Praxe - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Praxe

LDF: Jak jsem se připojovala k internetu

15. září 2003, 00.00 | Dlouhou dobu jsem byla zvyklá se k Internetu připojovat jen ve škole a na koleji. Nicméně digitální fotografie byla jedním z důvodů, proč jsem začala přemýšlet nad rozumným připojením domů.

 

 

 

LDF: Digitální fotografie na papíře

8. září 2003, 00.00 | Také se potýkáte s problémem babiček a dědečků, kteří opravdu nechápou, jak si můžete fotografie schovávat jen v těch Vašich počítačích? Ptají se Vás proč se mají na všechny Vaše fotky dívat jako do televize u učit se ovládat ten Váš pekelný přístroj? Ještě že jde digitální fotografie tisknout dle potřeby.

 

 

 

LDF: Domácí tisk bez počítače jak u profíků

1. září 2003, 00.00 | Díky digitálnímu fotoaparátu si mohu pořídit jakýkoli snímeček a nepřemýšlet nad použitím filmu. Úpravy snímků díky počítačové technice nejsou složité, ale hmatatelný výstup může být oříšek. Snímek si naštěstí mohu vytisknout doma a kupodivu i bez počítače.

 

 

 

LDF: Video a fotoaparát? Ano!

25. srpna 2003, 00.00 | Mezi další nabízený expoziční režim patří i video-sekvenční záznam. Záznam pohyblivého obrazu na digitálním fotoaparátu sice svou kvalitou nenahrazuje plnohodnotnou videokameru, ale jako doplněk pro zpestření zábavy je velmi originální.

 

 

 

LDF: Digitální minilab na dosah ruky kdekoli

20. srpna 2003, 00.00 | Fotografie, pořízené digitálním fotoaparátem je třeba nějak prezentovat. Jistě nikomu nebude stačit prohlížení fotek na displeji fotoaparátu a jak víte, po návratu z neobvyklé cesty, vaši příbuzní, přátelé nebo kolegové budou takovouto prezentaci vašich zhotovených obrázků vyžadovat. Ještě že jsou minilaby!

 

 

 

LDF: Jak nejlépe se pochlubit, než "vlastním fotoalbem"

13. srpna 2003, 00.00 | Získané snímečky v datové peněžence přeci jen zůstat nemohou. Naštěstí je zde možnost jak se s nimi pochlubit. K příslušenství fotoaparátu patří i USB kabel, pomocí kterého lze přenést fotečky jak ze samotného fotoaparátu, tak i z datové peněženky do PC zdejší internetové kavárny. A nebyla bych člověkem, kdybych se nechtěla pochlubit svými výtvory.

 

 

 

LDF: Třídění fotek a jejich archivace (1. díl)

11. srpna 2003, 00.00 | Přesypání fotografií do počítače dnes není v podstatě žádný problém. Jedním z nejjednodušších způsobů je propojení fotoaparátu s počítačem přes USB kabel, který dostanete přímo při koupi fotoaparátu. Pak už stačí jen fotkám říci kam se mají na počítači uložit a můžeme fotit dál. Ale celé třídění a archivace skrývají i svá tajemství, které nás překvapily.

 

 

 

LDF: Portrét - celá pravda?

6. srpna 2003, 00.00 | Ne každý je fotogenický, ale fotografii s vlastním obličejem potřebuje opravdu každý. Minimálně pasová kontrola s něčím realitu srovnávat musí. A pak jsou zde i portréty "umělecké" tedy ty, které se snaží zachytit nejen realitu, ale i myšlenku, výraz či atmosféru.

 

 

 

LDF: Central Park jak dělaný pro režim Krajina

5. srpna 2003, 00.00 | Kdo někdy si jen tak nevyšel do volné přírody, parku či tichých míst a nepocítil chuť si aspoň kousek toho kliku vzít s sebou domů. Západ Slunce, opar nad hladinou rybníka nebo jen náhodně vkusně rostoucí skupinka stromků stojí za zvěčnění. I kdyby jen pro tu chvilku. A k co nejrealističtějšímu záznamu nám může pomoci další expoziční režim Krajina a v případě, kdy se nelze vyhnout přítomnosti člověka, tak i režim Krajina-portrét.

 

 

 

LDF: Expoziční režimy - elegance plné automatiky

1. srpna 2003, 00.00 | Různé fotografické situace pomáhají řešit expoziční režimy. Tedy měly by a jelikož jsem doposud byla zvyklá na opravdu jednoduchý automat bez možnosti zásahu, obávala jsem se komplikací. Ale obavy byly opravdu zbytečné. Pokud nejste příznivci jakéhokoli nastavování a rádi fotíte jen tak, automatika digitálního fotoaparátu vás mile překvapí.

 

 

 

Strana výpisu

... 52

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: