci se světlem a kolorovací technikou. Vše prakticky a včetně PSD zdrojových souborů.

 

 

 

Kurz Produktová fotografie v ryze domácích podmínkách s O.Neffem

27. září 2004, 00.00 | Přijměte naše pozvání na kurz, určený nadšeným uživatelům digitální fotografie, kteří chtějí sami pořizovat dokumentární a propagační fotografie výrobků, nechtějí zatím investovat do náročného světelného parku a nemají žádné zkušenosti s ateliérovou fotografií. Lektoruje Ondřej Neff, kurz se koná již 5.10.

 

 

 

Strana výpisu

... 47 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: