Praxe - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Praxe

Digital GEM 1.0, automatické retuše šumu pro Adobe Photoshop

23. května 2003, 00.00 | K rodině retušovacích plug-inů Digital ICE, Digital ROC a Digital SHO před několika dny přibyla novinka společnosti Applied Science Fiction, plug-in Digital GEM určený na automatizované retuše šumu a zrnění u digitálních i skenovaných fotografií. Je plug-in opravdu tak dobrý, jak jeho autoři uvádí?

 

 

 

Letní Fórum digitální fotografie 2003

21. května 2003, 00.00 | Již v úterý 3.6.2003 proběhne v pražském Kongresovém centru Fórum digitální fotografie. Akce, které se v minulém roce zúčastnilo 500 posluchačů nabídne jak řadu přednášek, tak nově i praktický workshop s možností fotografování modelek v ateliérových podmínkách. Mimo jiné si budou moci účastníci vyzkoušet většinu digitálních fotoaparátů a přislušenství, prodávaných na tuzemském trhu.

 

 

 

Úprava digitální fotografie: odstranění nežádoucího pozadí

29. dubna 2003, 00.00 | Při práci s fotografií, ať už ji sami pořizujeme nebo se k nám dostává
"pouze" k úpravě, je občas potřeba do obrazu zasáhnout o něco
výrazněji, než kam sahá rámec běžné základní barevné a tonální korekce
...

 

 

 

Vyšla publikace "Fotografování s digitálním fotoaparátem"

4. dubna 2003, 00.00 | Institut digitální fotografie vydal třetí svazek edice Praktická fotografie. Publikace "Fotografování s digitálním fotoaparátem" vysvětluje jak problematiku klasické fotografie, tak využití většiny funkcí digitálních fotoaparátů v praxi. Publikace je vytištěna plnobarevně a obsahuje několikset fotografií.

 

 

 

Photoshop: královna plesu

27. března 2003, 00.00 | V dnešním tutoriálu si ukážeme, jak lze i obyčejnou fotku, proměnit v obrázek ne nepodobný těm, které vídáme v časopisech. A protože končí plesová sezona, napadlo mě, upravit v tomto duchu i fotografii. Tutoriál je psán pro photoshop verze 7.

 

 

 

Právě vychází dubnové FotoVideo

21. března 2003, 00.00 | Mimořádně zajímavé číslo měsíčníku FotoVideo vychází 21. března 2003. Jako bonus je pro čtenáře připraven CD-ROM se zkušební jednoměsíční verzí Adobe Photoshop7.0 CE a galerií 200 nejlepších fotografií soutěže Fotograf roku 2002.

 

 

 

PR: Poslední místa na semináři "Funkce digitálního fotoaparátu"

14. března 2003, 00.00 | V současné chvíli je poslední šance obsadit zbylá místa dalšího termínu úspěšného semináře Funkce digitálního fotoaparátu pořádaného Institutem digitální fotografie v úterý 18.3. (přednáší J. Březina a O.Neff)

 

 

 

Photoshop: pomáháme realitě v bitmapovém editoru

13. března 2003, 00.00 | Pokud fotíme, tak nejčastěji proto, abychom nějakým způsobem zaznamenali skutečnost - tj. abychom získali co nejvěrnější reálný obraz. Co ale s tím, když přesto, že se náš snímek zdá být v pořádku, se občas neubráníme pocitu, že to přecejen stále ještě není úplně ono?

 

 

 

Úprava fotografií ve Photoshopu: schodiště

27. února 2003, 00.00 | Dnes si ukážeme, co lze "dostat" z obyčejné, barevně nepříliš výrazné fotografie schodiště. Někdy při úpravě fotografií záměrně stahujeme barvy, abychom získali decentní monochromatický obrázek, dnes je naopak budeme přidávat.

 

 

 

Úprava fotografií: Benátky

28. ledna 2003, 00.00 | Ve většině dosud publikovaných tutoriálech jsme se věnovali úpravám fotografií a kreseb z technického hlediska. Nyní jsme pro vás připravili tipy a rady, jak fotografie zpracovávat a měnit tak, abychom dosáhli náboje různého charakteru, změnili požadované působení...

 

 

 

Strana výpisu

... 54

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: