FotoReport - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoReport

Večer s fotografem - Vladislav Jiroušek

27. února 2006, 00.00 | Institut digitální fotografie pořádá pravidelně klubové večery s předními českými fotografy. Kdo již vystoupil a na koho se můžete těšit? Přijďte si popovídat s předními českými tvůrci o jejich práci a pohledu na svět.

 

 

 

PMA Live: Orlando otevřelo náruč milovníkům fotografie

27. února 2006, 00.00 | PMA 2006 je v plném proudu a náš reportážní tým je při tom. Jak vypadá nejvýznamnější americká fotografická akce roku? Jak se výrobci vypořádali s měnícím se fotografickým trhem? Nabízíme první postřehy přímo z Orlanda.

 

 

 

Marian Matta - putování po horách

24. února 2006, 04.00 | Dnešním článkem startujeme seriál, ve kterém si budeme představovat autory snímků, které se objevují v naší fotogalerii. Samozřejmě budeme vybírat podle kvality snímků a následující text by vám měl autory více přiblížit. Můžeme doufat, že prozradí něco ze svých technik, popíší nám způsob své práce apod. Dnes začneme s autorem, který u nás publikuje své snímky pod přezdívkou "matta". V galerii si můžete prohlédnout několik jeho fascinujících fotografií hor a krajiny.

 

 

 

TOP10: nejlepší fotografie minulého týdne

20. února 2006, 00.00 | Dnes vám přinášíme výběr deseti nejlépe hodnocených fotografií vložených do naší veřejné galerie za poslední týden.

 

 

 

TOP10: nejlepší fotografie minulého týdne

13. února 2006, 00.00 | Dnes vám přinášíme výběr deseti nejlépe hodnocených fotografií vložených do naší veřejné galerie za poslední týden.

 

 

 

Sem se mi dívejte, aneb O portrétech nepříliš optimisticky

10. února 2006, 00.00 | Portrétní umění odjakživa patřilo mezi vysoce ceněné umělecké žánry. Jak se s ním však vyrovnává naše překotná, roztěkaná, a především sarkastická doba, cupující ideály na kousky? Cosi naznačuje výstava podobizen osobností české kultury, které pořídil fotograf (a nyní i nakladatel) Michal Tůma.

 

 

 

TOP 10 fotografií leden 2006

6. února 2006, 00.00 | Dnes vám přinášíme výběr deseti nejlépe hodnocených fotografií vložených do naší veřejné galerie od počátku roku.

 

 

 

Reklama je jistý druh prostituce

3. února 2006, 00.00 | ... říká Kamil Rodinger (*1963), jeden z nejuznávanějších českých reklamních fotografů. Přesto na své tvorbě stále nachází něco nového a zajímavého. Když je nejhůř, vezme fotoaparát a toulá se přírodou nebo se potápí. Na tom, že se nestal řezníkem, ale fotografem, měla zásluhu babička. A na tom, že ve dvaatřiceti letech radikálně změnil svůj život, zase cesta na Aljašku. Další poví sám, pokud se ho zeptáte 8. února na klubovém setkání IDIFu, jehož bude hostem.

 

 

 

Fotky už dneska nikdo nechce

20. ledna 2006, 00.00 | Ačkoli Karlu Cudlínovi bude letos šestačtyřicet, je v jeho vizáži stále něco klukovského. A protože, jak říká, kontakty lépe navazují mladí lidé, je možná právě tohle jeden z důvodů, proč mu své dveře otevírají neznámí lidé – na Žižkově, ale i třeba v Mongolsku, na Ukrajině nebo v Izraeli. Jeho snímky o nich pak vyprávějí, laskavě a s humorem. Fotograf, který v soutěži Czech Press Photo od roku 1996 nasbíral šestnáct cen, a jehož díla jsou zastoupena i v londýnském Victoria Albert Museum, bude hostem klubového setkání IDIFu 25. ledna.

 

 

 

Veselý život studentský

13. ledna 2006, 00.00 | Mnozí z vás ho ještě mají v živé paměti. Je úplně jedno, zda jste byli šprti nebo repetenti, jestli jste vymetali hospody anebo seděli doma u knížek. Do studentských let se můžete vrátit a zkonfrontovat vlastní vzpomínky s Viktorem Tučkem, autorem tří Školních knih. V nich autor fotograficky zachytil tři roky svého života.

 

 

 

Strana výpisu

... 28 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: