Praxe - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Praxe

Photoshop 5 a 6: Potlačeni pozadí na fotografii

26. března 2002, 00.00 | Pokud někdy potřebujete soustředit oko diváka pouze na vybrané detaily nebo jednu dominantní akci na fotografii, tento tutoriál je právě pro vás. Z obrázku nejprve odstraníme všechny podrobností pomoci skice a pak vytáhneme na povrch zpět jen ty námi vybrané.

 

 

 

Photoshop: Praktické použití interakce vrstev 5 - dokončení

20. března 2002, 00.00 | V závěrečném článku o interakcích probereme, co zbývá a uděláme souhrn všeho, o čem se tu v předchozích čtyřech dílech mluvilo. To vše v přehledné tabulce s ukázkami.

 

 

 

Photoshop: Praktické použití interakce vrstev 4

5. března 2002, 00.00 | Další 4 módy jsou si velice blízké - zesvětlují nebo ztmavují obrázek. V některých případech se zdá, že dělají přesně totéž a nebo naopak, že nedělají vůbec nic. Ano, může to tak být, záleží ovšem na tom, jaké barvy se "sejdou" nad sebou. Tento tutoriál ukáže, v čem se liší a jak je správně využít.

 

 

 

Photoshop: Praktické použití interakce vrstev 3

19. února 2002, 00.00 | Další barevná kouzla s interakcemi vrstev jsou připravena. Pojďte se podívat, jak neuvěřitelně variabilní možnosti Photoshop poskytuje při barevném dolaďování obrázků. Opět si dokážeme, že podobné věci se zde dají dělat více postupy.

 

 

 

Nový cyklus praktických seminářů o digitální fotografii

18. února 2002, 00.00 | Grafika Publishing spolu s O.Neffem připravila nový cyklus seminářů určených zejména začínajícím uživatelům digitálních fotoaparátů. Povedeme vás od výběru digitálního fotoaparátu a příslušenství až po speciální triky určené výhradně pro digitální fotografii.

 

 

 

Photoshop: Praktické použití interakce vrstev 2

14. února 2002, 00.00 | V jednom z předchozích článků jsme si ukázali, co umí Multiply, Screen a Overlay. Dnes vyzkoušíme další, i když možná neprávem, méně používané interakce. Že se s nimi dá lehce dosáhnout zajímavých efektů, uvidíte za chvíli sami. Závěrem najdete úkol, jehož řešení bude uvedeno v příštím tutoriálu.

 

 

 

Photoshop: Praktické použití interakce vrstev

29. ledna 2002, 00.00 | Pojďme se podrobněji podívat na to, jak využít interakci vrstev k úpravě fotografií. A nemusí jít nutně o fotografie horší kvality. Někdy můžete chtít jen něco zvýraznit, či potlačit a toto je jeden z mnoha způsobů, jak toho dosáhnout.

 

 

 

Jak vytisknout 1.3 Mpix fotku na formát A4?

24. ledna 2002, 00.00 | O tom, co k tomuto odvážnému kroku budete potřebovat, jak vybrat vhodné fotografie, na co dát pozor a kdy od tohoto úmyslu raději upustit a zůstat u menších formátů, pojednává tento článek.

 

 

 

Digitální fotografie v infračerveném

22. ledna 2002, 00.00 | Napadlo vás někdy, že digitální fotoaparát může vidět i věci, které jsou pro lidské oko skryté? Co je potřeba pro výlet do tajuplného světa infračerveného spektra? Postup je velmi jednoduchý.

 

 

 

Jak pečovat o digitální fotoaparát?

18. ledna 2002, 00.00 | Jak chránit digitální fotoaparát před nečistotami? Jak a čím jej vyčistit, pokud se přeci jen někde objeví nějaké to smítko prachu? A kdy už fotoaparát prostě musí do servisu?

 

 

 

Strana výpisu

... 58

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: