Praxe - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Praxe

Proč vznikají neostré snímky a jak je vylepšit

31. března 2004, 00.00 | Každý fotograf se jistě potýká s problémem rozostřených snímků. Pokud se jim chcete účinně bránit, je potřeba znát příčiny obrazové neostrosti. Těch je celá řada. V dnešním článku si ty, které vznikají při vlastní expozici, popíšeme a naučíme se jednoduchá pravidla, jež nám pomohou k co nejostřejším fotografiím. Druhá část článku je pak věnována programovému doostřování snímků.

 

 

 

Vliv citlivosti snímače na digitální šum

3. března 2004, 00.00 | Fotografování za zhoršených světelných podmínek přinášelo již v klasické fotografii problém se zrnitostí výsledného obrazu při užití filmu s vyšší citlivostí. V digitální fotografii je situace podobná - při nastavení vyšší citlivosti ztrácíme prokreslenost detailů vlivem digitálního šumu. Pokud se s tímto problémem chceme co nejlépe vypořádat, musíme porozumět jeho příčině. Nejen o ní pojednává následující článek.

 

 

 

Režimy měření světla u automatické expozice

22. ledna 2004, 00.00 | Automatická expozice je v digitální fotografii většinou velmi spolehlivá. Při typických scénách je nejefektivnějším nástrojem. Nicméně mohou nastat situace, kdy automatika potřebuje pomoc fotografa k dosažení ideálního výsledku.

 

 

 

Co je to kompenzace expozice?

20. ledna 2004, 00.00 | I ty nejjednodušší digitální fotoaparáty nám nabízí možnost kompenzace expozice. Víte v jakých případech a jak přesně tuto volbu využít? Nabízíme vám několik konkrétních případů, kdy se bez ní neobejdete.

 

 

 

Fotopraxe: Na koně s digitálem

15. ledna 2004, 00.00 | Koně patřili po staletí k nepostradatelným partnerům člověka, moderní doba je ale nahradila motory aut
a strojů. Je proto jen dobře, když se někteří z nás vrací k chovu koní i v dnešní uspěchané době. Díky tomu se čím dál častěji setkáváme s koňmi při různých toulkách krajinou. Pokud si chcete z takových setkání odnést i pár vydařených snímků, přečtěte si tento článek.

 

 

 

Fotografie oční duhovky

9. ledna 2004, 00.00 | Zajímavý praktický problém se řeší v diskuzním fóru. Jak vyfotografovat oko, aby byla dobře vidět duhovka?

 

 

 

Vše nejlepší do nového roku 2004

31. prosince 2003, 00.00 | Grafika Publishing Vám přeje úspěšné vykročení do nového roku 2004, mnoho úspěchů v osobním i pracovním životě a řadu dalších příjemných chvil na stránkách našeho zpravodajství.

 

 

 

TOP 50 - nejžhavější články 2003

30. prosince 2003, 00.00 | Nabízíme vám přehled padesáti nejčtenějších článků našeho serveru vydaných v roce 2003. Doufáme, že s námi rádi zavzpomínáte.

 

 

 

První krůčky s digitálním fotoaparátem

29. prosince 2003, 00.00 | Pokud jste si koupili nebo jste dostali svůj první digitální fotoaparát, může se vám hodit několik základních rad. Jak by měli vypadat vaše první krůčky s digitálním fotoaparátem?

 

 

 

Nový ateliérový workshop: fotografický akt

18. prosince 2003, 00.00 | Na četné žádosti seminaristů ateliérových workshopů Institutu digitální fotografie vznikl nový program, zaměřený právě na tuto fotografickou oblast. Program vede zkušený fotograf-praktik a program je zaměřen především na různé osvědčené přístupy v práci fotografa s tělem modelu.

 

 

 

Strana výpisu

... 50

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: