Praxe - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Praxe

RedEye Pro 1.0 pro Adobe Photoshop

30. prosince 2002, 00.00 | Funkce redukce nežádoucího efektu červených očí chybí ve všech současných verzích Adobe Photoshopu jako sůl a proto společnost Andromeda nově nabízí specializovaný a poměrně kvalitní profesionální plug-in s univerzálním použitím a rozumnou cenou.

 

 

 

Oživujeme fotografie o světlo procházející skrz okna - II. díl

12. prosince 2002, 00.00 | V minulém díle článku jsme si podrobně vysvětlili, jak vytvořit vektorové objekty oken. Dnes si konečně povíme, jak takový vektorový objekt vložit do fotografie. V tutorialu si procvičíte nástroje: Burn Tool, Dodge Tool a Sponge Tool a funkce jako je Distort a Quick Mask.

 

 

 

Jak pečovat o LCD displej digitálního fotoaparátu

11. prosince 2002, 00.00 | Na základě čtenářského dotazu jsme pro vás připravili praktický tip, jakým způsobem efektivně chránit LCD displej digitálního fotoaparátu před nečistotami a zejména před poškrábáním. Uvedený postup navíc zlepšuje antireflexní vlastnost displeje.

 

 

 

Oživujeme fotografie o světlo procházející skrz okna

10. prosince 2002, 00.00 | Dnes se budeme zabývat základními funkcemi, které při troše šikovnosti a trpělivosti dokáží v Photoshopu alespoň částečně nahradit zásuvný modul Light, který slouží k úpravě fotografie o různé světelné efekty. V prvním díle si procvičíme vytváření vektorových objektů, jejich úpravu a ukládání. Součástí článku je soubor obsahující 35 různých typů oken.

 

 

 

Když ještě po horách chodil Krakonoš

8. prosince 2002, 00.00 | Velká Úpa vznikla v 16. století a muž, po němž se jmenuje Špindlerův mlýn, byl rychtářem. Na hřebenových cestách v Krkonoších nosili koncem předminulého století návštěvníky v nosítkách a k tomu jim hrál flašinetář. V boudách na Sněžce platily vlastní ražené peníze. Odkud jsou tyto informace? Z pozoruhodné publikace historika Pavla Scheuflera Krkonoše na nejstarších fotografiích, která je právě na pultech knihkupectví.

 

 

 

Fotografie plně online a z Čech

25. listopadu 2002, 00.00 | Ve spolupráci s agenturou Profimedia Images od dnešního dne nabízí server Grafika On-line možnost nákupu profesionálních fotografií přímo v ČR a za ceny odpovídající našemu trhu. Vyzkoušejte si naší novou službu.

 

 

 

Nová publikace: vybíráme digitální fotoaparát

21. listopadu 2002, 00.00 | Jak se rozhodnout při výběru digitálního fotoaparátu? V řešení této otázky vám může pomoci druhá publikace Institutu digitální fotografie, která právě vyšla v edici Praktická fotografie.

 

 

 

Energie pro digitální fotoaparáty – tipy a triky I.

18. listopadu 2002, 00.00 | Vracíme se k problematice spotřeby energie u digitálních fotoaparátů a nabízíme vám několik tipů a triků z praxe. Za některé z nich děkujeme našim čtenářům a doufáme, že tento článek rozpoutá další diskuzi.

 

 

 

Photoshop: Úprava digitální fotografie III

30. září 2002, 00.00 | Ve třetím dílu miniseriálu Úprava digitální fotografie si řekneme něco o ořezech, výřezech a transformaci otočených snímků.

 

 

 

Vyšla publikace Zpracování digitální fotografie

29. září 2002, 00.00 | Institut digitální fotografie vydal první publikaci z edice Praktická fotografie. Plnobarevná publikace se zaměřuje na možnosti archivace digitálních snímků, domácího tisku a zpracování fotografií v digitálních minilabech. Nově jsou na webu i ukázky v PDF.

 

 

 

Strana výpisu

... 55

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: